Videti jedan post
Star 01.09.2011, 02:17   #12
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Naravno da moze i moja ti je preporuka da to vise ne radis. LAkse im je da ih ukljucis na snagas od 2x1000w sa iole ravnim EQ-om nego na tvojih 2x500 sa odvaljenim 63Hz. To samo ljulja i duva, bass-a pravog nema, sa velikom verovatnocom da crkne.

Gro profesionalaca smanjuje bas te niske bassove da bi olaksao zvucnicima i da bi samim tim vise snage dobio za malo vise bassove koji su potrebniji.

Eq ne sluzi za to, i ne bar za ovo sto ti radis. Tako ne dobijas nista zdravo a samo je pitanje dana i casa kad ces kod servisera.

Sve polazi prvo od klavijatura ili instrumenata (jesi li siguram da ti je klavijatura frekventno ok?), pa od pevaca,pa od kvaliteta opreme, pa od prostorije....

Vecina preskace ove nekoliko stvari i mixerom i kutijama hoce dobiti ono sto ga u instrumentu ili glasu nema. Pa nemojmo to...

EQ-om se ispravlja frekventna slika, ne verujem da je EV pogresio za citavih 12dB, da wooferima bas toliko nedostaje. Znas li ti koliko je 12dB u plusu na 63Hz?

A znas li jos i podatak da PowerMate ima vec fabricki nabudzene te bassove od 63Hz i 125Hz, ti mu ga jos das za 12dB pa veselo..

Ne valja to... Preispitaj sve pre toga (klavijaturu, mikrofone, ostale instrumente), nije ni do kutija ni do mixera. Njima ne fale te frekvencije, fali drugim stvarima a ti ces preispitati i pronaci.

Pozzz

P.S. Ja sam u 99% slucajeva i prostorija isao u minus sa 125Hz i 63Hz (sastav benda se nije menjao) kad sam radio sa PowerMateom. RAdio sam sa Sx100, Sx300, Eliminator sateliti, Eliminator wooferi, Sb122, Zx1, Zx4... I uvek mi bilo visak tih bassova a tebi fale i to ne za malo nego za 12dB? Nece to...
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote