YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Ostali proizvođači i razno (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Koja klavijatura ima najbolji bas? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=3730)

gile_87 27.02.2008 17:26

Koja klavijatura ima najbolji bas?
 
Kao sto sam napisao u naslovu, interesuje me koja klavijatura ima najbolji bas - najverniji bas gitari? Izvinite ako nije trebalo ovde da postavim temu ali...
Imam korg TR i do sada nisam naisao na "pravi" zvuk bas gitare.





Tema je premestena

gile_87 27.02.2008 19:03

Odgovor administratoru : Pa nisam pogresio! Lepo sam napisao "koja klavijatura ima najbolji bas". Mislio sam i na ostale proizvodjace, a samo sam spomenuo kako imam korg TR.

gile_87 27.02.2008 19:04

Lepo sam se izvinio u tekstu poruke da sam mozda na lose mesto postavio pitanje, pa ste me izgleda lose razumeli.

gile_87 27.02.2008 19:09

Moze li da se vrati onaj naslov teme? P.S. Premestite gde smatrate da treba da stoji sa predhodnim naslovom.

mykeli 27.02.2008 19:11

Znac,tvoj TR nema dobar bass??

Treba ti dobar sempl istog,ja nisam imao TR,ali sam umeo da napravim dobre basove sa fabrickim bojama na starijim masinama,koje nisu imale semplere...

A sad na prvo pitanje da odgovorim,za mene je jedan od najboljih basova imao Kawai k1(bilo nekad)jer se u svirci ponasao bas onako mocno i tupo,bas kao pravi bass,to mislim pre 20tak god,jer se tada tako sviralo(pevac i harmonika,sint u razglas)bubanj se ne ozvucava i Kawai pod obavezno u Chajavca:lol:

mykeli 27.02.2008 19:12

Nema prb,samo kazi da li te interesuje,koja kljava ima dobar bass ili tvoj TR da li poseduje isti???

U prvom postu si bio malo konfuzan!

kuki 27.02.2008 19:14

Ma na danas na svakoj klavijaturi mozes da napravis odlican bas,samo malo treba zagrejati stolicu!A pogotovo na korg TR ili Le sa semplovima.Znaci sve zavisi od tebe koliko si kreativan i koliko imas volje da sednes za klavijaturu i miksas.

mykeli 27.02.2008 19:15

Ok,evo vracen ti je original naslov,da ne mesamo tvoje pitanje u drugom delu sa naslovom...

gile_87 27.02.2008 19:23

Hvala za naslov, i izvinite ako sam lose postavio pitanje. Upravo to sam i mislio recimo Kavai, Roland... Na Korgu sam cak 20-ak basova probao ali ni jedan nije imao onako "sladak" ton kao bas gitara sa pojacalom... Ne bi mi zavrsilo posao ni neki kvalitetniji sampl, jer mi pored COMBI banke treba i PROG banka u toku svirke. Sada bas sviram na klavijaturi GEM PK7 (aranzerska) i na njoj su iskombinovane dve boje, koje preko bas ekvilajzera farbam ali... priblizno. Pa sam mislio o kupovini neke starije klavijature koja bi mi sluzila samo za bas ili eventualno neki string, brass...(neobavezno).

gile_87 27.02.2008 19:25

Kad kazem "sladak ton" mislim na onaj sto se obicno napravi u sator, bas gitara, pojacalo TRACE ELLIOT(valjda se tako pise).


Trenutno vrijeme na Forumu 22:30

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org