YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   problem sa pa800 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=24300)

yamahapassion 08.12.2012 20:50

problem sa pa800
 
Ljudi, postavljam ovu temu ako neko moze da mi odgovori. Imam jedan pa800 kod sebe trenutno i hteo sam malo da isprobam setove sa downloada, poskidao sam par setova, ali koji god da ubacim nece da ucita performace i kad pustim npr. ritam svi su elementi ritma izmesani (harmonika mesto bass-a itd..) Soundove naprimer ucita normalno, ali performace nece...da napomenem da sam set ucitao sve kako valja (media, load itd itd...) Do hardvera sigurno nije, posto je klavijatura nova. Ako neko zna da mi napise gde gresim, mozda treba neke opcije da otkacim pre ucitavanja seta itd itd... molim neka mi odgovori. Hvala unapred.

Ramush 09.12.2012 11:38

Pozdrav

isti problem imam ija cim ucitam neki set ili dodam neke druge ritmove isto cujese tako,

evo vec 2 dana citam upustva od korga ali nista nemogu da nadjem

ima objasnito kako staviti novi set ali nigde mi ne pise zasto ritmovi mogli bi tako slabo svirati

i performace isto fale


cekam od ostalih mozda neko ima iskustvo stim pa da pomogne da sredim

rale 10.12.2012 01:56

Pokusajte MASTER RESET klavijature, pa onda probajte da ucitate set !

sale_band 10.12.2012 05:46

Master reset nema veze.

Zasto ne napisete tacan redosled kako ubacujete set pa da krenemo iz pocetka???

Ramush 10.12.2012 06:49

Pozdrav evo ja cu prvi:

1. Media - Load - (izaberem set)
2. Cekam mozda jedno 5 minuta dok zavrsi citanja
3. Performance ( Pola ima , pola necuju se )

4. Ritmovi (harmonika mesto bass-a itd..) ali samo kod namenskih ritmova

Slucajno jucer bio jedan svabo kod mene i ovaj reko mi da

Kad ucitam neki set, pa posle ucitam drugi set kaze da na RAM memory ostaju tragovi sa prvog seta i tako da ovaj novi set Ucitava se do pola.

Kolko je to tacno ja neznam

jebga i moja klavijatura je nova ( mesec dana ) kako sam kupio ja prvi otpakovo i taj set sto sam imao Loadirao na njemu

Dal mozda treba negde nesto podesiti u Globalu ili nesto Slicno to neznam

Tolko od mene

Pozdrav i Hvala na Odgovorima

karlovac29 10.12.2012 11:22

Mislim da je problem u tome što onaj koji je slagao taj set nema isti raspored instrumenata i drum kitova kao i vi, vjerojatno je koristio semplove u userima....Kad učitate set potrebno je sbaki ritam još doraditi i pravilno posložiti bubnjeve, gitare, kontre i šta već ima u ritmu..a kad bi napravili backup njegove klavijature, e onda bi imali identično kao i vlasnik seta....mislim da je u tome problem, nije nikakav kvar...a sad nek me netko ispravi ako griješim....;)

sale_band 10.12.2012 11:26

A, jel ti favorite ritmovi ostaju od ranije ili i njih ubacujes sa setom?

Kod tebe se radi o tome da ne poznajes kako u stvari funkcionise "set"

O tome je mnogo pisano na forumu, samo pretrazi

Minicevac 10.12.2012 11:45

Ako si pokusavao da pokrenes favorite-ritmove iz starog seta nakon sto si ucitao novi naravno da nece da radi kako treba...

dalibor jarmina 10.12.2012 12:40

Tocno je ovo sto je napisao karlovac29, znaci morate mu stavit na ta mjesta gdje "mulja" odgovarajuce semplove koji su bili u tom setu, ili backup od tog seta, pogotovo na namjenskim ritmovima

Sent from my LT18i using Tapatalk 2

Ramush 10.12.2012 13:31

Pozdrav svima

izgleda ja sam pogresno radio to

Jer skoro imam ovaj pa800

Ucitavao sam ja jedan set ( Pascha Set )

pa u favorite stavio druge ritmove sa drugih setova

i zato izgleda nije islo

al sad svatio sam

kad stavim ritam drugi u favorite koji ne pripada ovome setu treba sve nanovo naznaciti

Bubanj-Bass itd..

hvala svima na odgovorima


Trenutno vrijeme na Forumu 19:21

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org