Videti jedan post
Star 25.10.2010, 19:51   #14
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Pfeil

Stvar treba sagledati iz sto vise uglova ali evo ovako.

PSR S 900 je kao mladji brat tyros 2, odlicna sprava, moderna. Samo sto nema sempler. To automatski ukljucuje cinjenicu da se treba zagrejati stolica da se srede harmonike i zujalice za nase podrucje. Ima i prednosti naravno, vec je gore navedeno i kolege pre mene su rekle mnogo toga.

Sto se tice PSR 9000 pro, ona jeste stara ali je to ne cini autsajderom nikako. Dirka koja je i dalje pojam, nijedan aranzer nema takvu. Eto to sto ima vise oktava moze da bude prednost ali i mana. Ima sempler od 64 mb i moze da se ubaci korisnih stvari u nju. Znaci puno ubaciti semplovani bass i bubanj jer sam to naucio od kolege koji je napisao post malo pre mene (Marco7). Samim tim pojacavas i poboljsavas ritam sekciju, a upravo je to ono sto dize ljude i ostavlja dobar utisak.

Odoh ja malo dalje od teme. Nemoj mi zameriti. Ovo je jako teska odluka jer nijanse odlucuju. Kada bih morao da se odlucim uzeo bih PSR 9000 pro. Evo i zasto: jako je trazena i moze uvek da se proda za razliku od psr s 900, veci broj oktava, bolja dirka, mogucnost ubacivanja semplova (koliko-toliko). Onda bih je svirao dok ne zaradim za neku klavijaturu u visem rangu (pa1x, pa2x, tyros 2,3..., g70, e 80 sta ti ja znam). To je neko moje vidjenje situacije ali osecam da sam ti ovim postom samo odmogao i bacio u vecu nedoumicu.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline   Reply With Quote