YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Odvajanje Izlaza Na Korg Aranzerima (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=4832)

Marco7 04.06.2008 18:26

Odvajanje Izlaza Na Korg Aranzerima
 
Posto sam dobio preko 20 poruka sa istim pitanjem a to je kako razdvojiti L i R na Korgu Pa1 ili Pa800 evo odgovora!Moguce je radvojiti samo na jedan nacin!Znamo da ako odvojimo bubanj na kanal 1 i bas gitaru na kanal 2 ostaje nam L i R za Acc pratnje i Upper i Lower s tim sto se softverski L i R ne mogu razdvojiti evo jedinog nacina kako to uraditi

U samoj klavijaturi se mora na svakom ritmu Upper i Lower na panorami podestiti skroz u levo a svaki Acc se pomeriti skroz u desno i tako se razdvajau L i R i dobijamo 4 poptuno nezavisna kanala

Izlaz L - Upper i Lower
Izlaz R - Acc pratnje
Izlaz 1 Drum and perc...
Izlaz 2 Bas gitara

Nedostatak ovakvog razdvajanja je sto se gubi stereo slika ;) Nadam se da sam bio jasan :)

Alix 04.06.2008 18:29

A daj mi reci majstore,kako da SASTAVIM izlaze...Rado bi kad samo na L/mono priklopim sinth da zvuči ko kad bi priklopio L+R,dakle stereo zvuk da izlazi na mono,jel to može?

Marco7 04.06.2008 18:46

...
 
Moze udjes u global i sve stavis da izlazi na L i R i nista ne moras da pomeras panorame na sredinu kad ubacis kablo i L(mono) sve ti izlazi kao mono i sve se cuje bez obzira u kojoj poziciji su panorame ali zvuk je mnogo mnogo slabiji!To verovatno pitas da imas kuci da radis sa slusalicama i ne uznemiravas ostale ukucane =))

Jos sam zaboravio da dodam da na taj ncin moe da se odvoji bas i na Pa50 i Pa60 jer oni nemaju hardverski osnovu za razdvajanje na 4 izlaza!Znaci uvije se bas skroz u desno a sve ostalo se uvije u levo i eto odvojenog basa i na Pa50,60 a dobra fora :)

Alix 04.06.2008 18:54

Pa u pravu si...Kod kuće kad štelam sinth obično ga kopčam na slušalice,pa mi se čini da sve ne zvuči na slušalicama nego na ozvučenju...I sami efekti,bass,bubanj,to sam sad skonto par dana unazad kad sam radio svadbu na 4 kutije...Zvuk mi se učinio apsolutno DRUGAČIJI nego kući kad ga štelam...

zsimonovic 04.06.2008 21:08

L:R
 
Problem je kada razdvajas neke instrumente na L a neke na R sto ce efekti sa klavijature da izlaze na oba izlaza i L i R.Tako je kod svih klavijatura.Po meni je to mana i to velika tako da ne mogu bas L i R biti nezavisni.Bezveze!Interesuje me da li mogu da se koriste efekti sa klavijature na,pa 800 na 1 i 2 izlazima.Mislim da na pa 80 to ne moze.

Marco7 04.06.2008 23:54

...
 
Pa normalno je da se cuju efekti jer ja koristim na solo boje efekte sa klavijature jer na razglasu ne mogu da stavim phaser ili flanger ili wah wah zbog glasa jer koristim za glas kombinaciju Hall i Delay!Gde god ne zelis efekat ti ga smanjis u samoj klavijaturi i to je to!I nezavini su ti L i R u svakom slucaju!Na levoj strani gde ti je Acc stavljas efekte iz A i B grupe a na desnoj ruci su ti C i D!Mozes da steljes kako ti hoces ;) a 1 i 2 su ti totalno suvi

Mico23 05.06.2008 01:04

Negdje sam cuo da se efekat iz pa800 moze poslat na miksetu kao AUX i da se moze dodavat na mikseti na svakom kanalu koliko hoces,da li je to istina?

Marco7 05.06.2008 01:09

...
 
Nisam upucen u to Mico :(

Mico23 05.06.2008 01:14

A bilo bi dobro da je istina,mada sumnjam u to,nevidim nijednu opciju koja bi mogla da to odradi.steta.pozzz

Marco7 05.06.2008 01:15

...
 
Ja na Pa1xPro stvarno nisamvideo da postoji ta opcija a za Pa800 stvarno ne znam a i nisam cuo da moze to


Trenutno vrijeme na Forumu 17:12

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org