YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Aranzeristi - bubnjari (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=32184)

cleaner 30.08.2021 17:30

Aranzeristi - bubnjari
 
Bubnjari ocima ne mogu da gledaju nas koji sviramo aranzere. Na "X" dosadasnjih svirki sam se smenjivao sa orkestrima i dosao sam do takvog zakljucka. Sigurno da nas ne simpatisu ni basisti ni gitaristi jer zbog aranzera im je smanjen obim posla ali bubnjari prednjace u mrznji.
Sad za vikend sam svirao dva dana neki vasar, smenjivali smo se orkestar i ja a bubnjar koga ni ne poznajem nije zeleo ni da se pozdravi kao sa kolegom, kamoli rec da porazgovara i sve vreme svirke me popreko gledao kao da sam mu pobio sve najmilije ALI nije ovo prvo takvo iskustvo, uvek je tako sa bubnjarima.
Kao kad bih ja mrzeo "kolege" koji ne umeju da sviraju nego pustaju matrice i fajlove. Sta ja imam sa njima, svako se snalazi kako zna i ume da napravi pare :)

Tomy 31.08.2021 12:19

Neka se prilagode. Poznajem više bubnjara, jednog basistu i jednog gitaristu koji su krenuli da rade na fajlove.

Poslano sa mog NOA_N8 koristeći Tapatalk

cleaner 31.08.2021 12:50

Pametni momci a ne ovi zlobni i zaludjeni samo za bubanj.....

casper 31.08.2021 13:05

Animozitet prema OMB je odavno konstanta, još od kraja '80 kada su se pojavili prvi aranžeri. Mogu razumjeti bubnjare jer oni misle da im "uzimamo posao" ali u kategoriju iznad bih stavio osoblje restorana, pogotovo konobare. Prije 20-30 godina bih se ljutio, ponekad i ulazio u (nepotrebne) rasprave ali danas se samo nasmijem i pitam "namrgođenog" što će popiti, kako mu ju obitelj, gdje mu radi žena ... :-)

Tko misli da je lako, nek kupi opremu, matrice, nek stane na binu i vozi Miško ..... para sama leti u džep. ;)

megane 31.08.2021 15:52

Pozdrav, ja mislim da je to sa muzikom ovako da oni koji nema pare za "pravi" band sa bubnjarom, i onako tamo bubnjar ne bi imao posla,pa se takvi bubnjar ljuti bez veze, ali posla ima OMB sa svojim aranžerom. Mnogim aranžeristima njihovi aranžeri ili ponekad midi file zvuče užasno i loše da loše ne može da bude, mada ima i izuzetaka, jednom je u Budvi v crnoj gori svirao neki ONM bosansku muziku i njegor roland e 50 zvučio je vrlo vrlo dobro. ali da se vratimo temi, bandi sa bubnarom su druga, klasa i imajo veče svirke i bolje plaćene svirke, tako da je tržište podeljeno. Nema potrebe da se bubnjari ljute. več 40 godina balkan je u krizi, novaca nema ni za hleb i pivo ponekad, kamo li da naruči dobro muziko od najmanje 4 muzičara koji imaju u sastavu i bubnjara. ALi ko ima pravo uvo ipak on naruči band sa bubnarom. Ja bih isto. ne mogu da slušam aranžera, mada ga i sam sviram, imam tri aranžere. Roland g 8000, roland G 1000 i novog Korga PA 700, ali nije to to. Bubnar i rock kitarista basist možda i kljava to je prava muzika. Toliko od mene i moje mnenje i pozdrav.

cleaner 01.09.2021 01:55

U pravu si, dobar bend ne moze da zameni nikakav aranzer ali DOBAR BEND a ne neki okupljen s koca i konopca. Danas svako svira, svega sam se naslusao.
Neke bendove bih mogao da slusam tri dana i tri noci da ne spavam a opet neke druge bih gadjao flasom pri prvoj odsviranoj pesmi. Pitam se samo kako ih nije sramota.....
A dobri bubnjari imaju tezge bukvalno svaki vikend [znam ih]. Ne znam samo zasto mrznja prema nama koji sviramo aranzer ?
Ovo ne pricam napamet B-)

smuchac 02.09.2021 08:11

Danas su i pare najveći problem. Ako ćeš živi bubanj znači da trebaš i bass,gitaru,vokal itd. tj. band tj. bar 4 ljudi na hrpi. Ponudiš li tome bandu i 30 posto više para nego li bi omb ili pak duo uzeo, neće pristati. Simple as that.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

cleaner 03.09.2021 16:56

Poceli su svi da smanjuju broj clanova zbog para a vidim da po neke velike manifestacije svira samo klavijaturista.
Prosla su ta vremena kad smo pricali 'Kad ima za 5 bice i za 6 ljudi':)

smuchac 06.09.2021 08:42

Cigi se rodilo 8 dijete. Kaže mu komšija, Cigo šta praviš djecu kad ni za ovih 7 nemaš da ih prehraniš. Kaže Ciga ako nema za 7 nema ni za 8. :D

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk


Trenutno vrijeme na Forumu 07:09

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org