YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Pitanje za PA2x: Midi Control Triton LE (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=20959)

almme80 17.12.2011 10:43

Pitanje za PA2x: Midi Control Triton LE
 
Evo jedno prakticno pitanje za strucnjake:
Koristim PA2x i Triton LE zajedno u svirci. Eh sad bi bilo dobro kad promjenim Style ili Song na PA2x da mi preko MIDI automatski promjeni Program na Triton LE. Dakle trebao bi za svaki Style ili Song da memorisem po jednu MIDI kontrolu "Program Change". Dali to neko koristi? Kako bi mogao da to nastimam na PA2x (jedan primjer bi bio super)?
Hvala unaprijed!

ella 85 18.12.2011 23:42

ja koristim triton rack al isti je princip,ne znam dali moze da se memorise da promjenom ritma promijeni se zvuk,ali znam da moze da se promijeni boja na tritonu sa promjenom performance na aranzeru odnosno sa promjenom sts,kad stavis da ti vuce external boje na mjestu boje se pojave neki brojevi,mozes da postavis preko tih brojeva koju tacno da ti povuce boju sa tritona,otprilike npr ako zelis sa C banke boju 50 onda pises brojevima 0.2.50 i tad sama povuce tu boju i tako usnimis performancu na aranzeru ili sts,ako je u pitanju banka A onda se pise 0.0.x neki broj sa te banke,nadam se da si uspio povezat nesto,ako nisi objasnicu ponovo kad budem imao vise vremena

almme80 25.12.2011 14:17

Hvala na odgovoru. Znam sta mislis sa tim brojevoma, ali ja sam dosad mislio da sa tim kontrolises kompletnu traku na drugoj klavijaturi. Naprimjer da ti Bass traka svira na drugoj klavijaturi. Moracu jos malo da prosvrljam...
Zna li neko kako da upisem te MIDI kontrole (brojeve) na jedan STS? Kako da udjem u taj Meni?

mr_eko 25.12.2011 20:02

POzdrav, samo cu se nadovezat u vezi spajanja pa2 i Triton le. Kako cu namjestit da kad na pa2 mjenjam transpoze da mi se i na Tritonu mjenja ??? unaprijed zahvalan ..

nemanja 1982 25.12.2011 20:53

I mene to interesuje druze,imas par tema oko takvog povezivanja,to izgleda nije moguce :(

striphio 26.12.2011 09:45

Što se tiče mjenjanja boja na tritonu sa pa2x, može. Ja to koristim na Pa3x i triton le, mada sam tek od nedavno počeo da čačkam oko tog midija.
Staviš na tritonu u global/midi kanal 1. na pa2 staviš npr. upper 3 na kanal 1 , to ti je u Global/midi/ midi out chanels. povežeš midi kabal sa pa2x midi out na le midi in. Na pa2 u style play modu kad snimaš neku performansu idi na menu/track controls/ pa upper 3 posdesiš na external. Na upper 3 kvadratiću na glavnoj stranici se tada pojavljuje broj sa midi porukom formata 000.000.000. Takneš to i otvori ti se prozor da uneseš brojeve. Staviš broj u zavisnosti koji program želiš da biraš na tritonu i snimiš performance ili sts.
Ovo da mjenja transpose na le kad promjeniš na pa2x mislim da ne može. Ja sam sve živo probao ali džaba.
Pozz.

zoric 26.12.2011 23:43

Da li moze da zapamti i combi i program,ili samo program?

Sent from my Desire HD using Tapatalk

ella 85 27.12.2011 01:04

na triton rack radi transpoze normalno samo ne transponuju se skale(terce),moralo bi i na ostalim tritonima moci,i mene zanima ako je neko skuzio kako da se prebacuje na combi odnosno program,ja samo po kombinacijama setam,a neda mi se da sjedem pa sve prebacim na combi sto mi treba

tranzit 27.12.2011 01:04

Citat:

Originalno postovano od zoricd (Post 200830)
Da li moze da zapamti i combi i program,ili samo program?

E to sta hoces da ti mijenja midi naredba koja stize sa PA2X, to ces da odredis na Tritonu. Imas tamo da izaberes sta mijenja PCG koji dolazi spolja, Program ili Combi.

ella 85 27.12.2011 01:13

dobro bi bilo da moze pamtit i combi i program,posto ja npr ne drzim triton rack na stalku neko u racku ispod mixete,pa mi se neda saltat rukom njeg,sve komandujem preko aranzera,ali izgleda da to necu docekat,znaci ili samo combi ili samo program,oboje ne moze,ali ako neko slucajno uspije neka javi,poz


Trenutno vrijeme na Forumu 16:13

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org