YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Servis klavijatura - uradi sam (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=46)
-   -   Blagi sum na izlazu za slusalice,Pa2x PRO. (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=20576)

Sale-roland 16.11.2011 16:05

Blagi sum na izlazu za slusalice,Pa2x PRO.
 
O cemu se zapravo radi,pre 3-4x dana primetio sam blagi sum na slusalicama tipa "RAIN NOISE",prvo sam mislio da umisljam,medjutim ugasio sam pa upalio klavijaturu,nestao je.Mislio sam da je sve okej,ali posle prvog paljenja se opet vratio nazad.Resetovao sam sistem,probao drugi kabl za napajanje,izvadio pa vratio ram memoriiju,zamenio kabl na slusalicama,probao druge slusalice,odneo u servis "Leo" ovde u Beogradu covek kaze da sve radi kao sat,ali se i dalje cuje.Desi se ponekad,npr. 1 od 5 pri paljenju da sve radi okej.Inace slusalice su Akg 271 Mk2. Da li neko mozda zna uzrok svega ovoga? :confused:

acakasper 23.01.2012 17:05

dal nije neki kondezator kada se zagreje onda ne radi a kada je hladan on radi,ili hladan lem.

harepa50 23.01.2012 18:32

To se dešava, i dešavalo se i meni na pa50 kad se podiže OS, samo ne znam da li bi ga opisao kao rain noise. Blagi šum, neprimjetan kad se svira, samo kad se pali klavijatura. Gdje štekaš klavijaturu? Ako je štekaš u neki produžni kabal ili nešto gdje imaš još uređaja spojenih, tipa računar, laptop i sl., isključi te uređaje, pa probaj, moguće je da oni prave smetnje.
Recimo, da na pa2 imaš zvučnike, i na njima bi čuo taj blagi šum sigurno.

mirandess 23.01.2012 19:20

Obavezno smanjiti potrosace, prebaci na drugu uticnicu ovo sto je hare rekao! neki dan je i meni bilo brujanje, pa sam se sjetio da sam na forum pisao da sam imao brujanje(davno sam to pisao) i pogledah u uticnicu, kad svjetlo i grijalica od 3-4 kw upaljeni i to sve na max. :S cim sam izgasio prestalo je :) tako da nema panike! :)

tpotocnjak 23.01.2012 21:39

Citat:

Originalno postovano od acakasper (Post 203637)
dal nije neki kondezator kada se zagreje onda ne radi a kada je hladan on radi,ili hladan lem.


kondenzatori rade obratno.. mislio si naravno na elektrolitske kondenzatore oni se s godinama osuse i potrebno ih je zamjeniti sto se prvo vidi na mrezi jer se klavijature teze pali ili luduje jer napon pocne varirat kad se zagriju fenom za kosu ili nekim grijacima onda proradi kako treba

probaj drug slusalice ako nisi probao vec
moze biti kako je kolega rekao hladni lem i stosta jos ali to je neki pocetak provjera
imas li sum i na zvucnicima ( izlazima za mixetu ) ili samo na slusalicama
imas li HDD unutra- moze biti interferencija od motorica od HDD

Sale-roland 30.01.2012 21:33

re
 
Evo ovako drugari...probao sve gore napomenuto sto se tice uticnica,kablova i ostalog + oterao sint kod drugara koji je dugo u elektronici,cak je i za siemens na zapadu radio duze vreme.Celu klavijaturu smo pregledali uzduz i popreko,ponovo je zalemio ulaz za slusalice na plocu...prekontrolisao kablove koji vode do ploce...zaklopili smo sint ponovo ista prica :) upalim ga 5x sve okej,6x put pocne ono blago suskanje...izgleda da cu morati da se pomirim sa tim!!!

GALA 30.01.2012 22:20

svi ma se to desava,jednostavno nekad masa,sve osjeti i kad komsija peglu upali...heheee...sve je ok,ne sekiraj se

romario 30.01.2012 23:11

To je masa zbog metalnog kućista .

Zato yamahe rade od plastike ,
jel tako gale ?;)


Trenutno vrijeme na Forumu 17:15

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org