YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Servis klavijatura - uradi sam (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=46)
-   -   Cime zastiti klavijaturu od prasine i ostalog? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=4543)

kuki 07.05.2008 22:17

Cime zastiti klavijaturu od prasine i ostalog?
 
Kolege bas me zanima da li neko stiti sa necim svoju klavijaturu na svirci?
Znate da na svirkama zna da bude puno prasine,postoji mogucnost da neko prolije nesto
na klavijaturu,i mnogo toga drugog!
Zanima me sta je najbolje staviti na klavijaturu neku foliju ili ima nesto posebno
sta se stavlja na klavijaturu?

Zanima me posto hocu moje klavijature da zastitim od toga,koliko je god moguce!

zsimonovic 07.05.2008 22:32

klavijatura
 
Cao!Ja imam klavijaturu triton le i cela mi je uvijena u celofan.Mogu ti reci da mi je nekoliko puta spasila klavijaturu od piva koje najvise zna da zalepi kontakte.Mors samo da nabavis neki cvrsci celofan da se nebi cepao,da ga lepo oblikujes prema klavijature.Odozdo sam povadio sve safove,stavio celofan i vratio safove tako da ga oni drze da ne bih mnogo lepio trakom.Ja sam uvijao celofanom od providnih dzakova za ribu sto se koriste u ribarama.Zvuci smesno ali radi.Kad odvijem klavijaturu ona je,malte ne kao nova.Pozzzz

medino 07.05.2008 22:36

pa brate kako da je zastitis?? jednostavno-nemoguce. e ,sad ,video sam da neki klavijaturisti prekriju klavijature nekim tankim najlonom ali meni je to ruzno do jaja. jbg,posle svake svirke ocistis prasinu a na svirci i ako se prospe nesto,ugasis je obrises i pici dalje. opasna su sva pica koja sadrze secer {sokovi} jer kad tecnost ispari,secer zalepi gumicu na dugmicima. ako se to desi,sutradan na servis i vozi dalje. ja dok sam svirao g-800 koliko su na njega isprosipali alkohola-to je strasno. ujutru kad ga upalim prvo stucne pa onda svira

kuki 07.05.2008 22:51

Znaci celofan kao jedan od predloga...hmmm nije losa ideja:)

neutral 07.05.2008 22:58

Samo pazi na hladjenje...

milan_lekic 07.05.2008 23:41

zsimonovic ajde molim te postavi neku sliku bas me zanima kako to izgleda naravno ako moze?

Korgminator 08.05.2008 00:35

Mislim da ti se pod celofanom moze podpariti :(

Jedina solucija je da kupis duplu opremu, jednu za tezge drugu za kuce ... stvarno ne znam da ista drugo postoji ;)

jager 08.05.2008 14:39

CELOFAN??? Pobogu, ljudi ... pa to je jos blesavije od onoga kada vidim da je neko daljinski za TV umotao u celofan ...
Pa kako svirate na tako upakovanim klavijaturama???
Treba klavijaturu cuvati, to bez daljnjeg .. ali oblaciti je u celofanski kombinezon...
=))
Daj neku sliku, majke ti, moram da vidim kako to izgleda

marco 08.05.2008 14:46

Ma dajte ljudi kakav celofan ??? Pa napravicete staklenu bastu od klavijature. I onda ce da bude veselo kad je prenesete zimi iz hladnog auta u topli restoran, i kad se to sve lepo natopi kondenzom. Posle tog ce on stvarno spolja izgledati super, al moze da se desi da nece da radi :)

Darko88 08.05.2008 14:52

To je tacnije pvc folija i jedino da se prekrije gornja ploca gde su dugmici i registri a dirke naravno ne


Trenutno vrijeme na Forumu 14:52

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org