YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Kako PSR gubi na ceni... (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=8404)

b.o.Y.c.h. ČK 09.03.2009 17:55

Kako PSR gubi na ceni...
 
Zdravo!
Imam psr 3000,evo 3 godine...I ta klavijatura je u 3 godine izgubila cenu više od duplo...Pa kako je to moguće,zašto yamaha gubi cenu tako brzo...Da budem precizniji,ne svi modeli,već PSR...U tri godine se žrtvovao da zvuči ko zmaj,i sad dok bi je prodao,mislim si,ćemu? Ništa neću dobiti,bolje da je doma...Neznam dali sam u pravu,isto tako mislim da npr roland ili korg drže cenu puno duže...Sećam se da je g 1000 eto 5 godina vredio 1000 evra...Pa šta vi mislite...U ćem je stvar...

Svirac bt 09.03.2009 18:08

Pa i ja sam imao psr 1100 platio sam ga 1160 evra novi a sam ga prodao 480evra :S to je surova stvar neznam u cemu je problem, al je problem dok ga sredis to je fakt za yamahine aranzere.

dalabu 09.03.2009 18:14

Jednostavno pojasnjeno odprilike ovako.Kad kupis neki hjundai on nakon 3 godine vrijedi ni pola para kao sto je nov kostao ali kad kupis BMW on za tri godine jos uvjek na cjeni samo je u startu kostao puno vise.Eh sad sve ima svoje musterije tako da se prodaju i hjundai i bmw.Tako vam je i sa klavijaturama tj i sa svom muzickom opremom!Nadam se da sam pomogao u plakanju hahahaahhhah

b.o.Y.c.h. ČK 09.03.2009 18:18

da da,samo što bi u ovom slučaju Yamaha bila BMW...:)...

hazir_71 09.03.2009 18:58

Mozda je razlog sto se sad uglavnom fura korg pa je logicno da je manje kupaca ko ce ga znati vise...

smt2 09.03.2009 19:12

Surova istina
 
To je tako jer je tako ali ima i tome lijeka.
Ja recimo sada imam tr2 i tako se usutim se dok tr3 ne padne na cijeni i onda fino kupim Makinu i to je to.Kaze se ko je letio i vrat je slomio.
To me i nervira kod Yamahe. Cijena nakon 2 god padne za pola.
Sacekas malo promatras kako klavijatura dobija na popularnosti i onda uletis ko vuk u tor i zgrabis kakvu dobro ocuvanu od onih sto se razocaraju u Hundaija.A ti klavijaturicu podruku i kuci na obradu i poliranje.

b.o.Y.c.h. ČK 09.03.2009 19:18

Tako je.
I šta me još nervira,eksterijer>igračka...
Tipke na njoj su loše,baš ko za decu,A puno je platio,uhh,posle mi je bilo krivo,al navikao se ja ko i svi drugi...

mimiki 09.03.2009 19:27

ja sam Roland E-50 platio pre dve godine 1050 eura i sad je u toj istoj radnji E-50 1110eura :D

caka012 09.03.2009 19:28

To samo ima veze sa zakonom ponude i potraznje. Samo je pitanje sta se trazi i sta je popularnije. Ja sam davne hiljadu devetsto osamdeset i neke kupio DX7 i platio je 1500 DM, (polovnu) sto je tada bilo prilicno povoljno. Posle nekoliko godina sam je jedva prodao za 450 DM, da bih dodao jos para i za 800DM kupio DX21, koja je za dve klase slabija, ali narodnjaci su je trazili za ritam, zasto je uostalom i meni trebala. Dakle, samo kod nas je DX21 bila skuplja od DX7, jer je imala bolje boje za pratnju i mogla je da joj se splituje klavijatura.

A vidis, Roland sve skuplji i skuplji.

mimiki 09.03.2009 19:33

bas zato i Hjundajiu pada brzo cena kod nas jer nema delova na svakom koraku,tako je i za klavijature za Roland i Korg ima dosta materijala i samim tim su klavijature prakticnije i trazenije


Trenutno vrijeme na Forumu 17:38

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org