YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za kupovinu (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Yamaha tyros 3,4 ili 5 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27718)

ibro22 21.11.2014 23:51

Yamaha tyros 3,4 ili 5
 
Pozdrav
Volio bi znati Dal je velka razlika izmedju te 3 klavijature. Stancaju ih kao mobitele!

Imali ko izkustvo?

rolandx 21.11.2014 23:59

O ovome je pisano i pisano na forumu u bezbroj tema...... tako da odgovor već imaš na forumu. Koristi pretraživač. Automehaničarski bi bilo : da li ima velike razlike između golfa 2 3 4 i 5. Naravno da ima. Spram kupovne moći kupaca, dobija prednosti sa više novca, jer je cena uvek na neki način opravdala novine i poboljšanja koliko god ona bila mala , korisna ili praktična .. kako kome.... Mišljenja tu ne mogu biti podeljena, jednostavo svaki naredni model je bolji i kvalitetniji, pitanje je koliko ko ima para. Lično, da imam T4 voleo bih T5 da imam bez obzira da li je poboljšanje drastično ili tek primetno...

casper 22.11.2014 01:11

Ibro, kako to misliš, ko mobitele?
Tyros serija se pokazala kao dobar proizvod, korisnici ih kupuju i svake 2-3 godine izađe novi model.
Tyros (2002)
Tyros 2 (2005 or 2006)
Tyros 3 (2008)
Tyros 4 (2010)
Tyros 5 (2013)

@rolandx ti je već rekao bit stvari. Ja ću samo dodati, razlika je velika za onoga tko ju aktivno koristi, a za nekoga tko bi se "samo malo igrao" s njom je ona minimalna.
Ovdje imaš tablicu s razlikom u količini soundova, napredak se očituje i na kvaliteti istih.
Ono što jest bitan napredak je da 3 može koristiti custom drum za razliku od dvojke. Četvorka je došla sa flashROM-om za razliku od starog RAM-a na trojci. Kod petice su dodali audio stylove s kojim se nisu baš previše pokazali (osim ako ne nadograde tu lakrdiju:D) ....

A sad ti nama Ibro reci jel te ovo zanima kao potencijalnog kupca ili si otvorio temu iz dosade? ;)

admirbecirspahi 22.11.2014 01:41

cijene uglavnom diktiraju u svemu tako i u tome

ibro22 22.11.2014 23:19

Hvala vam na savjet.

Mogu reci da ne cijena za tyros 5 van mog bidzeta.

Ostaje tyros 3 i 4.

Cuo Sam da se ekran kvari kod tyros a. Pa me to malo muci.

Uvjek Sam sviro korg pa je tesko preci .

Drug Mi govori za pa3x pa me zbuni stim. Prica da je tesko srediti tyros.

casper 23.11.2014 03:50

Drug koji svira PA3x vjerojatno nije ozbiljnije koristio Tyrosa. Svaka se klavijatura lako sredi ako se zna raditi s njom.

Ekrani na Ty3 i 4 nemaju aposlutno problema s kvarenjem.

Znači, ostaje dilema između Ty3 i Ty4. Da li se isplati platiti više za ono što daje Ty4, to ovisi o tebi. Osnovna razlika je, kao što sam rekao, u vrsti rama koji se ugrađuje. Kod Ty4 je moguće ugraditi do 2Gb FlashRAM-a. On je brz (i skup), klavijatura se podigne sa 1GB materijala za 30-tak sec. Kod Ty3 je to mnogo sporije. Pored toga, kod FlashRAM-a svi samplovi ostaju trajno u njemu i ne brišu se s gašenjem klavijature. Razlika je i u količini novih soundova (pogledaj tabelu iz prošlog posta) pa tako Ty4 ima i par ozbiljnijh kitova bubnja nego što je slučaj kod Ty3, to Stylovima daje mnogo bolji groove. I kada kupuješ Ty4 cijena je viša jer se radi o mlađem insturmentu. Razlika postoji i kod još nekih sitnica ali mislim da je to manje bitno.

ibro22 24.11.2014 14:33

Casper jel Yamaha ima bolji kvalitet od korg a? Kad vidim Problem kod pa800 za RAM smuci Mi se. Ja bi polovan tyros i nebi se trebalo tako Nesta desiti

casper 24.11.2014 14:48

Možda je Korg imao nešto više tehničkih problema ali kod kupovine polovnog instrumenta uvijek postoji dodatni rizik da li će te instrument dobro služiti

mikimiki 24.11.2014 15:06

Ako si stalno svirao korg, onda je mozda I najbolje da ostanes na Korgu. Svaki od njih ima I dobre I lose strane, a obicno je uvijek do samog vlasnika kako ce klavijatura da zvuci.Ipak, ako se odlucis za a Tyros onda trazi najmanje da je T4, upravo kako je a Casper naveo zbog flash memorije koja je moze prosiriti I do 2 gig.

bockob 01.12.2014 03:40

Jedno pitanje jel tih 2gb rama mogu da se pune semplovima i style-ovima isto kao sto na pa3x mogu do 256Mb
Ja prosto ne mogu da verujem da je tolika razlika izmedju yamahe i korga
I koliko recimo razlicitih ritmova namenskih ili univerzalnig staje u 2Gb kod t4?
primer na pa900 u user bankama moze da stane max 640 ritmova na 192mb ram-a, dali stvarno moze na yamahi da stane 10 puta vise ako se radi o 2 Gb?


Trenutno vrijeme na Forumu 18:56

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org