YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg PAxx PCG editor (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=26676)

sale_band 29.01.2014 14:52

Korg PAxx PCG editor
 
Pozdrav,

Zanima me da li I koliko ima zainteresovanih za program pomocu kojeg bi bilo moguce sredjivanje PCG informacija na racunaru (npr. prebacivanje boja (programa) iz jednog PCGa u drugi, pomeranje istih nazeljene lokacije itd...) posto sam imao interesantan razgovor (ili zagovor) sa covekom koji bi bio u stanju uraditi takav program jer je vec radio na PCG fajlovima za korg workstations...

U toj nameri bih zamolio nekoga od vas, ako uopste ima, da mi posalje "MIDI exclusive document" za bilo koji model Korg PA serije...

Hvala!!!

zeljko 29.01.2014 15:03

A sta ti je "MIDI exclusive document" jel se to nalazi u knjigi koja dodje kad kupis korga ili sta?Mozda ima da se skine sa korg stranice u PDF

De nek napravi program o kojem smo pricali u jednoj od tema,za konvertovanje semplova ako moze.To bi bilo pravo i ja bih ga prvi kupio ako treba

sale_band 29.01.2014 15:59

Moguće, nisam ni ja pogledao još kod mene u knjigama za pa3x, doduše, ne znam ni gde su mi :)

Ideja je za sada da se integriše PCG editing u već postojeći PCG Tools koji za sada podržava Korg workstation klavijature (triton, M3, KRONOS itd...)
Ovo govorim iz prve ruke jer trenutno prevodim PCG Tools na srpski pa sam u kontaktu sa developerom... Pozz


Sent from my HTC One XL using Tapatalk
Dodato:
P.S. Taj dokument se obično nalazi na samom kraju knjige... :)

Sent from my HTC One XL using Tapatalk

zeljko 29.01.2014 16:06

Ma imas to i na stranici korga sigurno u pdf formatu pogledaj.Moram potraziti gdje sam tutno knjigu :lol:inace ja bih ti kopirao i poslao.Potrazicu ako ne nadjes dotle.

Evo nasao sam izgleda sta ti tzreba u PDF daj mi email na PP da ti posaljem pa da vidis a mozes i ti pogledat na korg stranici pod imenom "Quick Guide"Tako nekako:lol:


Evo vidi jel to to?


MIDI-Implementierungstabelle
Function Transmitted Recognized Remarks
Basic Channel
Default 1–16 1–16 Memorized
Changed 1–16 1–16
Mode
Default 3
Messages X X
Altered ****************
Note
Number:
0–127 0–127
True Voice **************** 0–127
Velocity
Note On O 9n, V=1–127 O 9n, V=1–127
Note Off O 8n, V=0–127 O 8n, V=0–127
Aftertouch
Poly (Key) O O Player data only *1
Mono (Channel) O O Player data only *1
Pitch Bend O O
Control
Change
0, 32 O O Bank Select (MSB, LSB) *1
1, 2 O O Modulations *1
6 O O Data Entry MSB *1
38 O O Data Entry LSB *1
7, 11 O O Volume, Expression *1
10, 91, 93 O O Panpot, A/B Master FX Send *1
64, 66, 67 O O Damper, Sostenuto, Soft *1
65, 5 O O Portamento On/Off, Portamento Time *1
71, 72, 73 O O Harmonic Content, EG time (Release, Attack) *1
74, 75 O O Brightness, Decay Time *1
76, 77, 78 O O Vibrato Rate, Depth, Delay *1
98, 99 O O NRPN (LSB, MSB) *1, 2
100, 101 O O RPN (LSB, MSB) *1, 3
120, 121 X O All sounds off, Reset all controllers *1
Program
Change
O 0–127 O 0–127 *1
True # **************** 0–127
System Exclusive O O *4
System
Common
Song Position X X
Song Select X X
Tune X X
System
Real Time
Clock O O *5
Commands O O *5
Aux
Messages
Local On/Off X X
All Notes Off X O (123-124)
Active Sense O O
Reset X X
Notes

Jbg nije sve napisalo ovako kad sam kopirao

sale_band 29.01.2014 16:20

Nije to - to...
Trenutno sam u behutu pa ne mogu da tražim, sutra ću da pregledan po fiokama...

Sent from my HTC One XL using Tapatalk

yamahapassion 30.01.2014 20:32

Sale, samo da pitam, jel bi taj program mogao prebacivati i performanse onakve kakve su iz jednog pcg u drugi? I da li bi s tim programom bilo reseno npr. da mozes ucitati .kmp fajl direktno u zeljeni pcg?

sale_band 31.01.2014 08:10

Da, to je ideja koja se za workstatione realizuje već više godina, pa sam čoveku "onako usput" postavio pitanje zašto ne uradi podršku i za Korg PA PCG... On misli da nema dovoljno zainteresovanih za aranžerske PCG editore...

Sent from my HTC One XL using Tapatalk

yamahapassion 31.01.2014 16:13

Sale brate, pritisni ti njega da on to odradi ako moze... bilo bi tu zainteresovanih sigurno dosta, ja prvi. Samo da ne odvali na kraju neku cenu... :lol:

Salu na stranu, ali stvarno bi to dobro doslo.

sale_band 31.01.2014 16:21

Pa, vec nekoliko godina postoji PCG Tools besplatno, za editing PCGa Korgovoh "solo" klavijatura, a od sinoc I nova verzija sa prevodom na srpski...
Dodato:
P.S. A njegov stav o PA seriji potvrdjuje moju raniju tvrdnju da se na zapadu aranzeri ne smatraju ozbiljnim, ili ti profesionalnim instrumentima...

yamahapassion 31.01.2014 16:43

jbg... aranzer vise dodje kao "nuzno zlo"... Ako se nesto bude radilo po tom pitanju obavezno javi, mislim da bi to bilo od velike pomoci.


Trenutno vrijeme na Forumu 23:30

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org