YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Roland E-A7 ili Korg PA1000 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31730)

xo4y6a6y 16.02.2020 15:33

Roland E-A7 ili Korg PA1000
 
Može li misljenje i savet od onih koji su posedovali ova dva instrumenta, jer planiram da kupim jedan od ova dva.Bitni su mi ritmovi sa Balkana, dobre boje za kontru i bass, eventualno "ciganski" drajf. Razgledao sam dosta foruma, dosta njih kažu da Ea7 traži dosta truda i vremena da bi se sredio, kako bi moglo da se krene na uživo svirku. HVALA vam unapred

pekilik 16.02.2020 16:37

Delimicno si sam odgovorio na svoje pitanje, kad je Korg u pitanju ima setova na netu koje mozes odmah ucitati i sa malo dorade ili uopste bez dorade otici odmah na svirku, pa 1000 ima 600mb kompresovano ili 300mb bez kompresije, EA 7 ima 128mb ali zvucno dobar instrument koliko ima vec odradjenog materijala i kolika je dostupnost istih to je malo upitno, ali realno i zadnja serija korgovih aranzera se da srediti da zvuci jako dobro, najbolje je ako si u mogucnosti da isprobas oba pa sam doneses odluku,

ja sam posle dugogodisnjeg sviranja Rolandovih instrumenata i VST-a na nevidjeno uzeo Korga i za sada se nisam pokajao jer zvucno skoro da nisam nista izgubio...

xo4y6a6y 16.02.2020 22:47

Citat:

Originalno postovano od pekilik (Post 310089)
Delimicno si sam odgovorio na svoje pitanje, kad je Korg u pitanju ima setova na netu koje mozes odmah ucitati i sa malo dorade ili uopste bez dorade otici odmah na svirku, pa 1000 ima 600mb kompresovano ili 300mb bez kompresije, EA 7 ima 128mb ali zvucno dobar instrument koliko ima vec odradjenog materijala i kolika je dostupnost istih to je malo upitno, ali realno i zadnja serija korgovih aranzera se da srediti da zvuci jako dobro, najbolje je ako si u mogucnosti da isprobas oba pa sam doneses odluku,

ja sam posle dugogodisnjeg sviranja Rolandovih instrumenata i VST-a na nevidjeno uzeo Korga i za sada se nisam pokajao jer zvucno skoro da nisam nista izgubio...

Uh.. U dilemi sam, da se ne razočaram Sa Roland om, ali nešto me izgled privlači, mislim da kad se sredi može da bude jaka mašina😅
Usput, hvala na odgovoru😀

cleaner 17.02.2020 01:54

Moze....mada sam ja posle 100 godina svirke na Korgovim klavijaturama kupio E-A7 [nisam prodao pa3] i nekako mi nije legla ali ne kazem da je losa klavijatura, bas naprotiv-odlicna je.
Prodajem je ali ako je ne prodam za pristojne pare sviracu na obe ;)
Probaj negde i jednu i drugu, to je najbolje mada vidim u jednoj od prethodih tema da 1000-ka ima lose dirke :)

dmmacak 17.02.2020 11:45

Moje vidjenje..
Ovo sto si nabrojao za sta bi koristio klavijaturu, Korg ti je zakon. Ali ako se razumes u sredjivanje klavijatura (produkciju tona) i imas materijala, volje i vremena, onda ti i EA-7 nije losa opcija.


Послато са SM-G930F помоћу Тапатока

cleaner 17.02.2020 15:14

Razumem se nesto iako nisam bas strucan ali me MRZI.
Mrzi me da vadim klavijaturu iz kola posle svirke a kamoli da sedim za njom satima i da je sredjujem

Va-7 17.02.2020 15:28

Ja sam probao EA-7, razočarao se brutalno u kvalitetu i sve ostalo, maltene da nema narodnjačkog seta klavijatura je bukvalno grob.

PA 1000 sam probao i radi daleko bolje, kvaliteta je bolja, praktičniji je, ne možeš to staviti u istu rečenicu sa EA-7 ali i cijena je poprilično različita tako da cijena opravdava i kvalitetu.

cleaner 17.02.2020 15:33

Ja ne mislim tako ali onda pucaj na 1000-ku brate i srecno

xo4y6a6y 17.02.2020 19:31

Uh, idem na Ea7, malo cu se vise aktivirati oko sređivanja, pa cemo da vidimo u kakvom redu može da se dovede. Hvala svima na odgovorima, javljam utiske čim pre😀Pozdrav ljudi

cleaner 17.02.2020 23:04

Ako ti treba javi se privatno jer imam odlican set za E-A7.
Srecno


Trenutno vrijeme na Forumu 13:24

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org