YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Zvučnici (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=50)
-   -   Pomoc oko izbora kutija (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=21165)

nikolic025 07.01.2012 20:23

Pomoc oko izbora kutija
 
Pozdrav,na prvom mestu bih zeleo da vam cestitam praznike,a onda bih vas molio da mi pomognete pri izboru kutija za razglas.

Trazim plasticne kutije,12" ili 15",samo kao pomocni par,posto vec imam Behringer B215XL kojima su svi odusevljeni kako rade sa Martin Wisman PM1200...Nikad ne bih rekao da tako mogu da rade...Ali je problem sto ih nema vise...Razmisljao sam da uzmem B212XL,ali se bojim da su slabe...Imao sam Martin Wisman neke sa 12-kama,ali mi je jako tup bio,visokotonac nije bio nikakav,cak je i riknuo...

Sad se dvoumim da li 12 ili 15...Imao sam neke matore americke 12-ice u drvenim kutijama,cak bez drajvera,samo piezo i to je tako dobro radilo,sad mi zao sto sam ih dao,ali su mi bile nezgodne,nisu mogle da budu monitori.Bojim se da su sve jeftinije 12-ice mutave.

Sad imam u ponudi te Behringer 12" za oko 250E par novih,Audio Lab 12" za slicne pare,Audio Lab 15-ice za oko 320E,Martin Wisman,koje ne bih bas uzimao u obzir bez probe,jer nije taj model sto sam ja imao.Onda one rucne radove Cisum Pro,ali mi ni one ne odgovaraju jer je par jako mali i tacno u kolena biju kad se obore.
Onda sto se tice polovnih,Wizard 12-ice za oko 190E par,koje mi se isto cine da nisu bas za monitor,iako vlasnik tvrdi suprotno,Behringer B215 (stariji model,ja imam XL koji je noviji,malo poboljsan itd),par za oko 220E,s tim sto su na njih pustali tehno i basovi su izleteli iz lezista pa su cesali,to je vraceno u normalu,i nisu premotavani.

Ne znam sta mi je ciniti...Da li vredi rizikovati kod takve robe i uzeti polovno ili da se malo stisnem i uzmem novo?

Hvala u napred.

mirandess 07.01.2012 20:34

Samo da pitam, koliko si ti spreman izdvojiti novca za jos 2 kutije? jer mozda mozemo dati bolju ponudu od behringera i ostalih brand-ova... :) Pozzz.
Kad su takve stvari u pitanju bolje stisni se jos malo pa dodaj koji dinar i kupi novo, jer tko zna jel ista radjeno na njima kad je polovno u pitanju, jos pri tome behringer.... itd itd... (ne pljujem behringera) vlasnik sam jedne aktivne pmp5000 miksete s kojom sam pre pre prezadovoljan.

nikolic025 07.01.2012 22:28

Pravo da ti kazem razmisljao sam da nedjem nesto do 200E,cak i do 150E,tipa Pro 12N ili slicne,samo da nisu radjene,ali kad dodam 20-30E dobijem malo bolje,pa jos toliko,jos bolje i tako u nedogled...

MarjanMilosevic 08.01.2012 01:17

Peavey PR12 ili PR15?

nikolic025 08.01.2012 03:44

Koliko sam ja video,u oglasima,polovan komplet od 2 PR12 i 2 PR15 je 800E,sto mi je mnogo...

bosko 08.01.2012 10:30

Mislim da sam skoro video u jednoj radnji Behringer B215XL, javljam ti na PP

mirandess 08.01.2012 12:18

haaa, prijatelju ne znam sta mozes za te novce uzeti...Mozda da probas potraziti isto Behringera Eurolive Performer E1520... Nova je 190€ sad sigurno polovno se moze naci do 250€....... 15-ka im je u basu... A sta ti mislis o aktivnoj kutiji???? o 1 aktivnoj???! Ili ti treba striktno par kutija??

deki 08.01.2012 13:26

Ako ti treba samo kao pomocna kutija, stvarno bi vredelo pogledati neke aktivce, i to one jeftinije.
Verovatno bi sad mogli da preporucimo jako dobre i skupe kutije (JBL, RCF, Dyna itd.) ali ako mora da se nadje kompromis ja misllim da bi trebao pogledati malo wharfdale kutije. za male pare dobijas relativno dobar kvalitet. Ja bih glasao za titan seriju, no ako je puno za budzet onda progledaj one manje.
No ako je i to puno...krajnje resenje moze biti behringer

Milan$ 08.01.2012 13:57

drug,ako hoces pasivne kutije,uzmi beringer eurolive ali 1220, bass 12 incha...posteno ja sam se bas iznenadio kako radi ta kutija...kasnije sam slusao i 1520,ali je dosta losije radila od 1220...ova 1220 je bas fino,meko radila,ama nisam mogo da verujem da se lepo cuje od begingera,pa jos za te pare:D...imas taman para za 2 komada...tako da sa njima neces da pogresis sigurno...1520 po meni daleko losije rade i oseca se taj "behringer" zvuk...isto tako ako skupis para-od beringera aktivne kutije b315a,isto nema greske,dosta zadovoljavajuce rade...eto,to su po meni jedine dve serije od behfgingera koje daju po meni dosta a vrlo su jeftine..ako i uspes da ih nadjes polovne,posto ih ljudi retko prodaju,jer su ok,a dosta su jeftine...mada vidi i po prodavnicama,mozda ima jos po neka nova na zalihama...pozdrav

nikolic025 08.01.2012 15:11

Te s i e 1220 su drvene,zar ne,to mi ne odgovara,em nemaju pad za monitore,em ne mogu da stanu u golfa sa plinskom bocom....

A aktivne mi ne trebaju,jer imam dva razglasa i to sa snagom,pa kad prikacim 4 kutije dobijem i vise snage i bolji sound....

E,a da na jednu aktivnu moze da se prikaci jedna pasivna,bilo bi extra,onda bih je nosio i kad ne sviram na svom razglasu.


Trenutno vrijeme na Forumu 23:50

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org