YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Servis klavijatura - uradi sam (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=46)
-   -   G800 Tasteri (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=15982)

neno_vz 07.11.2010 23:55

G800 Tasteri
 
pozdrav.
da li neko zna kako se mogu i dali se uopće mogu popraviti tasteri na g800.
npr. tipka START/STOP ponekad ne prihvati i sva je "pomicliva".

mdelectronic 08.11.2010 23:57

Pozzz..
Mogu se menjati tasteri,i to nije neki problem bar sam se tih tastera namenjao dosta.Ti mikro prekidaci su isti kao npr.DVD urdjajima,samo safciger u ruke i navali.

gega 09.11.2010 00:06

**
 
Ako je samo plasticna ,,opruga,, na dugmetu (bolest kog G800-1000) onda jos dzene dzene...ako je stvarno mikroprekidac...bolje malo pripaziti kod lemljenja
;)

neno_vz 09.11.2010 00:50

@mdelectronic, dali mi mozes malo pojasniti kako se to mjenja?
dali trebam kupiti novi prekidac?

mdelectronic 09.11.2010 09:36

Da moras kupiti novi mikro prekidac ili skinuti iz nekog DVD,zasto navodim DVD,jer ih ima najvise pokvarenih,mada cena mikro prekidaca je oko 0,50eura.Jednostavno ga je zameniti ukoliko si drzao lemilo u ruke,najgora stvar kod menjanja prekidaca su ti sarafi da dodjes do njega,ali ako ti bude problema pokusacu da ti objasnim malo vise,jednostavno pocnes polako da skidas sarafe i kad dodjes do prekidaca videces da je lako..

rolandg800 09.11.2010 14:27

Samo vodi racuna prilikom lemljenja da ne okrenes taj mikroprekidac kontra,tj.da ga ne zaokrenes sto ide dole da stavis gore(mislim na nogice koje stavljas u plocu)promenice ti funkciju tog tastera,ja sam imao taj problem pa umesto da ubrzavam na tockic ja sam ubrzavao na onaj okrugli potenciometart na displeju na kome regulises bass a bass sam regulisao na tockic za brzinu(strasno)pa dok sam provalio o cemu se radi bas sam imao problema.Moj ti je savet odnesi sint kod nekog malo boljeg elektronicara nemoj da pekljas ako nisi dosad...

GoranG800 09.11.2010 16:28

I meni je to stradalo, a da li je sigurno da ga sam otvaram ? Nisam nikad prije to radio, da li mogu nešto zeznit?

gega 09.11.2010 16:41

**
 
Naravno da mozes zeznuti...
Prvo .... Roland tezak kao tuc pa se posebno mora paziti na kablove unutar kljave kao i spojke...sve dok ne razdvojis gornji i donji deo. Osim toga su tasteri smesteni ispod stampane ploce koja je isto pricvrscena vijcima raznih duzina. PolozajTestera obelezi pre odlemljivanja pa ispitaj od 4 ,,nogica,,koja spaja koji kontakt pri pritisku na taster ( tasteri imaju funkciju zatvaraca..znaci kada pritisnes taster-zatvara se kolo) Ovo ti pisem zbog toga jer su ti predlozili tastere koji nisu originali vec od DVD a itd. Neke tastere mozemo zameniti i sa onima koji imaju samo dve nozice jer treca i cetrvrta nemaju uvek funkciju ali je najsigurnije kupiti ih sve iste u radnji ako je moguce orginal jer ne kostaju bogatstvo. Pa puno uspeha :)

neno_vz 09.11.2010 20:44

Na tipkama je ono crveno svjetlo, dali i to ima veze sa tim prekidacem, ili je ta led dioda odvojena? Jer na tipki START/STOP to svjetlo ne radi.

mdelectronic 09.11.2010 20:49

Led dioda je potpuno odvojena i nezavisna sa prekidacem.


Trenutno vrijeme na Forumu 14:44

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org