YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=40)
-   -   Koristite li rasvetu na svirkama? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7883)

caka012 06.02.2009 00:00

Koristite li rasvetu na svirkama?
 
Gledao sam malo na par mesta, i ocenio da se za relativno prihvatljivu cifru moze pazariti solidna rasveta koja bi mogla da bude interesantna na odredjenim tipovima svirke, tako da sam se nalozio da napravim jednu rampu sa nekoliko svetlosnih efekata. Sta mislite, da li je to bacanje para ili moze biti interesantno?

jeftabgd 06.02.2009 00:55

Za pravi bend,od minimum cetiri muzicara i vise,rasveta je samo plus u poslu.Ranije sam to iznajmljivao dok sam radio sa bendovima,ali sam posle cak i ucestvovao u kupovini sa jednom ekipom pa smo imali svoju rasvetu.Malo je uvek frka ko ce da rukuje sa tim,a kod nas je to uvek bio bubnjar,neznam iz kog razloga,mada to i nije nesto problematicno.

gibanica 06.02.2009 01:18

bacanje para!

Jugo 06.02.2009 01:24

Mogu samo da kazem da veoma moze da pomogne. Daje neku, sasvim drugu dimenziju onome sto radimo. Ljudi su opusteniji i umnogome olaksava kontakt izmedju publike i muzicara! Provereno 100%!;)

AndrijaGM 06.02.2009 01:52

Po mom misljenju rasveta pozitivno utice na ambijent i atmosveru ...;)

aleksa 06.02.2009 03:55

Molimo Kliknite na 'Direkt odgovor'-Symbol dole desno u poruci! \r\n
Dodato:
Pozdrav svima i izvinjavam se na gresci koju sam predhodno napravio.
Tacno je da lepo utice na raspolozenje ali negativno za baksis ????

gibanica 06.02.2009 12:16

pa dobro..zavisi ko je u kakvoj situaciji..neko ko radi za 600e vece sigurno mu nije problem..
meni bi bio bespotreban trosak..

mislim da u vr' glave 20 posto atmosfere moze da napravi rasveta..
sve ostalo su druge okolnosti.

mykeli 06.02.2009 16:50

Ako je god. doba zima i ako radimo nocne tezge, kod mene je rasveta pod obavezno (kompletan bend)!

Zlatek 06.02.2009 16:56

Rasvjeta u svakom slučaju nije bacanje novaca, nego po meni skoro pa obavezna oprema.Danas jednostavno nije dovoljno da se negdje pojaviš i otsviraš i otpjevaš svoje očekujuči da će svi pasti u nesvijest.Sve je to na neki način dio showa.Rasvjetu koristim več jako dugo i nema nikakve potrebe da se išta radi s njom.Imam dvije rampe sa po četiri topa spojene u light mixer i sve spojeno na glavni mixer.Kada krene muzika krene i rasvjeta po ritmu-stane muzika stane i rasvjeta.Prije samo izabereš koji program ti radi i koliko reflektora pali.Uz to koristim i dva statična reflektora koji su na tlu i uvijek svijetle.Nismo bend nego duo-preko ljeta trio kada radimo ma moru sa pjevačicom.

kina 06.02.2009 17:07

Zlatek, potpuno si u pravu, ja isto koristim 8 topova (par64) i masinu za dim i gdje god radim i mogu je sa sobom ponijet, nosim.
Nekad sam ogranicen sa mjestom za prevoz ali to je rijetkost.
Lightshow daje ne samo muzicarima nego i gostima dobar potencijal za
stimung pa vi kako hocete,
ja sam uvijek bio za to, pogotov dodjem negdje a ono svjetlost objekta jaka kao na zeljeznickom kolodvoru.


Trenutno vrijeme na Forumu 21:38

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org