YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Kako staviti boje na psr s 500 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7681)

VUNIMRAV 02.03.2009 11:11

Citat:

Originalno postovano od HUZO (Post 73654)
nazalost boje se nemogu ubacivati unutra jer je ovo entry model i nema puno funkcija....da sam znao da je klava takvo smece nebih je nikad kupio....:mad:

Kolega,i ja bi se na čas pridružio ako dozvolite.Jedan moj drugar prije pola godine donese iz Njemačke klav,kad ono psr'500, i zovne mene da mu nesto pokažem,inače je baš početnik.ja već 7-8 g svirama na PSR modele,ali TO kad sam vidio, stvarno sam zinuo,glava me je zaboljela dok sam provalio osnovne stvar, a neke neću ni dok sam živ.I tako ti ja mom prijatelju kažem,ajde ti brate Stevo,to lijepo prodaj da te glava više ne boli,i tako ti to moj drug proda i kupi psr-1500,iako to u biti nije loš klavijatura,jer loše NEMA,kao ni one stvari,pogotovo za onog ko radi na fajlove,ali je brate zbilja kommplicirana,mali displej,duple funkcije na pojedinim dugmicima...ali.Velike pozdrav svim forumašima.

vlade92 07.03.2009 16:55

ja sam skoro kupio ovu klavijaturu i nisam bas zadovoljan sa onim cime raspolaze... Jedan od najvećih nedostataka je to što mogu koristiti samo jedan namjenski ritam pa onda moram cekati pola minuta da mi se učita drugi. :mad: možda sam se zeznuo što nisam uzeo pa50 :(. Da li je neko možda slušao ovu yamahu negdje uživo na razglasu, ima li kako da kazem "vjerodostojan" zvuk :) ili je ipak igračka?

Vaxter 07.03.2009 17:37

Ja sam je chuo, i ima poprilichno lep zvuk, ali sa mogucnostima nije za svirku...
700 vec moze proci...

smt2 07.03.2009 17:50

Igracka
 
Pa naravno da je to igracka i nicemu i nesluzi vec da bi se malo prstici lomili i ritam savladjivao za pocetak koja pjesmica.
Ja jos oduvek imam Psr 740 nesto bolju od te tvoje 500 i slobodno tvrdim da je ova moja igracka kao i mnogi neprofesionalni modeli yamahe a ima ih puno.
Nije ta ni priplizno pa50.
TO ti batali care ako mislis nesto ozbiljnije da se bavis muziciranjem.

vlade92 07.03.2009 18:33

predpostavljao sam, a za skoro iste pare sam mogo uzeti pa50 #oali sam uzeo yamahu samo zbog usb-a (pa50 bio na disketu)....

yamahapassion 07.03.2009 19:29

I sam sam u startu tipovao na tu yamahu psr s500, ali sam prvo otisao na net i dobro se raspitao sta ona nudi, i koliko se sa tim moze odraditi posao. Moje je misljenje da svako ko kupuje klavijaturu ipak gleda da si uzme nesto na duze staze pa makar mu sluzila samo i za vezbu kod kuce, ali nikad ne znas kad moze nesto iskrsnuti, kad ti moze zatrebati za live, a pogotovo i u buducnosti ako hoces da ju menjas, mnogo lakse ces prodati neku jacu stvar. I kada sam video karakteristike malo poblize od s500 odmah sam odustao od nje. Jeste da je s700 skuplja u proseku za 400e, ali je zato nebo i zemlja, mnogo jaca i bolje uradjena od s500, ne moze se porediti nikako. Ovo govorim prvenstveno za narodnu muziku. Tako da vam je isto moj savet, ako ste ju vec uzeli, prodajte ju nekome ko pocinje da svira za vezbu, ili ko svira zabavnu muziku, i uzmite neki jaci model (psr od 1000 pa nadalje, ili s700 pa nadalje...)


Trenutno vrijeme na Forumu 19:44

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org