YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Dynacord PowerMate 1000-2 problem (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=32156)

stefanrad1 17.07.2021 15:22

Dynacord PowerMate 1000-2 problem
 
Pozdrav kolege muzicari.
Imam jedan problem sa miksetom iz naslova.
Naime, kupio sam je pre nekih mesec dana, korstim je u paru sa FBT HiMaXx 60 kutijama, radim sa aranzerom i pevacem, i to super radi.

Medjutim u poslednje vreme se pocelo desavati nesto cudno.
Kada je mikseta pojacana malo vise, recimo kanali koje koristim su pojacani "do nule" (ne do kraja klizaca), mikseta se nakon nekih sat vremena rada sama smanji za nekih 20%, i onda nakon 15-20 min se opet sama pojaca i vrati u normalu sve.

Kada je to pojacano tako, signal ne prelazi granicu, ne pali se protect lampica, limit lampica jedva da treperi (zuta lampica), i to na trenutak samo, uglavnom kada udari kick na klavijaturi.

Imao sam priliku da sviram napolju pa sam morao da je pojacam bas, i onda se to desilo, inace ovako kada sam svirao u kafanama nije nikad bilo toliko glasno i radila je potpuno normalno sve vreme.

Nisam otvarao miksetu i nisam je cistio, kada je upalim ventilatori se upale i ugase, proverio sam u toku svirke i rade ventilatori normalno.
Kada uzmem od prijatelja istu takvu miksetu samo sa 16 kanala sve radi normalno i nikada nisam imao problem.

Jel postoji sansa da se pregreje ili preoptereti pa da se zbog toga sama smanji da bi se ohladila, ne razumem se u te stvari ali mi tako deluje?

Jel imao neko slican problem i jel zna sta je u pitanju?

Hvala

Negoslav 17.07.2021 17:15

Ona u trenutku dobije jak ulazni signal i zagusi se. To ti ni ne primetis je ne mozes non stop da gledas u nju. Inace te kutije su jake za nju. Ako se ne varam imaju po 700w. Ja sam sada radio sa pevacicom koja ne zna da udalji mikrofon od usta pa kada se razdere ugusi pm-3. Ako su ti i glavni klizaci poljacani na 0, i kanali, to je onda veliko oterecenje za nju.

ella 85 18.07.2021 10:20

Nisu klizaci pokazatelj koliko je nesto pojacano :).....treba pratit sta kaze pfl.......ali ako limit blinka znaci da je mixer na maximumu.

Ali priznajem da ste hrabri.Ja vani nikad nisam smio svirati bez bas binova i dosta viska snage.

Svirati vani na dvije kutije i sve to tjerati mixetom snage 2x430 (ako se dobro sjecam) w je preoptimisticno

nikadvisekorg 12.08.2021 07:09

Radio sam utoj kombinaciji i nisam imao takvih problema, samo je potrebno pda pravilno "ispikuješ" svaki kanal, pogotovo obrati pažnju na mikrofonske, baš zbog toga što ti kolega kaže, da ne bi imao prejak ulazni signal na nekom kanalu, jer onda može da ti se desi baš to što opisuješ.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока


Trenutno vrijeme na Forumu 13:55

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org