YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Produkcija i postprodukcija (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Pitanje vezano za Presonus 16.0.2 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30565)

pekilik 20.01.2018 20:17

kazes ono sto prolazi kroz njega, mislis na ono sto si prikljucio na njegove mikrofonske ulaze ili na sistemski zvuk poput onog sto slusas npr. na youtube-u?

mladenkom 20.01.2018 20:28

Da,mislim na sistemske zvukove.Nista u njega nije ukljuceno sem slusalica ili zvucnika u phones dzeku.

pekilik 20.01.2018 21:19

na onoj slici koju si prikazao oznaci stereo mix i dole ga postavi kao default device pa probaj onda....

dole gde pise set default...

mladenkom 20.01.2018 21:29

To je stereo mix od zvucne kartice laptopa,on radi ok kad presonus nije ukljucen.
To je sve radilo kako treba na xp windowsu,sa asio4all driverima,od viste pa na ovamo uzas.
Bez presonusa,ako je upaljen kontakt ili bilo sta sto koristi asio drivere,gubi se zvuk na svemu ostalom,youtube i slicno.
Sa presonusom i njeovim asio driverima mnogo je manja latencija,zvuka ima na svemu,samo je problem snimiti sve to sto prolazi kroz njega

pekilik 20.01.2018 21:44

taj problem moze imati i drugo resenje, to da se kad pokrenes kontakt 5 gasi youtube razlog tome je drugaciji smaple rate ako kontakt sa 4all asio driverom ili presonusovim driverom ima sample rate npr 48000hz a sistem po defaultu radi na 44100hz onda iskljucuju jedan drugog, izjednaci sample rate na sistemskim soundima i u podesavanjima kartice i onda nece biti iskljucivanja youtube-a kada pokrenes kontakt...

mladenkom 20.01.2018 21:50

Aha,vidis nisam o tome razmisljao,probacu posle.
I dalje mi ne ide u glavu sta treba da se odradi da bih snimao ono sto prolazi kroz presonus,da li je problem softverski ili hardverski,tj treba li jos nesto od kablova da se prikopca.
Elem,odradio sam i one stvarcice za audio optimizaciju sa tvog youtube videa :)

pekilik 20.01.2018 22:15

Nisam se time mnogo bavio ali mozes skinuti ovaj besplatan mali programcic i njime snimiti ono sto je u sistemu pa posle spoji sa necim sto bi dodao u nekom DAW-u ako hoces da odsviras nesto uz to...


Free PC Audio Recorder

mladenkom 20.01.2018 22:49

Hvala Pedja,probacu.

Negoslav 20.01.2018 23:00

Drug koji ima istu miksetu je imao isti problem i znam da je morao da kupi presonusovu karticu. 150 evra je platio ne znam tacno koja prodavnica u Bg-u. Sada snima bez problema preko presonusa. Sutra javljam sve cim se cujem sa njim. Javio mi se. Externa presonusova zvucna kartica kupljena u artistu, 150 evra.

Vaxter 21.01.2018 20:08

@Negoslav Druga je neko malo zavrnuo. Nema potrebe za karticom, samo je bitno imati FireWire na kompjuteru.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Trenutno vrijeme na Forumu 06:54

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org