YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Tehnike i teorija (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   vjezba prstiju (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=10859)

goran07 14.09.2009 18:41

vjezba prstiju
 
e ovako,ima li kakva vjezba da se radi onako "usput",,,?
znam da se vjezba kad se svira,ali jel se mogu nekako razgibavati prsti "na prazno":D

ja dok sam na autoputu udaram po koljeno u ritmu,pa zato pitam,jel vrijedi sta,,

i jos nesto,,kupiio sam nov sint pa50 prije mjesec,i primjetio sam da kad je pojacan skoro na maximum da malo podrhtava zvuk/basovi,,nekako mi se sve mjesa sa onim sto sviram,,onako sto se kaze da kako zvucnik "prdi",,nemojte misliti da je sad poderan,nego onako,malo cudno zvuci,,ali ko sto rece,samo na odredenim ritmovima,npr. na rumbi,gdje su malo jaci basovi,,,
tnx

Jolly 14.09.2009 19:08

Naravno da je najbolja vezba na instrumentu.
Nedavno sam gledao video skolu jednog od najboljih klavijaturista na svetu,Jordan-a Rudess-a(Dream Theater),koji kaze da,kada nije instrument(konkretno,klavijatura) pri ruci,korisna vezba je "sviranje" po stolu ili nekoj cvrstoj povrsini.
Pa,ako ti ovo sta znaci,ne kosta nista:D da se i takva "gimnastika prstiju" uvede u praksu.Sigurno nece da shkodi.:D
Pozdrav!!!

goran07 14.09.2009 19:22

super Jolly...sad znam da ne udaram u prazno dok vozim,,,:))

Jolly 14.09.2009 19:42

Ako "udaras"kako treba i koga treba,nece nikad da bude "u prazno"!:lol::D=))
Pozdrav!!!

goran07 14.09.2009 20:20

ma udaram ja,,,samo dobro je dok neka budala ne vrati,,,,:) :)

jeftabgd 15.09.2009 00:07

Pa opstepoznata stvar je da svi muzicari nesto kuckaju po stolu ili bilo kojoj povrsini koja im je pri ruci.Na tezgama prepoznam kad muzicar udje u salu posle par minuta.A verovatno koristi i to kuckanje u prazno,na pr,mozes da kucas neke trilere,pa i skale.Moj drugar je vezbao nocu sa zakpcanom harmonikom jer mu je puna kuca ljudi koji spavaju a nije bas lepo da vezbas u 3-4h ujutro.

Dell 15.09.2009 01:06

ih da vidite kad ja odvalim povodjansko na klupi u skoli ih :) stvarno stalno u skoli svirkam nesto po klupi, pomislice neko da sam lud :D

spasoje88 15.09.2009 10:04

@jeftabgd

Druze, reci mi samo kako prepoznas ko je muzicar kad neko udje u salu? Nemoj pogresno da me shvatis... Al stvarno me interesuje po kojoj karekteristici ga prepoznas?! :) A to sto se vezbe za prste tice... Mislim da tvrda podloga ili stomacic neke tamoooo... :) uopste nije losa ideja!!! pozzz

korg18 15.09.2009 10:41

korg18
 
dobra tema evo vakoja sviram u prazno po stolu gdej stignem pa neki se cude sta radim misle da sa mskreno sa pameti ali vec to radim godinu i po dana i razlika je prevelika velika i sad nemam nikakvih problema sad bilo hladno najhladnije vrijeme svirat mogu istom brzinom jer mi ne smeta dok to nisam mogao a sad mogu e tako pokusajte i vi i osjeticete dosta dosta razliku bar po meni svasta se mora probat da se nesto uspije tako i ovo pozz

siemensserbia87 16.09.2009 18:42

nema to vezbanje na prazno veze sa vezom..to su samo losi zivci...ali nikad se nezna mozda skines nesto udaraci po stolu..recimo batine od nastavnika.. :D


Trenutno vrijeme na Forumu 22:42

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org