Videti jedan post
Star 01.07.2011, 10:46   #72
shomi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.03.2005
Postovi: 48
Downloads: 178
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
shomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozzz svim forumasima, retko dajem komentare ali ova tema me bas tera da to uradim...

Zvuci Ketron opasno, nema sta, probao ga ja pre dve nedelje ALI....
Svako od nas ima neku svoju filozofiju zvuka i filozofiju kako treba klavijatura da zvuci. Moja filozofija je da svaki ritam treba da zvuci ujednaceno, tonski slicno ako ne i isto... Pricamo o tome da aranzer zvuci kao bend... pa kako??? Svaki fabricki ritam kod Ketrona vuce drugi set bubnja sto znaci drugi bas bubanj, drugi dobos, druge cinele... Ja nisam primetio da bubnjari nose po nekoliko setova bubnja na svirci... Ti Ketronovi ritmovi koji opet kazem ZVUCE OPASNO su po meni za neke ozbiljnije aranzerske svirke dosta neupotrebljivi bas zbog toga sto su neujednaceni, ne mogu da se edituju.... Ni ti lupovi o kojima sad svi pricaju nisu vise bauk ni za Korga a ni za Yamahu, sve to radi i na tim klavijaturama cak mozda i tonski bolje nego na Ketronu... Kad je vec Audya bazirana na lupovima zasto ritam kad se malo vise uspori uradi transpoze i to za minus 5,6 sigurno??? Deluje mi kao da je sama klavijatura nedovrsena, lepa je ideja ali to sve treba da funkcionise kako treba i da zvuci i da ti sam imas mogucnost da sve to odradis i sredis po svom ukusu... Jos nesto... Hard disk od 80giga... To je ekstra ali zasto su svi lupovi stavljeni na hard... Sednes na avion i rikne hard, sto se cesto desava, sta onda...??
Fabricke boje su joj dosta tanke u odnosu na druge kod nas dostupne aranzere... Za te pare su morali to bolje da odrade... Sama izdara klavijature me nije odusevila, mali tasteri, dosta natrpani, blizu jedan drugog... Fabricki bubanj koji su oni dali je smesan posle njenih lupova, i tu su trebali malo vise da se potrude... Bas dobar, gitare u aranzeru odlicne...

Ne znam koliko cete se sloziti sa mnom vezano za sve ovo, mislim da gledam na stvari vrlo objektivno... Mozda ce kod sledece Audye dosta toga da dovrse posto po meni ova prica sa Aydia 5 je nedovrsena prica....
shomi je offline   Reply With Quote