YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Ritmovi (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Iskustvo sa lupovanim ritmovima (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=10506)

gagy 17.08.2009 14:18

Iskustvo sa lupovanim ritmovima
 
Da li neko ima iskustvo sa ritmovima koji su kompletno slozeni od lupova,od svih varijacija do prelaza unutar jednog ritma?Osim sto vjerovatno zauzimaju mnogo memorije,kako se ponasaju prilikom promjene tempa i da li se isplati uopste to uvlaciti u klavijaturu.
Ako je neko koristi ovaj vid ritmova,molim odgovor!Hvala unaprijed!

Dejan 17.08.2009 18:22

I mene bas to mnogo interesuje!

svrakan 17.08.2009 19:01

Sve zavisi ko sta trazi od sounda,neko ko radi samo svadbe i to one ceparoske gde nema zabavnjaka to dobro radi,ali vec za nekog ko je svestraniji pravi problem zbog ostalih namenskih ritmova.Kad sviras na loopovan ritam i posle lupam treba da odsviras neki zbavnjak i to namenski sound se toliko menja da nema smisla,ali to je samo moje subjektivno misljenje.Posle Zijinog seta sad rade i drugi setove na taj fazon i usavrsavaju loopove u smislu produkcije,tako da u bliskoj buducnosti ce biti vecina setova tako odradjeno.Odrade oni i drum kit u useru od istih udarca bubnja sa kojeg je pravljen loop ali to ne zvuci tako ni blizu kao loopovan.Sve u svemu lose ne moze da bude,samo je stvar ko sta hoce od sounda i sta svira,najgore je sto vecina ljudi vise ni ne veruju da se svira nego da se pusta.

Dejan 17.08.2009 19:06

Svrakane imas li ti neki loopovan ritam da nam usnimis nesto malo da cujemo.Molio bih te.cuo sam da taj doticni set se ne slaze sa ostalim namjenskim ritmovima

svrakan 17.08.2009 19:20

Nemam ja samo loopove koristim na perkusijama,na youtubu imate demosa koliko hocete pa poslusajte,a i jedan momak je ovde u demo sekciji svirao demo na ****.set samo ne znam sad gde je,potrazite malo.

gagy 19.08.2009 21:42

A da li dolazi do izoblicavanja lupova prilikom promjene tempa?

Darko88 19.08.2009 21:45

Ne dolazi ako je sve uklopljeno i odradjeno kako treba. Da li mislis sam da odradis takav ritam ili cisto pitas informativno?

gagy 19.08.2009 23:07

Ne,nego imam u planu nabaviti set gdje su svi ritmovi lupovani pa sam malo skeptican.Zato pitam kolege koji to vec koriste.

Darko88 19.08.2009 23:53

Izvini ako zelim previse da znam, da nije u pitanju ****.set ili ludorija. Iz pouzdanih izvora znam da su oba seta sto se toga tice ok, lupovi odlicno rade, znaci fill in, intro, break sve to radi bez problema

gagy 21.08.2009 14:12

Ili **** set ili imam u ponudi set od momka koji ga je navodno radio a iz Krusevca je a ne znam kako se set zove.Demo snimci solidno zvuce ali ono sto mene interesuje je sound na razglasu.Bez toga nista od nabavke!


Trenutno vrijeme na Forumu 08:37

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org