YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Pakovanje (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Kofer za klavijaturu (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=3078)

samuraj 13.12.2007 18:41

Kofer za klavijaturu
 
Hocu da napravim kofer za klavijaturu (Tyros2), da je izdrzljiv (chvrst), da nije mnogo tezak....

E sad ako imate neke predloge lepo bi bilo...

Od aluminujuma bi ga verovatno pravio ALI kako bih ga sastavio, jer ne moze da se vari...

Gledao sam ja Gator kofere ali su oko 250e....


Da chujem predloge....

zokii 14.12.2007 00:26

Ja sam sebi napravio drvene kofere, složio sam drvene okvire(jedan širi a drugi uži(kao poklopac)) na koje sam nalijepio šperploču, kutove sam prešao sa glodlicom da nisu oštri, između dva okvira staviš pante, a napred zatvarače i ručku, unutra sam zalijepio spužvu(oko 1,5 cm debljine),i prefarbao tamnim sandolinom.Na čoškove se mogu staviti još plastični kutevi.

kuki 14.12.2007 00:40

I ja sam pre jedno cetiri meseca hteo da napravim ali sam odustao posto su majstor i njegov materijal bili skuplji od pravog kofera! A i majstor je tu nesto poceo da filozofira tj. nije bas hteo da uradi kako ja hocu,kaze da mu je to komplikovano.
I na kraju sam nasao odlican polovan kofer od aluminijuma za 100 eura(korg i30).

Pozdrav!

Gorance 15.12.2007 21:17

Meni je ćale pravio kofer za korg x5d,jos ga imam žao mi da prodam klaviaturu zbog kofera.Okvire je pravio od drveta, a gornja i donja ploča od šper ploče,unutra je sunđer pa bilijarska čoja a spolja skaj sa plasticnim ivicama.Jedino sam morao da kupim ručku šarke i bravice.Kostalo je oko 60e samo materijal,ali se dosta mucio oko toga da bude kao sto ja hoću.Za veću klaviaturu bi verovatno bio pretežak kad bi se tako pravio,jer je i ovaj s obzirom na x5d(4.5kg) prilično težak.Moj savet je ipak kvalitetnija torba jer će kofer biti i veliki i težak,sačuvaće ti klaviaturu aliu će ti leđa stradati :-)Pozdrav!!!

blatusan 15.12.2007 21:59

auu jarane! I mene je to zafrkavalo dosta, a jos tyros II imas to znaci unutra mora biti ko u haremu:-D Nisam te skonto hoces sam da pravis ili da ti majstor pravi. Ja bi ti ovako, Aluminijski okvir dakle lajsne ostalo spreploca jer tako je moj, samo prije stavljanja spuzve zavali mu foluju i pirljepie je radi eventualne vlage ili prasine posto nije diht 100%. Najbolje posto sigurno imas stele, zbavi materijal ti sam odprilike nek bude viska, nadzes nekog majstora i nek ga sastavi. Moj prijedlog!
Pozdrav i sve najbolje,Alen!

xxyjani 15.12.2007 23:59

Citat:

Originalno postovano od blatusan (Post 22469)
auu jarane! I mene je to zafrkavalo dosta, a jos tyros II imas to znaci unutra mora biti ko u haremu:-D Nisam te skonto hoces sam da pravis ili da ti majstor pravi. Ja bi ti ovako, Aluminijski okvir dakle lajsne ostalo spreploca jer tako je moj, samo prije stavljanja spuzve zavali mu foluju i pirljepie je radi eventualne vlage ili prasine posto nije diht 100%. Najbolje posto sigurno imas stele, zbavi materijal ti sam odprilike nek bude viska, nadzes nekog majstora i nek ga sastavi. Moj prijedlog!
Pozdrav i sve najbolje,Alen!

nista stari od tog tvog pravljenja .sta god da napravis jebana klavijatura .nego ti to kupi kosta 170 meur.

xxyjani 16.12.2007 00:18

Blatusan reci odakle si?sta ti znaci to blatusan ?A TAJ KOFER ZA TYROSA 2 nebih pravio vec nasigurno kupio jako dobar i kvalitetan za nekih 170 eur.

DinO74 16.12.2007 02:20

Kao sto je moj drug blatusan i rekao...evo kako sam ja uvijek rjesavao problem kofera. Sva sreca pa imam oca koji je dobar zanatlija. Kupim obicni flight-case za nekih pedesetak eura i kupim aluminijske lajsne i celicne uglove za kofer. Stari to napravi tip-top i miran sam. Imam relativno lagan i pouzdan kofer a imam extra ocuvan originalni hard-case ako kome treba. Odgovara za Triton LE, M1, T3, itd...

DinO74 16.12.2007 02:21

xxxyani !!! sta ti znaci to xxyjani ???

blatusan 16.12.2007 03:30

@xxxyani: care, "blatusan" znaci, Blatusa, jedan dio grada Zenice koji se tako zove u kojem se nalazim, pa reko tako i da se registrujem!
Ma neznam jaro kako god da razmilim uzet lijepo zdravo na gotovo i miran biti,.. Ja sam tako uradio pa reko momzda bi i ovaj mogo tako. Ja se nekajem jer sam imo srecu i poznanstvo a nemora znacit da ce kod svakog upalit
Dze si Dino kako ide ponavljanje seta!
Pozdrav Alen!


Trenutno vrijeme na Forumu 12:52

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org