YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   pravljenje Intra na Pa800 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27805)

gogile 21.12.2014 14:32

pravljenje Intra na Pa800
 
Znali neko kako se moze intro snimiti za neku pesmu na Pa800.Hvala unapred

aleksakorgpa500 21.12.2014 18:37

Mozes u record modu,ili da importujes iz midi fajla.

gogile 22.12.2014 11:19

Trazio sam u Recordu.Mozeli neko da mi objesni kako se to radi.Hvala

sale_band 22.12.2014 15:58

Sta si konkretno "trazio"?
Ne mozes tamo nista naci, samo snimiti kompletan intro part kao sto snimas sve druge delove

gogile 22.12.2014 22:44

ocu da uzmem ritam neku dvojku i da napravim sam intro da odsviram forspil.i da tako napravim namenski ritam

accordst 25.12.2014 20:40

Pretpostavljam da znaš kako se snima-programira varijacija,pa ne bi objašnjavao sve od početka.Znači odeš u ''record'' izabereš npr. intro1,u tvom slučaju za ''dvojku'' označiš duljinu takta(Meter) 2/4,dužina intra tj. br. taktova(REC Lenght) će biti onoliko koliko će trajati taj solo koji si zamislio.Nakon toga počneš s bubnjem,bas itd.U event edit ručno popravi ako nisi s nekim tonom zadovoljan.Obrati pažnju na Expression,keyboard range za svaki track i ukratko to bi bilo to.

gogile 26.12.2014 13:44

Hvala ti puni,ali ja sam sinoc u sekveseru snimio pesmu kao midi file prebacio na USB i upacio u kompjuter dabi ga preradio u Styleworks kao Style sa Introm,ali mi javlja da Staileworks da zbog neke srukture od midifile nisu mogli svi Style parts da nadje.ja upisem midi u styleworks tu i preradim kako mi pase ali kad ga memorisem i ubacim u pa800 nema mi intro nigde koji je bio u kompjuteru uradjen.neznam sta da radim.Mozda je to sve moguce u pa800 uraditi?

accordst 27.12.2014 14:18

Može se se sve odraditi u klavijaturi,ali treba malo više ''kucati''.Ideš na Record-Menu-Import u dnu imaš opciju groove ili SMF-odabereš SMF i odabereš u koju varijaciju koji dio fajla stavljaš.Nakon što izvršiš import obrati pažnju da označiš tonalitet Varijacije isti kao kod SMF.

Otpisani-EA7 01.10.2015 12:42

nisam hteo da otvaram novu temu jer se radi isto o pravljenju intra, da li mi neko moze detaljnije objasniti sledece za pa2x
u sound modu kada idem na import sound odaberem uvod od neke pesme koji sam spremii u wave, pa onda idam ne edit dok ne stignem sampling gde se nalazi time slice, zanima me sta znaci sledece
release
attack
threshold i
slices( ovo sam ukapirao da su to tonovi na dirkama) pa sam podelio na 12 recimo
kako se sta treba podeliti da bih kasnije u event edit mogao dalje da pakujem
i drugo pitanje na koju foru mogu pronaci trajanje pojedinacnog tona, mislim na ono M:001.01.001 i D:001.01.001? to neznam podesiti da bi to posle radilo kako treba, gde se mogu naci trajanja od tih tonova sto sam delio na slice, moze li neko kratak postupak opisati ili postoji li laksa precica da se ovo malo brze popakuje,
hvala unapred



Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Dodato:
moze li se ista ovo uraditi recimo u awave, kontakt, cubase itd, sta je najlaksa i najefikasnija varijanta


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Otpisani-EA7 16.10.2015 15:47

hvala na odgovorima, slučaj je rešen


Gesendet von iPhone mit Tapatalk


Trenutno vrijeme na Forumu 15:06

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org