Videti jedan post
Star 03.08.2011, 03:32   #4
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Moja dijeta je:.Ujutru na prazan zeludac prokuvati litar vode,tako da kljucanjem ispari i ostane 6 decilitara,ohlditi je 15-tak minuta,i popiti tih 6
Dcl za vreme od 20 min,i nakod toga narednih 2 sata ne jedes i ne pijes apsolutno nista...Za tih dva sata,budes nekako fizicki aktivan-hodanje,trcanje,voznja bicikla,neke vezbe,radis nesto,bilo sto sto zahteva bilo kakav fizicki napor,tako da tad dok jos nema hrane u zeludcu,on pocne da trosi naslage sala...Zatim bitno je imati sto vise obroka dnevno,a unosti manje kolicine hrane u svaki obrok...Kako i nutricionisti kazu najbolje je 3 obroka i dve uzine,izmedju svkog je razmak od 2 sata,znaci jedete stalno a pomalo,za uzine jedes sezonsko voce...Ja uglavnom ne ispostujem bas takav redosles,ali trudim se da pojedem neko voce izmedju obroka,da ukoliko i naijde glad,utolim tim vocem...ali bitno je imati vise obroka,da biste ubrzali metabolizam i,to je nacin da sredite "stolicu",i da je ucestalite ako vam nije redovna,jer je to jedini nacin da vase telo pocne da topi naslage...Da kazem da u prvih 5 kilograma koje skinete,da ne budete u zabludi,nema ni grama skinutog sala,to gubite samo vodu iz organizma,tako da tek posle 5-og kilograma krecu da se tope masne naslage..Inace potrebno je piti sto vise tecnosti,najbolje obicne vode,zato sto ona vezuje masne naslage i izbacuje ih iz tela putem mokrace...pozeljno je piti dnevno 2 litara vode...a ja je bogami i pijem..pijem je dosta i kad nisam na dijeti jer mi godi,i taman dobro doje kad je dijeta,jer koristi...Ako mozete trebate jesti umesto belog hleba dvopek,ali ja ga ne voloim pa jedem obican hleb,ALI samo po jedno parce za dorucak i rucak,a jedem vise jela,a znaci manje hleba... Sad najkasnije zadnji put jedem do 20h,mada i ranije,s tim da legnem bar 5 sati nakog toga, da bi moje telo svarilo sve sto sam pojeo za zadnji obrok...obicno ne veceram,ako nesto i pojedem do 8 sati,onda je opet neko voce ili slicna laka hrana...Da znate da i voce u preteranim kolicinama goji..Dnevno do 300 grama voca je dovoljno i nece uticati da se gojite...Izbacite testa iz jela,ili ako oh jedete jedite dosta umereno,zato sto belo testo,od belog brasna ubedljivo najvise goji,jos ako preterate,dzabe vam sav ostali trud...Znaci ako imate pitu recimo za rucak,pojedite,ali samo jedno parce i toliko...Generalno ja nista konkretno nisam totalno izbacio iz upotrebe,samo kontrolisano unosim u ogranizam...Ako je nesto jos sa "crne liste" za gojenje,onda to unosim jos manje...Recimo nisam batalio ni skroz slatko da jedem...ali ne jedem ga svaki dan...zamena za svakodnevnicu za slatko vam je recimo voce..inace kad ima nekih kolaca ili torte,ja recimo pojedem,ali kao sto rekoh,minimalno,znaci po jedan kolac,ili parce torte,kolko da vas prodje zelja,jer ipak ne mozete izbaciti secer skroz iz upotrebe,jer to ne valja za organizam,ali dosta oprezno ga unosite...Takodje grickalice trebate da izbegavate....one su vam rak rana za dijetu..jer mislite,ajde pojescu kesicu kikirikija,li kesicu cipsa,to je samo 100-150 grama,ali ima OGROMNU kalorijsku vrednost...Ako necete da se gojite nadalje,jedite minimum 2 sata pre nego li planirate da spavate..Ako zelite da smrasate,kao sto rekoh bar 5 sati pre spavanja,zadnji obrok..Ove dijete,kao sto je kolega napisao u prvom postu nazalost imaju los rezultat...Zato sto imaju "jpjo efekat",a to je da vas one totalno izgladnjuju,da su predvidjene za kratak vremenski period,a rekoh da za taj pocetni kratki vremenski period,kao zabludu izgubite samo visak vode iz organizma,i mislite onda ste smrsali...ako i smrsate neko liko pravog sala takvim kratkorocnim dijetama,istog momenta cim prestanete da drzite diejtu,vi biste pojeli vola,i 99% ljudi to ucine,i tu stupa na scenu pomenuti jojo efekat,vi se nakon toga jos vise ugojite,jer pocnete da jedete nekotrolisano da biste nadoknadili sve ono sto niste pojeli u toku dijete i opet u 995 slucajeva,vrati se sva izgubljena tezina,i jos se pride doda jos koje kilo viska,viska kilograma nego li sto ste imali ranije...Verujte da sam ranije dosta kuburio sa dijetama i probao sve i svasta- milon vrsta dijeta,i uloske za mrsavljenje,i razne cajeve,jabukova sirca,i neke tablete,i jos trista cuda m.da,i uvek kad sam koristio pomenuta sredstva,nestane nesto malo kilograma ,koji se,odmah nakon sto prestanem da ih koristim,vrate,i to vrlo brzo..To generalno ubija ljudima motivaciju i lose utice na njihov psiholoski momenat po pitanju dijete,jos jedna losa strana ovih dijeta...I tako dok nisam poslusao savet nutricioniste,i sam uvideo neke stvari,a to je,da raznoraznim