YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   pomoc oko korga pa 50 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=14140)

vladoe36 02.06.2010 21:14

pomoc oko korga pa 50
 
Ljudi verovatno je ovo pisano do sada i izvinjavam se svima koji su verovatno ixdvojili vreme za to ali nisam nasao odg.Fora je da kad skinem nesto od ritmova ovde i kad ucitam neki stil posebno mimo mog seta on se necuje kako treba mislim kao da brljavi,jednostavno se necuje dobro.Ceo set radi ali ritam pojedinacno neradi kako treba.U cemu je fora gde gresim?Hvala

nemanja 1982 02.06.2010 21:19

Jel podesis na ritam svaku stavku posebno,mislim na bubanj-podesis set bubnja i ostalo?Moguce da ritam nije lepo odradjen,mozda je lose konvertovan ili nesto sasvim drugo .

antalus1000 02.06.2010 21:38

moras da postavis svoje boje,bubanj,bass i sl. cuje se da brljavi zato sto ti nemas boje u klavijaturi koje ima covek koji je okacio ovde taj ritam pa tvoj ritam zvuci drugacije i ne prepoznaje ga glavijatura :-D

dekipa 02.06.2010 22:15

Pa sad oko namestanja boja mozda i ne upali na svaki ritam.Sta ako je taj ritam koji je ucitan, primera radi covek koji ga je pravi napravio sam perkusion i izmestio udaraljke na sasvim drugim notama.Znaci nemozes tvoje uvek da ucitas i da to bude dobro ako nije radjeno sa standardnim stavkama.
Zato ti kolega kada ucitavas neki ritam, ucitaj i njegove postavke, drum, perkusion...
Pozdrav!

zvoburic 26.08.2010 20:12

1) snimi svoj set na floppy
2) učitaj cijeli set na kojem se nalazi taj ritam
3) pogledaj koji se koristi bubanj, bas, gitara...
4) učitaj svoj set
5) kopiraj sa seta gdje se nalazi ritam u klavijaturu bubanj, bas, gitaru...
6) namjesti bubanj, bas, gitaru...

-Imaš original ritam-

korgovac01 26.08.2010 20:23

ides na gumb "TRACK SELECT" pa "STYLE PLAY" pa gumb "TRACK SELECT"
gdje ti pise EMPTY moras ubaciti sto fali gdje su nacrtani bubnjevi il bas gitara i bit ce ok...

pozzz

dekipa 26.08.2010 21:30

Kolege pa ovo je bilo jos u junu mesecu.Verovatno je kolega ukapirao o cemu se radi.
Pozdarav!

nesa2511 23.01.2013 02:26

Ko vele ljudi za svaki slucaj :D

makl 26.01.2013 12:00

Pozdrav svima na forumu :D

Evo ovako novi sam ovdje inace sam harmonikas (klavirac), a sada sam uzeo pa 50 sd prije par dana, pa pregledao sam ove teme sa pa 50 pa nisam znao gdje bi postavio svoje pitanje...prvo isprika sto neznam bas previse o klavama jer ovo mi je prva klava pa je jos proucavam kakve sve funkcije uopce ima...da ne duzim trebao bi neki set ili par ritmova za rock i zabavnu glazbu a nemogu ovdje to nac, gledao sam ali nisam uspio naci...ako mi netko moze pomoc i uputit me gdje to mogu nac bio bi zahvalan...hvala pozdrav svima:)

kasko 29.01.2013 19:49

Imas na download sekciji, mislim da moras imati minimum 25 postova da bi mogao da skidas setove itd

Srecno


Trenutno vrijeme na Forumu 12:04

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org