YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Yamaha 9000 PRO ili Korg PA-1X? POMAGAJTE!!! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=216)

vojvoda 09.05.2005 20:30

Yamaha 9000 PRO ili Korg PA-1X? POMAGAJTE!!!
 
Hocu da kupim jedan od ova dva aranzera: Yamaha 9000 PRO ili Korg PA-1X ali neznam koji je bolji? Treba mi sto vise misljenja. Znam da 9000 PRO ne mogu naci nov, ali to mi nije vazno posto Yamaha pravi izuzetno kvalitetne instrumente.

Vaxter 09.05.2005 20:56

Poshto su ovde sve sami Korg-ovci ja cu da stanem na stranu Yamaha-e! :)
Vec sam ti rekao kakva je 9000.
Stvarno dobra klavijatura.
Stoji da je PA-1X klavijatura novije generacije, ali nekako zvuk Yamaha-e meni vishe odgovara.
9000 (pogotovo u pro verziji) stvarno moze da chini chuda u pravim rukama.

YAMAHA PSR serija ima jako jednostavan i user friendly sistem menua i display
sve je graficki prezentirano jako dobro, npr mixer izgleda kao hardware mixer sa svim rotacionim i ostalim kontrolama.
Moze lijepo da se prelazi iz funkcije u funkciju.

PSR9000PRO je san snova svakoga muzicara jer u sebi objedinjuje nekoliko tehnika sinteze(PLG) sampler kao i odlicnu klavijaturu i mnostvo izlaza.

Shto se KORGA tiche PA serija ima standardno dobar zvuk zasnovan na famoznom TRITON sound generatoru(Hyper integrated).
Sampling je slabija strana ovih instrumenata u odnosu na PSR kao i polifonija.

Shto se jednostavnosti korishcenja tice KORG nije kaoYAMAHE ali sa duzim korishcenjem mogu raditi stvarno dobre stvari...



Toliko od mene.

Sad je odluka na tebi, ali ja bi definitivno uzeo 9000pro...

hrci 10.05.2005 23:44

Halo,

Sto se tice Yamaha 9000pro momentalno nemoze se ni jedn Aranzer Ravnati sa Yamahom, Ja sam je Koristio skoro Godinu dana, kad sam poceo da je Profi Koristim odnosno da je Maximalno koristim javio se Proglem sa Polifonijom, ona nemoze da Povuce 128 glasova koliko ima cak 64 Glasa joj Smeta, Zbog ovog Poznatog Proglema kod Yamahe Moro sam je Prodati Zalim i dan danas za njenim Soundom.
Ako si Profesionalac Ne kupuj ovu Klavijaturu imaces proglema sa Polifonijom.

Kupi PA1X i ja sam ga kupio jeste da mu je manja Polifonija ali mu je Optimalan Procesor i Dosta Intiligentan za 64 glasa.

hrci :wink:

Vaxter 10.05.2005 23:53

A jesi li razmishljao ikada da uradish update softwarea?
Ja sam imao slichnih problema na PSR 9000, ali od kako sam update-ovao software toga vishe nema.
Mislim da je sve resheno u verziji 3.06 .

hrci 12.05.2005 00:10

Nepomaze nista, cak sam Razgovaro sa Programerima i Davao Predloge da to Poprave u Sledecem OS Update, Jednostavno je Nemoguce zbog toga sto taj Procesor Nije Dovoljno Intiligentan za 128 Glasova.
Pozdrav!
Hrci

Vaxter 12.05.2005 13:49

Ne znam shta da ti kazem. :(
Od kako sam ubacio v3.06 nemam tih problema... :)

kreso 20.05.2005 13:40

Poštovane kolege iako sam KORG-ovac, ne slažem se sa vama.

Sviram već 20 godina aktivno, kroz moje ruke je prošlo mnoštvo klavijatura, što aranžera, što workstationa (solo kljava), no do sada trenutno što sam probao, a da je iskoristivo za LIVE svirku redosljed je sljedeči.
Najbolji aranžeri :
1. SOLTON KETRON SD1+
2. KORG PA1X Pro
3. Yamaha PSR9000 Pro
4. Yamaha Tyros (žalosno, ali istinito da je 9000Pro bolji)
5. SOLTON KETRON Vega, SD9
6. KORG PA1X, Yamaha PSR 9000
7. Tehnics KN-7000
8. KORG PA80, SOLTON KETRON X1
8. Roland VA76
9. Roland G-70
10. Roland G-1000, GEM WK8

A što se tiće solo klavijatura onda je redosljed ovakav :

1. Kurzwaill 2661 - space shutlle
2. Yamaha Motif
3. KORG Triton Extreme ili Clasic
4. KORG Karma
5. Yamaha EX5, P80
6. Roland Fantom

Tu bi se našlo još modela, no stavljao sam u obzir samo top modele od proizvođaća koji se trenutno koriste na svirkama.
Eto, to je moje realno mišljenje. Znam da se mnogi od Vas ovdje neće s time složiti, ali probao sam ih sve i redosljed je takav kakav je

Vaxter 20.05.2005 16:48

Kreso mogu ti reci da se slazem sa tobom po pitanju te liste.
Mozda ne bash shto se tiche drugog i treceg mesta aranzera zato shto meni mnogo vishe odgovara zvuk Yamaha-e, ali opet to je jako subjektivno.
Korg je ipak neshto bolji za zive svirke u kombinaciji sa zivim instrumentima, ali zvuk Yamaha-e kao stand-alone instrumenta mi je mnoooogo bolji.
Ostatak liste je definitivno odgovarajuci!

ketronsd1 20.05.2005 18:59

I ja se potpuno slazem sa kresinom listom,jedino sto daje minus sd1.cu jeste da je vrlo tesko naci robe(terce,boje) za njega.

hrci 24.05.2005 01:18

za Kreso,

Ja se Slazem sa Vasim Redoslijedom za Aranzere, Ali kad ste nabrajali Listu sigurno ste se Zabunili, LISTA POCINJE OBRNUTO Boj 1. Roland A BROJ 10. Solton.


Za Solo OK, samo bi ja na Prvo Mjesto Stavio Sledece.

1. Roland Discover
2. Kurzwail
3. YAMAHA EX5 ili Motif
4. Korg Triton Serie

Pozdrav!

Hrci 8)


Trenutno vrijeme na Forumu 22:11

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org