Tema: Korg M50
Videti jedan post
Star 02.03.2011, 13:46   #16
Sp00ne
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.03.2011
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Sp00ne befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Reden

Pozdrav svima!
Ja imam Korg M50 sada skoro godinu dana i imam i dobro, a i loše mišljenje o njoj.

Dobre stvari kod klavijature: Klavijatura ima odlične zvukove (skoro iste kao i M3) koje sam mogao namjestiti kako mi pašu, ima odlične real time kontrolere, ritmovi su odlični i mogu se prilagođavati svim vrstama glazbe, ima veliki ekran osjetljiv na dodir koji omogućava vrlo lagano snalaženje kod programiranja (izrade) zvukova što je kod klavijature ovako niske cijene osvježavajuće. Još jedna dobra stvar je težina klavijature (61 tipka) koja iznosi samo 7 kila, pa je nevjerojatno prenosiva.

Šo se tiče loših strana klavijature, upravo ju njena mala težina koja je postignuta ultra lakim materijalom, tzv. plastikom čini jako krhkom, te se mora paziti prilikom prenošenja da ju se ne ošteti.
Tipke su lošije kvalitete (barem naspram tipki mog Kurzweila PC3) i previše mi sliče na igračku (barem po mom mišljenju) tako da stalno imam osjećaj kao da će puknuti (recimo kada sviram Hammondice ili tako nešto) iako su do sada izdržale sve što sam im priuštio
Opcija samplinga mi ne treba jer uglavnom sviram Rock, pa meni to ne smeta, ali za sve one koji žele svirati malo narodniju glazbu to predstavlja problem jer tvornički zvukovi ne nude neke tambure, harmonike i trube nego se moraju isprogramirati na klavijaturi, a to zahtjeva puno vremena.
Također još jedna stvar koja mi smeta je što nema Aftertouch opciju koje sam se odrekao kada sam kupovao klavijaturu, ali mi je stalno falila (što sam nadoknadio mojim novim Kurzweilom PC3 ).
Eto, nadam se da vam je moje iskustvo sa tom klavijaturom pomoglo.
Sp00ne je offline   Reply With Quote