YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   pomoc oko korg pa 80 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=5718)

Harko 29.08.2008 18:28

pomoc oko korg pa 80
 
ljudi imam vemiki problem a pa 80 . zvucnici mi se gase kao da se negde prekida veza n a neko kablo , kada se navali ili malo jace stisne gore preko slidera ili dole kraj pitcha onda mi se gasi uvijek po jedan zvucnik , nekad lijevi nekad desni .... neznam sta da radim posto isto kad podelim klavijaturu na izlazi , ono sto prikljucim na left i right i na velike zvucnike mi tako nestaje .... neznam sta da radim a treba mi klav sad svirku uskoro ....:s

dalabu 29.08.2008 18:39

Citat:

Originalno postovano od Harko (Post 48157)
ljudi imam vemiki problem a pa 80 . zvucnici mi se gase kao da se negde prekida veza n a neko kablo , kada se navali ili malo jace stisne gore preko slidera ili dole kraj pitcha onda mi se gasi uvijek po jedan zvucnik , nekad lijevi nekad desni .... neznam sta da radim posto isto kad podelim klavijaturu na izlazi , ono sto prikljucim na left i right i na velike zvucnike mi tako nestaje .... neznam sta da radim a treba mi klav sad svirku uskoro ....:s

Ako se gube zvucnici a povezani su na razglas prvo provjeri kablove pa onda izlaze na pa80 a ako se gube zvucnici od pa80 okreni ga naopako i vrati i proradice jer su jako glupo ubaceni u kuciste klavijature i stalno spadaju prema dole i gube kontakt.

car mirko 29.08.2008 18:43

Poz..
Ako ti se Veza prekida mozda ti istekla Tel. kartica IZVINI NA SALI
Siguransan da imas Hladan LEM . Odnesi SINT u Service da ti to zaleme i radice opet ko nov
i nemoj puno da stiskas moze se poroditi
POZDRAV

Harko 29.08.2008 19:59

hvala vam puno , ma nema veze treba i malo sale :) hvala puno dalabu pomogo si mi sad mi negube vise .... rade kako treba :) poozdrav

dalabu 29.08.2008 22:59

tu smo da se pomazemo

milanceshow 30.08.2008 07:23

Pre upotrebe : PROMUCKATI........:D

Tu moze biti i glavni potenciometar u pitanju,ali bitno je da si ti resio problem.....

UPUTSTVO ZA UPOTREBU : KORG PA80 "OBAVEZNO PROMUCKATI" pre upotrebe zbog efikasnijeg zvuka........ :))

Harko 31.08.2008 00:09

problem je sto mise svaki put ponovi stvar .... nemogu nasred svirke da uzmem da okrenem klav :S ...

skoricnik 31.08.2008 10:50

Moguce opet i da je do potenciometra ;) Pa sta ce ti zvucnici ako sviras na razglas? :confused: A moguce i da (ako nisi gasio zvucnike na svirci) su poceli da crkavaju...

Harko 01.09.2008 00:22

gasijo sam :s ali mislim i ako ih ugasim na razglas sto izlazi iz output left right isto mi tako , ili se lijevi zvucnik ugasi ili desni :s onda ako se malo navalim preko slidera gore on proradi ali kratko :s

gusa 01.09.2008 00:58

imao sam isti problem na Pa 80,to je bilo sve zbog Lema na ploci na kojoj su zalemljeni izlazi (mislim djek stekeri )koji su zbog svakodnevne upotrebe popucali ,malo klalaja i lemilica i za 10 minuta je bilo sve gotovo ,a ja sam mislio da je moj strava sinti vec odsvirao svoje .


Trenutno vrijeme na Forumu 20:28

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org