YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Studijski Hardware (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Sta sve treba za studio (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7456)

mr_eko 11.01.2009 17:16

Sta sve treba za studio
 
pozdrav raja.....imal neko malo profesionalniji po ovom pitanju?necu pravit neki studio ali me interesuje sta to treba za snimanje a da zvuk dobar ispadne.....mislim i na snimanje vokala a pogotovo muzike bez zivi instrumenata,znači sve preko klavijature????
Hvala svima koji pomognu po ovim potanjem jer vec imam karticu i jos nekih stvari pa me interesuje sta jos treba da bas zvuk ispadne odlican...

BasariStudios 11.01.2009 19:54

Computer, DAW, Sound Karta, Preamplifier, Zvucnici, MIDI Interface, Sintovi...
Sad koji...to je malo opsirnije pitanje.

mr_eko 11.01.2009 20:04

Citat:

Originalno postovano od BasariStudios (Post 66443)
Computer, DAW, Sound Karta, Preamplifier, Zvucnici, MIDI Interface, Sintovi...
Sad koji...to je malo opsirnije pitanje.

Pozdrav druže....sta znaci DAW? imam ostalo sve od ovog osim midi intefaca to cu nabavit uskoro...jel to sve

skoricnik 11.01.2009 20:06

Digital Audio Workstation...

Wikipedia kaze:

"A digital audio workstation (DAW) is an electronic system designed to record, edit and play back digital audio"

Znaci program koji sluzi za snimanje, obradu i reprodukciju digitalnih audio snimaka.

Vule 11.01.2009 20:26

Citat:

Originalno postovano od mr_eko (Post 66444)
Pozdrav druže....sta znaci DAW?

Fantom G...;)

fico 11.01.2009 22:29

Pod obavezno ti treba jedna asistentkinja kad ti dojadi miksovanje i svirka onda pocnes sa snimanjem ali ne audio fajla ........................

romario 12.01.2009 01:19

Asistentkinja za miksovanje ;)

Marco7 12.01.2009 11:19

....
 
Brate prvo i osnovno ti treba malo literature da prvo vidis neke sitnice u cemu je tajna snimanja i mixa!Ako zelis kvalitet onda sto bolja zvucna karta i uz nju bi ti extra pao jedan UAD1 (efekt karta) sa prosirenim paketom,jak racunar,najmanje jedan sudijski mikrofon,obavezno neki dobar Preamp,dobri softveri i sa tim mozes uraditi dosta toga ali naravno ne sve i ne savrseno ;)

TomyCroSound 12.01.2009 12:07

Khm...
 
Citat:

Originalno postovano od rolandinjos (Post 66446)
Fantom G...;)

A jesi probao snimat u Fantoma?
Nekakav "demo" se može napravit, ali jako je slab što se tiče obrade vokala...
Možda "update" popravi stvar...

Za snimanje koristim Propellerhead Reason (za glazbu) i Adobe Audition za obradu i snimanje vokala i mastering. Uvjetno iz Reasona izbacujem traku po traku van (ne mixdown) i ljepim u Auditionu. Mic SM58A preko Power Mate u komp, a u novije vrijeme mic u Fant.G, pa coaxial out u komp (EMU 0404). Može se napravit solidan mix, ali svakako je daleko od studijskog (naravno, ako "studijski" podrazumjeva hi-fi kvalitetan studijski zvuk)
Kažu da je Cubease daleko napredniji software, al ja ga uz najbolju volju nisam skužio...:confused:

ERKOOO 12.01.2009 19:00

Ma jednostavno,treba ti malo vise para,hehe!


Trenutno vrijeme na Forumu 21:01

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org