YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Soundcraft MFXi 8 ili Edirol M16dx (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=23709)

bojanzivkovic 19.09.2012 18:58

Soundcraft MFXi 8 ili Edirol M16dx
 
Pozz,

Trenutno koristim Edirol M16dx mikseticu za Live-svirku uz dve Db 605d kutije.
Nekako mi sve to zvuci plasticno preko Edirola

Razmisljam da predjem na SC MFXi 8 ...

Sta vi mislite??

sashaa 19.09.2012 22:08

SC MFXi 8 je odlican mixer, cvrsta, odlican EQ sa kojim mozes da napravis gotovo sve sto pozelis, ima odlicna predpojacala za mikrofone, odlicne lexiconove efekte itd.
moja iskrena preporuka

casper 19.09.2012 22:29

Jesi li siguran da je ovdje mixer u pitanju što se tiče sounda? Ja bih radije mijenjao kutije i eventualno na edirola dodao ozbiljniji efekat. Jest da je skuplja opcija ali nisam siguran da ćeš samo promjenom mixera dobiti ono što želiš. B-)

bojanzivkovic 20.09.2012 00:06

@casper
nebih reko da je do kutija ...
probao sam uz razlicite kutije - i daleko boljim a i daleko losim kutijama.

Mikseta digitalna, kutije imaju takodje digitalni procesor ugradjeno.
Pre bih rekao da je tesko uklopiti dva DSP-a

A sto se tice efekta ovi moji pevaci i nevole da plivaju u efektu ... tako da mi jedan t.c.electronics skuplja prasinu u sobi ;)

casper 20.09.2012 00:24

Ne znam .... moguće je da ti ne odgovara sound tog mixera. No ja bih iz iskustva rekao da ga je potrebno znati podesit. Imam M10-DX koji je gotovo identičan tvome. Da li pravilno napraviš analizu s njegovim Spectrum Analizerom? 16 kanalni equilizer čini čuda ako je pravilno podešen ali ima i suprotni učinak ako nije postavljen kako valja. Sve podešavanja poslije njega su samo stvar ukusa s jednim pravilom, bez pretjerivnja.
Nisam probao MFXi 8 Mixer pa ne mogu tvrditi ali po specifikaciji mi se čini da s njim nećeš dobiti bitno bolji zvuk.

bojanzivkovic 20.09.2012 00:43

Mozda bi i mogli da podelimo iskustva sa edirolom ;)
Ali imam utisak da analogne miksete nekako topliji zvuk imaju od digitalnih mikseta.
A mozda me i svako dnevni rad aranzerom vise izgluveo :)
pa od toliko drveca vise ne vidim sumu.

Ali si u principu u pravu sve je to stvar ukusa, i meni je jasno da necu dobiti sa drugom miksetom znacajno bolji zvuk.

moram da odem do radnje pa da uzmem SC na par dana

casper 20.09.2012 01:12

Dobro govoriš, uho je "čudna naprava" i lako ga je naviknuti na određeni sound.
Siguran sam da si upravo u "takvoj prevari" što se tiče digitalije vs. analogija. Naravno, kada s govori o istom cjenovnom rangu mixera.

S obzirom da mi nisi odgovorio na pitanje da li pravilno radiš analizu, predpostavljam da je uopće ne radiš. Nema ljutnje, samo konstatiram. Pokušaj je napraviti, a ostale parametre poštelati kako je to "tata" Tranzit objasnio jednom. Odsviraj tako određeno vrijeme (zaboraviti na stari sound) i vidjet ćeš da će ti se dopasti.

ella 85 20.09.2012 08:39

jedina prednost tog soundcrafta po meni je da je jednostavnije s njim radit,jer ima manje mogucnosti od edirola,ja nebi mijenjao edirola

bojanzivkovic 20.09.2012 20:03

Analiza nije problem, stime sam jako dobro upoznat pa cak imam i mikrofon za analizu.

Sutra cu uzeti SC iz radnje na par dana ... pa cu vam javiti sta se desava.
Ali u svakom slucaju je lakse i brze namestiti SC nego Edirol , ali zato par funkcije odpadaju.

Videcemo ovih dana.
Voleo bi da me sluh vara ... u zadnje vreme sam preko razlicitih ozvucenja radio a i razne prostorije su bile.

Beethoven 20.09.2012 21:23

Mogu komentarisati samo Mfxi8 jer ga imam. Da jos bude lepse, prodajem ga. :) Ali to nije razlog pisanja mog posta. Mfxi ima strava predpojacala i svaka prica dalje je suvisna. Taj mixer zvuci perfektno, sve sto pomeris za milimetar - osetis. A u 99% slucajeva nemas potrebe da ista pomeras od nule. :) Onako kako zamisljas da treba da zvuci vokal, prolaskom kroz ovaj mixer se to i desi. Isto vazi i za instrumente.

Jos ako je i izbor kutija npr. JBL (srednje ili visoke klase), onda je to prava kombinacija.

Eto mog dvogodisnjeg iskustva sa ovom spravom. :)

Pozz

P.S. Zato bi voleo da svi probaju i uvere se sami u ovo sto pisem.


Trenutno vrijeme na Forumu 04:56

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org