YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Editori ritmova (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=21)
-   -   Style Works XT gubljenje takta u ritmu (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=26612)

virtualacoustic 18.01.2014 16:22

Style Works XT gubljenje takta u ritmu
 
Koristim style works XT i kad konvertujem ritmove 7/8,9/8 ponekad i sa-sa,izgubi mi se zadnji takt,ne cuje se nista,pa onda nastavi iz pocetka,pa ne znam gde to treba da se podesi i da li moze,i ritmovi nemaju sedmice,vec samo osnovne durske i molske akorde,a neki ritmovi brljave u molovima,pa ako neko zna u cemu je problem? konvertujem sa korga za yamahu,hvala

tranzit 18.01.2014 16:29

Problem je u provjeravanju takt-metra za svaki Style Part u Style Worksu, a drugi problem je u zadavanju akorda na Chord trakama Stylea. Svi akordi moraju, zapamti moraju biti zadati kao Maj7 inace dolazi do tog, kako ti kazes, "brljavljenja".

virtualacoustic 18.01.2014 17:36

gde se podesava taj takt-metar,i gde da zadam maj7,problem je sto ne mogu da nadjem gde se to podesava?

tranzit 18.01.2014 18:29

Takt-metar ti je uvijek zadat na pocetku Stylea a Maj7 mozes da prekontrolises po trakama Stylea. Posto konvertiras ritmove iz Korgovog formata u Yamahin, onda poslije konverzije uvedi taj ritam, koji je tada vec u Yamahinom formatu, u XG Works i pogledaj po Chord trakama kako izgledaju akordi. Da bi Yamahin aranzer (bilo koji da je) mogao da prepozna akord koji mu zadas, bez greske, polazni akordi na Chord trakama moraju biti Maj7, najbolje je da to bude CMaj7. Tada nikada nece doci do bilo kakve greske u prepoznavanju akorda, a uz to ne postoji akord koji nece biti pravilno prepoznat. Uzgred, kada taj Style otvoris u XG Worksu (moze posluziti i neki drugi sekvencer koji prepoznaje markere, s tim da extenziju .mid prepravis u .sty) onda pogledaj da li je takt-metar kroz cijeli Style isti i da li mozda ima kakvih nezeljenih pauza. Desava se da Sytle Works pri konvertiranju "pretvori" 7/8 u 7/4 ili 9/8 u 9/4 itd... pa dolazi do katastrofalnih gresaka u reprodukciji ritma.

virtualacoustic 18.01.2014 21:00

hvala na odgovoru,sad sam instalirao xg works,slabo se nesto snalazim u njemu,moram da potrazim neko uputstvo,ne mogu da nadjem to o cemu mi pricas,taj takt metar.U OMB v10,kad udjem u stylemaker,na svim trakama je Cmaj7,ali kad uhvatim molski akord,bubanj prati akord,i pomera se pri svakoj promeni,zavisi koji mol uhvatim,dok kod durova bubanj normalno udara,ne menja se pri promeni dura,u pitanju je dvojka... za OMB v10 koristim ritam,nije za aranzer...

pekilik 18.01.2014 21:37

e tvoj problem nije u style works-u nego u OMB-u on svaki osminski ritam reprodukuje kao cetvrtinski pa tako ako si imao dva takta nekog osminskog ritma on to pretvara u jedan a posto su prelazi obicno jedan takt, OMB odsvira prelaz u prvoj polovini takta pa druga polovina ostane prazna pa onda opet nastavi sa ritmom,
a sto se tice bubnja koji brljavi u molskim akordima posto kazes da si ritmove konvertovao sa korga kod nekih ritmova se desava da postoje dve trake bubnja od kojih je jedna zaduzena za dur druga za mol takozvani (chord switching) e u OMB-u je konvertovan ritam obicno malo poremecen pa ga treba dodatno malo srediti, verovatno je na jednoj od drum traka opcija transpos type postavljena na melody ili chord a trebala bi da bude bypass, druga opcija Misc parms mora biti obelezena sa drums kako nebi dolazilo do promena tonova po akordima prilikom sviranja

NikolayTheM 18.01.2014 22:05

STW je veliko smece, probaj da naucis da radis ritmove od 0, tako ce sve biti na svom mestu.

virtualacoustic 18.01.2014 22:34

@pekilik to sam i ja prvo pomislio,imam 3 trake bubnja,samo je jedna bila kao sto ti kazes,druge dve su bile na chord,namestio sam sve tri na bypass i misc parms stavio drums,ali i daje isto pomera bubanj po akordima... @nikolay odakle da naucim,preko kog programa se pravi ritam?

NikolayTheM 18.01.2014 23:05

Moze preko bilo kog MIDI editora, ja radim u CW music creator-u. Otkucam bubanj, odsviram bass i ostale elemente (Naravno svaki element ide na odgovarajuci kanal), postavim markere, sacuvam u midi 0 formatu, preimenujem iz .mid u .sty, ucitam u OMB10, sredim CASM i to je to..

virtualacoustic 18.01.2014 23:22

Aha,znaci prvo midi fajl napravim,sve varijacije i prelaze u jedan fajl,kako postavljas markere, i kako srediti casm,sta tu raditi,jel to preko omb sredjujes?


Trenutno vrijeme na Forumu 14:58

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org