YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Problem sa floppy-em za Roland E96 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=2236)

nikolaa 25.07.2007 05:25

Problem sa floppy-em za Roland E96
 
Zasto posle fromatiranja diska na klavijaturi ne mogu vise da ga procitam na kompu? Skinuo sam sa neta neke ritmove ali ne mogu da ih snimi na disk jer on jednostavno nece da cita te floppy-je. Pre par dana mi se pokvario disk koji sam dobio uz klavijaturu i od tad sam sve probao, nista nije uspelo. Cak sam probao da diskove formatirane na klavijaturi citam na nekom od ranijih Windows-a ali bezuspesno. Da li se koriste neki specijalni diskovi ili mora da se koristi neki program da rad sa tim diskovima?

dalabu 25.07.2007 05:46

Roland E96 cita ritmove E i G serije cak i VA seriju.Na kmpjuteru su ti u obliku zelenih kvadratica.Znaci negdje ti je problem u flopiju(FD) ili na sintu ili na PC.A ako ti trebaju ritmovi za rolanda javi se na moj msn ili email i dobices ih par stotina na poklon.Pozdrav

kezo777 25.07.2007 09:28

pokusaj da ne formatiras na synthu nego formatiraj na pc-u,pa onda stavi disk u roland(roland cita pc format,tako da nema potrebe da formatiras na njemu),imao sam isti problem sa va 3

DinO74 25.07.2007 18:16

Koliko se mogu sjetiti moj G-800 je cito nove FDD iz kutije koje nisam fomatiro ni u PC ni u klavijaturi. Nikad nisam formatiro floppy u klavijaturi i za to nemas ni potrebe. Dovoljan ti je standardni format na FAT u PC a sto se tice FD medija, svi Rolandi citaju bez problema MF2HD diskete. Ako ti ne cita nikako onda je to vec neki drugi problem koji se takodje moze rijesiti bez servisa :) Pozdrav!

neconix 25.07.2007 18:56

Da li ti je na prvom mestu flopy ispravan?Ako jeste 100% ispravan onda probaj sa formatiranjem na PC ili u samoj klavijaturi.Jel ti cita neke stare flopy-je?
A ako ti nije ispravan flopy onda si puko!
Ja sam isto za originalan flopy od E96 dao 140EU.Nisu pomagale ni kombinacije flopy-ja sa PC.Malo je radio malo nije.E sad gledajuci realnu vrednost E96 i cenu flopy-ja,ne znam da li ti se isplati?Zajebana situacija! :D
Pozdrav!

nikolaa 27.07.2007 02:07

Prvo sam i probao samo sa diskovima koji su formatirani samo na PC ali kada je klavijatura izbacivala poruku da disk nije formatiran onda sam morao da odradim format u klavijaturi. Probao sam sa dva proizvodjaca medija ali dzabe. I meni je bilo nelogicno da ne cita FAT ali sam ocekivao da ce makar na starijim Windows-ima raditi taj klavijaturin format. Do sada sam nasao samo dva diska koje je citala, jedan koji sam dobio uz nju i drugi koji mi je dao ortak koji svira G800. Nema veze, hvala u svakom slucaju. Pozdrav!

kezo777 27.07.2007 02:31

mozda je netko cackao po fdd,ili nije orginal rolandov fdd

BOEM72 21.08.2007 14:07

Citat:

Originalno postovano od dalabu
Roland E96 cita ritmove E i G serije cak i VA seriju.Na kmpjuteru su ti u obliku zelenih kvadratica.Znaci negdje ti je problem u flopiju(FD) ili na sintu ili na PC.A ako ti trebaju ritmovi za rolanda javi se na moj msn ili email i dobices ih par stotina na poklon.Pozdrav


Pozdrav....kupio sam polovni e-96 pa ako imaš dobrih ritmova molim te da mi pošalješ na logistikaka@hcr.hr


Trenutno vrijeme na Forumu 02:45

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org