YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Idealan fabricki bubanj na pa1x? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7479)

DjoleBn 13.01.2009 10:12

Idealan fabricki bubanj na pa1x?
 
Koji je po vama idealan fabricki bubanj na pa1x?

Izvinjavam se ako sam duplirao temu, al nisam mogao da nadjem nista o ovome, a interesuje me sta drugi misle...

Dare 82 13.01.2009 10:22

Druze nemas tu neki mnogo veliki izbor.Ako zelis za live svirku nije los onaj jazz rx2,bolje ubaci dobar semplovani bubanj i radi sa tim.

DjoleBn 13.01.2009 10:26

Pa znam, ali nikako evo da se ustalim na jednom bubnju, vise ni sam ne znam sta valja :)

Probavao sam i razne semplovane, al opet ne zazvuci to nesto posebno...

Da cujem i ostale..

Marco7 13.01.2009 11:11

Moze Djole da se uradi lep bubanj od fabrickog ali treba kombinovati komponente sa vise razlicitih setova i pritezati timpane i tako to,da ne zvuci onako razuzdano nego da se malo utegne!Znaci moze se sloziti i sa malo stelovanja da to extra zvuci ;)

DjoleBn 13.01.2009 12:11

Poenta je sto sam ja kombinovao sa svakog seta po nesto, i vise ne znam da li sam dobro uradio ili ne :) Zato vas pitam za misljenje :)

Dare 82 13.01.2009 12:38

Tacno je da moze kad se iskombinuje od vise setova ali generalno korg nema neki posebno dobar bubanj.Narocito bas bubanj mu je slaba tacka.

Igorčina 13.01.2009 13:21

Stavi sa Rolanda G-800-1000 kick drum C1 iz Standard set 1 i bog da te vidi, ja sam tu nogu ubacio na sve setove bubnjeva u pa1xpro, malo je naoštrio na cutoff u drum kit-u i radi k'o besna, a najčešće koristim Jazz rx 2 mada mi hi-hat zvuči dosta oštrije, tu treba dodati malo bolji hi-hat, neki dobar sempl i to je to, timpane podigneš na transposer +2 i to je to, sve malo našminkaš i dobiješ full drums!!! :D

svirac007 13.01.2009 13:38

Ja se cesto zapitam kako do sada da niko od ovde nasih experata za semplovanje i poznavanja te materije nije odradio sa pgc-om jedan recimo rolandov bubanj za pa1,pa800... i da "to bude to" jer sa onolikom silom efekata i kvalitetnim semplom (neka zauzme i 15mb) ja mislim da bi se moglo priblizit bar 80% rolandovom bubnju. Eto sinoc sam navratio kod kolege koji ima EM2000 i bio mu je ukopcan na razglas ja sam malo sjeo za sint da me podsjeti mojih rolanda i vjerujte kad sam pustio ritam da sam se razbolo kako radi sve fabricki uskladeno na bubnju nista da prsti,kreci,grebe usi... ima brate neku toplinu i sirinu neobjasnjivu u odnosu na korgov bubanj. Ali stvarno me interesuje kako da se do sad na korgu nije odradilo uz semplove i efekte (ili jeste ali ko ima krije i neda) Pozdrav

skoricnik 13.01.2009 13:48

Citat:

Originalno postovano od Igorčina (Post 66604)
Stavi sa Rolanda G-800-1000 kick drum C1 iz Standard set 1 i bog da te vidi, ja sam tu nogu ubacio na sve setove bubnjeva u pa1xpro, malo je naoštrio na cutoff u drum kit-u i radi k'o besna, a najčešće koristim Jazz rx 2 mada mi hi-hat zvuči dosta oštrije, tu treba dodati malo bolji hi-hat, neki dobar sempl i to je to, timpane podigneš na transposer +2 i to je to, sve malo našminkaš i dobiješ full drums!!! :D

Potpisujem...Samo ja koristim semplovan dobos sa Yamahe T2...

Marco7 13.01.2009 13:57

Pa ja da sam hteo Roland ritam sekciju ja bi onda uzeo G-1000 i Triton Extreme i to bi me izaslo jeftinije nego kad sam uzeo Pa1xPro Elite ;) i uopste ti ne treba 15Mb semplovni bubanj kad vec postoji odlicno semplovan Standard Kit sa G800!


Trenutno vrijeme na Forumu 03:49

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org