YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   snimanje-mixer-pa2x (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=20735)

AneL 30.11.2011 12:29

snimanje-mixer-pa2x
 
Zdravo,
Dali je moguce, zvuk koji ide preko mixete da se snimi na PA2xpro pomocu mp3board ?

mirandess 30.11.2011 13:40

Moguce je, ali u input-e right i left! Ni slucajno u vokalist!!! Iako vec ako radis tako zasto ne bi spojio u kompjuter? Probao sam, ali fakticki dobijas isto... Tako da kopcaj ipak u kompjuter(moja preporuka). Pozz i sretno!

ella 85 30.11.2011 14:08

mozda mu je zvucna karta ona iz maticne ploce kompjutera,onda bi snimak bio uzasan,pretpostavljam da zeli da snimi nastup uzivo,moze signal iz mixera uzet na vise nacina,npr iz line out,aux,monitor out,mono out,sve zavisi koji mixer je u pitanju,ubode u klavijaturu i snima,iako se s tim mp3 bordom nisam susreo jos pa ne znam kako on fercera

dejantb15 30.11.2011 14:29

Ja sam to pokusavao jedno vrijeme(vec ima tema o ovome).Izvodljivo je ali mislim da nije prakticno tako da sam odustao od toga.

Ace 30.11.2011 17:59

Ako je zvucna karta integrisana ne znaci da ce snimak biti los .... Eno svi moji demo snimci sam snimio nna integrisanu zvucnu.

AneL 30.11.2011 20:08

hmm, mozda se nismo razumijeli. Ja zelim svirku koja ide preko mixete da snimim na PA2x... (isto kao sto sada vec mogu svirku da snimim direkt na pa2x koju sviram...

Dali je to moguce ?

p.s. ne zelim kompjuter nositi sa sobom kada mogu na pa2x da snimam. Imam 40gb HD...

mirandess 30.11.2011 20:21

zasto da ne, mozes to uraditi, samo s miksete salji kabal u pa2x u inpute, ali pazi onda samo prikopcaj u input left i right u klavijaturi, ponavljam ni slucajno u vokalist prikopcavati!!!... to je to... Sto posto ce ti raditi, i samo stavi na high da ti se snima... jer samim tim ce i kvaliteta ostalih instrumenata biti bolja(sto je logicno) pozz.

AneL 30.11.2011 22:14

Mozes li mi pojasniti koji izlaz iz mixete mi treba i koji tacno u pa2x i koji kabal ?

Inace to je super... znaci oko 400 sati snimanja na 192kb...

mirandess 01.12.2011 00:53

Ovako dakle, Global>Audio setup>Audio in> stavi input routing L+R to mp3 Rec(ali mana je sto ne mozes onda ti pjevati na vokalist niti ti mikrofon nema nikako funkciju u vokalistu), stavi Out L+R(MP3 Rec), to je to, to su ti dva ulaza odmah pored ulaza za Vokalist(tocnije dva ulaza odmah pored gain-a) i Uvijek bananu kopcaj iz miksete u Right(radi stereo zvuka).

Kupis fino jedan obicni 6.3mm bananski kabal(dakle kabal sa 2 ista kraja=2 iste banane na krajevima kablova)
Highslide JS
E, sad taj fino mozes staviti u phones ili (ja sam na starom behringeru imao send mono ili nesto tako slicno) probaj, procackaj nesto, neces nista pokvariti, i tu stavis bananu u jednu od tih "inputa", drugi kraj stavis u klavijaturu i to je to...

Druga varijanta:
Highslide JS
Crveni i bijeli(muski rca) kabal stavis u output(zenski rca) na mikseti, i bananom povezes u klavijaturu, evo ja sam sad pokusao na behringeru da to uradim uspjelo mi je, zvuk je fin, ali ne znam kako ce to zvucati sa vise instrumenata... jos ako je tu bubanj, gitara,bas.... stvarno ne znam... i to je to.

Zavrsna faza. Shift+Rec(sto znas) :) i to je to. Pici majstore :) Nadam se da sam malko pomogao sretno kolega :) ako zapne pisi.

Nemoj se bas uzdat u tih "400" sati, moja preporuka je da pri snimanju svako 15 minutu izgasis record, spremis i opet stavis da se snima, jer kad sam snimao(ima davno od toga) jednu svirku, snimao sam oko 30-35 minuta i kada sam pokusao spremiti klavijatura je malo zablokirala a mp3 fajl se nije spremio.... :S tako da obrati paznju i na to! I ako vas je puno snimaj na 256kb...

tranzit 01.12.2011 01:24

A da on nama prvo napise koju miksetu ima. To snimanje sa izlaza za slusalice je vrlo diskutabilno jer je signal bar 100 puta jaci nego sto treba da bude, treba to izbjeci u svakom slucaju. Miksete uglavnom imaju izlaze za Tape koji su u RCA formatu, sa njih bi to vec islo.


Trenutno vrijeme na Forumu 09:20

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org