YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   spisak udruženja-hitno (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27985)

VUNIMRAV 23.02.2015 15:55

spisak udruženja-hitno
 
Da li neko zna i ako zna da postavi link sa spiskom reprezentativnih udruženja muzičar Srbije.treba mi jer su me se "krvopije" setile nakomn pet godina da im platim licencu i članarinu.:mad:
Dodato:
Možda će biti od koristi i mnogim drugim članovima jer ima udruženja koja "rade" a nisu priznata ili već šta.
Meni treba da vidim da li je moje preko kojeg sam osiguran i preko kojeg sam prijavio osiguranje reprezentativno i legalno.Bilo jeste,e sad ubih se po netu tražeći neki spisak ali ga nema.

rolandx 23.02.2015 20:52

Licenca za rad muzičara Srbje

Naslovna strana UEUIS

Jesi li na ovo mislio ?

VUNIMRAV 23.02.2015 21:14

Ma mislio sam na celokupni registar,znači na spisak svih,pa da vidim da li je medju njima i moje udruženje.

rolandx 24.02.2015 08:08

OVDE imaš spisak samostalnih izvođača po abecednom redu...
Dodato:
I OVDE takođe ima neki spisak... ( sa leve strane na sajtu ... članovi)
Dodato:
SPISAK.....


Verovatno ti nije ništa od ovog potrebno :confused: al bar sam probao ;)

VUNIMRAV 24.02.2015 09:58

Druže,hvala ti na trudu,evo malopre čuh da su ovi "moji" izgleda riknuli pa ako koga upecaju-upecaju.Izgleda da mi samo predstoji borba sa administzrcijom,a to je kod nas kao Sizifov posao!!!!

milepsr 24.02.2015 12:25

Citat:

Originalno postovano od VUNIMRAV (Post 277762)
da im platim licencu i članarinu.:mad:

Licencu ??? Skoro sam imao razgovor sa jednim mladjim kolegom gde sam mu objasnjavao ta dva pojma, i posle svega se pitam... Da li taj neko u udruzenju ima dva grama mozga, ili se tek tako frlja sa pojmovima ? Ko je njih ovlastio da izdaju "licencu" ? Sta uopste taj pojam znaci ?

Samo navlakusa za nepismene ljude kako bi neko stavljao novac u dzep...

Kako zakonski stoje stvari, nas troje da se skupi mozemo da registrujemo npr "YU-MIDI udruzenje muzicara" ili "Pera Mika Laza udruzenje muzicara" i da sami sebi izdajemo "licence"... I sto je najgore od svega, jeftinije ce to da nas izadje nego da placamo takozvane "licence" kurti i murti, za koju svake godine treba izdvojiti 5000 rsd (pet hiljada dinara, cetrdeset i dva eura, kako je kome lakse...)

Evo i kopije teksta sa sajta udruzenja:
Citat:

Licenca, ili Uverenje je ustvari potvrda ili dokaz da je član LEGALNO REGISTROVAN DA LEGALNO OBAVLJA POSLOVE I ZADATKE IZ OBLASTI MUZIČKE KULTURE. Bilo koja kontrola od strane Inspekcije, priznaće umetniku ili izvodjaču njegovo pravo na rad.

Licencu član ne mora uvek nositi sa sobom. Ali treba sa sobom uvek da ima ČLANSKU KNJIŽICU, koja je takodje dokaz da mu je za tu godinu izdata i LICENCA.
Skroz nebulozno...

VUNIMRAV 24.02.2015 13:31

Mile,znam ja to sve,ali da bi se prijaviona PiO osiguranje,morao sam imati licencu i polagao sam,i učlanio se u jedno od udružemja.Samo tako sam mogao pouniti prijavu na osiguranje i odgovarajući obrazac.To sam uradio 2003 u Januaru,i od tada do dan danas ja redovno placam doprinose za PiO i cela porodica mi je tako osigurana.
To je Ok,nego ja sam do 2010 plaćao i članarinu i licencu i kojekakve sindikalne obaveze,ali sam od tada prestao da to plaćam jer od mog udruženja nisam ni pipšljivi kallendar dobio a kamoli šta drugo(a tražio sam kad sam kupovao prethodni aranžer).
juče nakon 4-5 godina me pozovu da treba da platim unazad a ja to naravno želim izbeći.
Moram napomenuti da na leto mislim da se odjavim sa osiguranja,ali mi i za odjavu treba potvrda iz reprezentativnog udruženja.Ako može iz bilo kog onda je dobro ako ne onda ću morati platiti.
Zato sam sad u "pregovorima"i kombinacijama!

Millan 25.02.2015 01:16

Na PIO osiguranje mozes da se prijavis bez ikakvih udruzenja, clanarina i licenci, samo bi da uzimaju pare....:rolleyes: Doduse, samo na penziono osiguranje, a zdravstveno ostvaris kao nezaposleno lice... Penzioni osiguranik postajes na osnovu clana 15 Zakona o penzionom i zdravstvenom osiguranju...;)

VUNIMRAV 25.02.2015 11:10

Ne baš tako,mene je 2003 prijavilo udruženje muzičara i ono šalje i odjavu u fond PoO.Sad sam razgovarao sa ljudima iz fonda piO,samo je sad pitanje da li me može odjaviti neko drugo udruženje ako postanem njegov član.

Millan 25.02.2015 13:26

Da, razumem tvoj problem, 2003 i nije moglo drugacije verovatno, ali sada ko hoce da se prijavi, moze i bez udruzenja, na to se odnosi moj prethodni post...:)


Trenutno vrijeme na Forumu 11:12

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org