kratkotrajnim dijetama,i jos raznim cudima koje sam pomenuo,pravo mrsavljenje necete videte...Prava dijeta,nalik ovoj koju sam opisao gore,treba da bude dugorocan proces,i ako je moguce da postane sastavni deo vase svakodnevnice,to je najbolje ako mozete,jer samo na duze staze mozete izgubiti salo,a pritom da ostanete "zategnuti"..Zasto zategnuti?..Zato sto,opet ako nekom dijetom i uspete da smrsate dosta brzo i skinete salo recimo,10 i vise kila za mesec dana,vasa koza nije u stanju da toliko brzo prilagodi novonastaloj fizionomiji vaseg tela,i oda koza cesto pocne da visi,isto kao u trudnice nakon porodjaja,kad ima visak koze na stomaku...naravno ne bas toliko izrazeno.ali to je cinjnica da ste smrsali ali da se koza ne stigne prilagoditi,i ona postaje kao pomoranzina kora,pocinje da visi,tako da vam se i ne svidja bas ono sto vidite nakon dijete..Zato pravilnom dijetom treba mrsaviti kilo-do najvise kilo i po nedeljno,da bi vasa koza mogla da se prilagodi vasem novom telu,i da bi nakon dijete stvarno izgledali kako treba sa vec skinutim kilogramima..Da kazem da sam ovom dijetom sada smrsao 8 kila za mesec dana ali samo zato sto rekoh da sam tek na pocetku,a da se napocetku za veoma kratak period izgubi visak vode iz organizma,tih prvih 5 kg-a,kojih smrsate maltene za 10 dana,a a teko onda krece salo....Takodje preterani izgladnjivanje uopste ne valja za bubrege i srce,opet losa strana brzih dijeta...Ovom nazovimo "mojom" dijeto, sam pre 3 godine smrsao oko 20 kila za oko 3.5-4 meseci,dosta uspesno,i nakon prestanka sa dijetom,vratilo mi se tek 2-3 kila,sto je samoj figuri neprimetno,i tako je ostalo do skoro,znaci nema bas pune 3 godine,ali manje-vise tu negde,s tim da nisam poceo naglo da nakon prestanka dijete poceo da jedem sve sto sam stigao..pre svega zato sto i nisam mogao,jer mi se organizam privikao na manje kolicine hrane, zeludac se smanjio,pa ako bih i pokusao da pojedem nesto malo vise,cesto bi mi bilo muka i nisam mogao da jedem....Da kazem opet da za vidljive promene na figuri potrebno je smrsati bar 8 kilograma,da bi se primetilo nesto 'novo' na vama..da kazem da trebate izbegavati gazirano,narocito kiselu vodu...I opet uz sve to,neophodno je biti fizicki aktivan...mozete i bez fizicke aktivnosti,ali ce rezultati izostajati,tj. dijeta ce vam se previse oduziti,mrsavicete cak i sporije nego li treba,pa ce vrlo brzo i vama postati mucno i batalicete dijetu...Najgore je kad ljudi pocnu dijetu, i onda krisom grickaju samo "po malo" ovoga malo onoga,kao da lazete nekog drugog,ali u sustini lazete samog sebe,jer vi drzite dijetu i vi u tom slucaju necete smrsati...Ja se vodim tim da ako sam vec resio da se lisim nekih zadovoljstava hrane,necu bar kao sto rekoh,krisom,sebi iza ledja svakog dana uzimati od svega onoga sto ekoh treba izbegavati,i na taj nacin jos vise mucite sebe,jer niti drzite dijetu kao sto treba,a niti jedete ono sto volite kako treba,vec sve na "kasicicu",a to nikuda ne vodi..Rekoh opet,ja se nicega konretno nisam skroz lisio,ali dosta vodim racuna,koliko cu da pojem neke namirnice koje goje...Ili ako mogu,skroz ih zibegnem,ali ako bas moram,onda uzmem minimalno i uvek bezim od stola cim zavrsim ono sto mislim da mi sleduje za taj obrok u vezi dijete...Jer ako ostanete da gledate kako ostali jedu,i da li da mozda uzmete jos malo,uvek cete se polakomiti i uzeti to "jos malo"..ako sto moja baba kaze: 'Kad ti je najsladje,ti se skloni sa stola"..i pokusavam to da priomenim,jer to najsladje je ono kad pokusavate da se najedete do kraja da napinutte stomak,a to svakako ne valja za dijetu,tako da ga isecite u korenu,ustanite i odite od stola,i zaboravite na hranu..Takodje je pozeljno da zvacete za vreme obroka sto duze jedan zalogaj,oko 40 puta,jer na taj nacin mozak prima ranije informaciju da je telo "nahranjeno" kako treba i vi imate osecaj relativne sitosti...ja sam pokusao,ali mi je 40 puta previse,ali se trudim da zvacem sto duze...
Znaci generalno majka mara za pravo mrsavljenje je: obavezna fizicka aktivnost, sta god to bilo,sto vise tecnosti,smanjite testo i hleb,jelo slobodno jedite, jer ne goji toliko kao hleb,a ne morate se lisiti niceg konetnog skroz,vec uzimajte ,ali u vrlo malim kolicinama,kolko da vam prodje merak,imajte sto vise obroka dnevno,ne jedite kasno u noc,jedite voce kada ste gladni da se zasitite,i rezultati ce biti nemonovni,garantujem...Ako krenete da drzite dijetu i sednete i cekate da smrsate,nece biti,bar ne kao treba...Probajte i videcete,,Postavicu uskoro jos par korisnih saveta,sada sam se raspisao,a treba vec na psavanje..pozz svima

Promijenjeno od Milan$ (03.08.2011 u 03:36 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote