YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Harmonizeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Boss ve 2 ili mozda nesto drugo (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=32036)

casper 01.02.2021 21:44

1 Privitaka
Odabir broja će usmjeriti VH prema MIDI kanalu s kojega želiš aktivirati akord (Chordial) ili da ti "pjeva" ono što je odsvirano (Vocoder).

psr 01.02.2021 23:54

I onda nije vazno da li je A ili C akord gore? Samo sa kanala na kom je gitara ili mozda odsviran solo koji ide uz pevanje da prati (vokoder)? Ali opet ista muka. Kad otvorim midi i cekiram da snimi promene i vocal harmony/mikrofon i npr postavim da ide A registracija (harmonijska) a na drugi npr C... sve jedno posto je C zadnji svaki naredni midi otvara sa vec spremnom C tercom. A isto tako i sa kanalom. Kod nekog midija je gitara na osmom kod drugog na trinaestom a nikako nece da zapamti za svaki posebno i onda verovatno jedino mogu da svaki midi odradim tako da kopiram gitaru na npr 15.kanal i da onda kod svakog midija sa petnaestog kanala vokoder vuce harmoniju. Tako?

casper 02.02.2021 00:05

Registracije.

Sve ovo što si spomenuo se upamti u jednoj registraciji. Pritisak na samo jedan gumb i spreman si za pjesmu.

SONG 1 ima pratnju na 14 kanalu
VH2 postaviš na broj 14 i odabereš ostale parametre za njega.
Memoriraš registraciju No. 1 sa čekiranim Vocal Harmony/MicSeting i sa MIDI Song.

SONG 2 ima pratnju na 7 kanalu
VH2 postaviš na broj 7 i odabereš ostale parametre za njega.
Memoriraš registraciju No. 2 sa čekiranim Vocal Harmony/MicSeting i sa MIDI Song.

SONG 3 ima pratnju na 1 kanalu
VH2 postaviš na broj 1 i odabereš ostale parametre za njega.
Memoriraš registraciju No. 3 sa čekiranim Vocal Harmony/MicSeting i sa MIDI Song.

.............

psr 02.02.2021 00:17

Otvorim midi na multi rekording i dok je otvoren gore podesim Vh sa kanala 3 da vuce harmoniju i kad snimim cekiram i vocal harmony/mikrofon i kad tako snimim midi on opet ne pamti vh kako sam hteo. Ili upamti i za svaki sledeci stoji ista vocal harmonija i cak i ne pamti sa kog kanala da vuce. A da snimim to u vh seting ne moze kao ceo song da zapamti pa da posle prebacim ovamo negde de su drugi midiji. Skroz sam blokirao 🤣

casper 02.02.2021 00:24

Ne treba ti snimanje Pjesme u Multirecordingu.

SONG 1 ima neki strings, gitaru ili nešto treće što svira tri tona, što prati harmoniju pjesme. Recimo da se to nalazi na kanalu 14.
Ti odeš u VH2 postavke (gornja moja slika) i tamo postaviš broj 14.
NAkon toga kreiraš registraciju No. 1 sa čekiranim MIDI song i Vocal Harmony/MicSeting.

Kada ti zatreba pjesma SONG 1, pritiskom na registraciju No.1 automatski pozivaš SONG 1 i postavke za VH2.

psr 02.02.2021 00:32

Aha. Prebacim znaci u registracije neke midije sa sve Vh podesavanjima i kad ih odatle pozovem ide sve zajedno

casper 02.02.2021 00:44

Tako je. Zašto bi pozivao direktno song, a onda tražio registraciju u kojoj se nalazi odgovarajući VH2, a i teško bi bilo zapamtiti na kojem se kanalu nalazi harmonija. Ovako imaš sve pod jednim pritiskom, Registraciju nazoveš po pjesmi i vozi Miško.

Ili još bolje, a o tome sam napravio poseban video (link je ispod). Naime, tko je odgledao Marka u cjelini na FB, vidi se da je ljut što Yamaha nema opcije ko Korg i što OTS ne može ko STS. Kupio je "vozilo s automatskim mijenjačem", a on bi i dalje šaltao ručno. Zato ide savjet tebi, a i njemu da radiš na način

Jedna Banka = Jedna pjesma

O tome nam je odavno održao dobru lekciju naš član Tyros2. Zato je ovaj video na neki način priznanje i njemu što je davno prije nastanka Playlista pristupio izradi Registracija na najbolji mogući način.

https://youtu.be/I2zSdfSpa00

psr 02.02.2021 01:01

Kakav si ti majstor. I sta je najvažnije, tebe ne mrzi da odma odgovori na svako pitanje. Hvala ti i živ bio

casper 02.02.2021 01:05

Korona udarila, ne znam šta mi je. Inače nisam takav. :D
Pozdrav i tebi. ;)

Boban010 08.04.2021 18:05

Mozda bi trebalo promeniti naslov teme,svega ima a najmanje o boss-u ve-2.....


Trenutno vrijeme na Forumu 14:46

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org