YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Kopije korga pa50 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=20648)

Chuck Norris 23.11.2011 18:21

Kopije korga pa50
 
Pre par godina je bila nekakva prica o kopiji korga pa50,da li je to samo bio markentiski potez pojedinih distributera korg klavijatura ili ne ? i da li mozda neko zna da li ih uopste ima i kako ih razlikovati?
razlog zasto sam pokrenuo ovu temu je ,ja imam Korg pa50SD,a drugar korg pa50,znaci razlika je samo u SD slotu,ali problem je to tome sto njegov korg nezvuci dobro kao moj iako koristimo iste setove,cak ima i pojedine opipljive i vidljive razlike u kvalitetu i njegov displej je dosta svetlije plave boje,da li je to samo zbog starije serije ili ne ?

Miki0 23.11.2011 18:38

Taj tvoj Korg vjerovatno ima noviji OS pa zvuci bolje. Za kopije PA50 nisam cuo , a i sto bi pravili kad Kinezi rade original PA50?

Chuck Norris 23.11.2011 18:45

Da u pravu si, ko bi pravili kopiju od kopije :),nisam znao da zbog novijeg OS-a moze da ima razlike u kvalitetu zvuka,.Poz

skoricnik 23.11.2011 19:45

Od kad to OS utice na kvalitet zvuka klavijature? PA80 sa 3.02 i 3.06 OS totalno isto zvuci. Tu su bitni fabricki resursi, ne OS.

Miki0 23.11.2011 19:47

Logicno je da prilikom ucitavanja novog OS ucitavas i nove fabricke resurse. A ucitavanjem novog OS su ispravljene neke greske- bugovi iz starog OS, tako da bi trebalo za neke stvari zvuce jasnije...

hakala 23.11.2011 20:50

ja sam podavno nekad vidio neki korg pa50tr i crne je boje al ne bi rekao da je to kopija nego mozda neka druga serija samo :S

Chuck Norris 23.11.2011 21:51

Postoji Korg PA55tr ,crne je boje i jeste druga serija ali neznam koja je razlika osim boje izmenju njega i pa50,malo se zna o njemu a retko ko je cuo za pa55tr,ali je daleko od kopije,i u sustini da li bi moglo jos da se zakine na kvalitetu materjala (tesko) ,a i nigde na netu nisam nista nasao o kopijama korga pa 50 .Poz

skoricnik 23.11.2011 21:52

@Hakala

PA55TR je model za orijentalnu muziku, Tursko trziste.

@miki0

Nisi u pravu. Fabricki resursi su nezavisni od operativnog sistema, a kazi mi samo, koja to popravka buga moze da doprinese poboljsanju zvucanja nekog fabrickog ritma?

darkonix 23.11.2011 22:47

Ja sam svoju pa50 uzeo cim se pojavila medju prvima u Banja Luci...prije 5 godina :) i skoro mi je kolega uzeo isto pa50 ali SD... i bas smo ih uporedjivali.Vidna razlika je u displeju,pa50SD ima tamniji plavi displej vise potseca na osvetljenje nekog tetrisa,bez uvrede.Dok starije pa50 floppy ima slican displej pa80 bjelje osvetljenje ali to nije ni toliko bitno!Razlika je jos u OS naravno ,a sto se tice zvuka potpuno su isti,to ce vam svako potvrditi...prednost pa50SD je samo ako neko misli pustati matrice da sa sobom ne nosi hrpu flopija.

Chuck Norris 24.11.2011 17:26

ja sam pokrenuo ovu temu sa tvrdnjom da ima razlike ,ali utvrdili smo u cemu je problem,on je u stvari u zvucnicima koraga,odnosno kada se pusti na razglas nema ralike,ali sa svojim zvunicima itekako ima,preppostavljan da su na korgu pa 50 samo stariji zvucnici i najverovatnije dotrajali dotrajali,ispravite me ako gresim ali u ba modela su zvucnici iste jacine.
Sto se tice displeya tacno da je u korgu pa 50sd tamnije plavi display ali ima veci ugao vidljivosti u odnosu na korg pa50.I to je bila glavna sumnja da se radi o nekoj kopiji ili tako nesto.


Trenutno vrijeme na Forumu 18:03

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org