YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Roland BK5 version 1.04 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=24622)

Boban010 25.01.2013 00:55

Roland BK5 version 1.04
 
Izasao je novi update za BK5,verzija 1.04.
Ver.1.04 ]
* Please read "BK-5 Addendum" ( BK-5_Addendum_e1_W.pdf ) for details of this software.
[Functionality Improvements]

Introduced the compatibility with Lyrics Viewer, User Scale, and BK Partner apps for iPad.
Octave Pop Up Added:
[NUMERIC] + [ONE TOUCH] or [MELODY INTELL] -> OCTAVE DOWN / UP for UP1
[UP2] + [ONE TOUCH] or [MELODY INTELL] -> OCTAVE DOWN / UP for UP2
[LWR] + [ONE TOUCH] or [MELODY INTELL] -> OCTAVE DOWN / UP for LWR
Added a new Drum Kit: IndoMix4
Refreshed some Eastern European rhythms

Dakle moje pitanje za Roland promotere je:"Da li je konacno moguce snimanje razlicitih scala u performansi odnosno da li je moguce pravljenje terci"?
Unapred hvala na odgovoru!

tranzit 25.01.2013 00:59

Jok.

nesaband 25.01.2013 01:12

Nisam Roland promoter ali ipak cu da ti odgovorim posto evo bas sad citam sta ima u novom update za BK5.

Jok!!!!nista od tog posla :mad:,kazem ti ja da je njih bas briga za nase primedbe i nase zelje.

rolandx 25.01.2013 11:51

Nisam imao prilike da radim na BK5 ali kroz pricu sam cuo da na nekim aranzerima je to moguce preko midi kabla... bi li moglo tako na BK5 ( nikada to nisam radio samo sam nacuo kroz pricu...) Ili opcija ,, Ensamble" pa duet ukoliko se nevaram ili kako vec se zove ta opcija u Ensamble, da li BK5 to ima?.....

Boban010 25.01.2013 17:10

Preko te aplikacije za Ipad bi verovatno moglo,ali valjalo bi kupiti Ipad!X(
Sto bi reko Tiosav iz Crnog Gruje-E paz' da ti ne skupim toliko!
@Rolandx
Ensemble-duet,nece moci,a midi kabl je mogao kod starijih rolanda,G800,itd..Uslov je i tu bio da performansa pamti postavke scale...

nesaband 29.01.2013 00:23

Uradio sam danas update i sve je proslo kako treba(hvala bogu pa nije nestalo struje).

precice kojih nije bilo za oktave na up1 up2 i lwr sada postoje i to je bar za moj nacin koristenja BK5 jako korisno.

Druga stvar koja je uradjena je da sada vise ne moram da tempo pomeram tasterima na glavnoj strani vec se pojavljuje na ekranu tempo i mogu sa kursorom(tockicem) da ga promenim.
To mi je jedna od najvaznijih stvari koja je nova jer me je to ranije nerviralo i oduzimalo mi je puno vremena i paznje jer nisam navikao da tasterima menjam tempo. Sve u svemu ja sam jako zadovoljan sa BK 5,stabilno radi,ne baguje ni kad mu brzo zadajes neke komande.

Live sound mi je odlican i prezadovoljan sam.;)

Boban010 29.01.2013 02:11

Jos samo da proveris da li moze da pamti razlicite postavke za scale u razlicitim performansama.....

nesaband 29.01.2013 09:21

Bilo bi lepo da mi ukratko objasnis kako se to radi pa da probam posto nisam to radio do sad pa da ne gubim puno vremena.Ja sam koristio terce samo na G800 preko midi kabla ali nisam ja pravio terce vec sam uradjene kupio od nekog lika iz Rume.

zukae 05.02.2013 18:24

Čitam manual za BK-3. Interesantno je da su na BK-3 stavili scale tune da se moze snimat u performase. Ima i razdvojen scale tune za upper i lower (low ima dual mode). Ima i pitch shift u mfx. Tako da bi teoretski mogle terce na ovoj "igrački" (na Bobanov recept)?

Boban010 10.02.2013 18:01

@Zukaee
Trebalo bi da se proveri da li moze BK5 da cita performance sa BK3 i onda je stvar resena.To bi mogao neko od promotera Rolanda da uradi posto je najverovatnije u dodiru sa obe klavijature.
@Nesaband
To je prosto odaberes dve performanse koje ces da "pokvaris" pa editujes jednu tako sto udjes u podesavanja za scale,podesis bilo kako,bezveze ali zapamti ili zapisi postavku,pa write performanse.Pa onda odaberes drugu performansu editujes na isiti nacin ali podesi drugacije i zapisi postavku za scale pa onda write performance.Posle proveris tako sto odaberes jednu pa drugu i ako utvrdis da su zabelezena razlicita podesavanja za scale onda je to to.


Trenutno vrijeme na Forumu 18:03

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org