YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   KORG PA3x-Voice Processor Preset-Level? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=23035)

taletdkmk 22.06.2012 20:01

KORG PA3x-Voice Processor Preset-Level?
 
1 Privitaka
Ne znam dali je bas jasno po ime na temu sto sam postavio ali evo ovako. Interesira me dali zna neko dali ima opcija kada sam u Voice Processor Preset kada hocu promeniti Level na neki od 4 glasa da to bude uz pomoc na nekih slidera(BILO BI MNOGO BRZE :D) Ako me neko ne razume o cemu pricam evo postavicu i sliku mislim na del koji je sa plavo obelezan. Pozdrav

ELKO 22.06.2012 22:00

Pokušaj da prebaciš asignable slider na microphone i to bi trebalo da bude. Još bolja stvar bi bila kad bi se moglo dodijeliti da se na asignable slider mogu u toku svirke podešavati jačine vokala po potrebi. Koliko znam samo Pa 1x to može, Pa2x nema tu opciju, a čitao sam uputstvo za Pa3x i detaljno ga prostudirao, ali nisam našao tu opciju. Pregledaj dobro u globalu dodjeljivanje asignable slider, ako tu nema, nemaš gdje drugo da tražiš. Mislim da je to odlična stvar da npr. postaviš tercu, a onda po potrebi ako je visoka dionica dodaš duboku oktavu i sl. Pozdrav
Dodato:
Provjerio sam, nažalost na Pa3 možeš kao i na Pa2 samo cjelokupne prateće vokale da pojačavaš, a ne razdvojeno kao na Pa1.Ali možeš zato da kontrolišeš efekte vokala, ekvilajzer i još par sitnih stvarčica koje mogu biti korisne na svirci uživo.
Evo lista kontrola koje možeš dodati na asignable slider:
Off No function assigned
Master Volume
Keyboard Expression
Pad Volume
Joystick +X
Joystick -X
Joystick +Y
Joystick -Y
Upper VDF Cutoff
Upper VDF Resonance
Mic Lead Voice Level Continuous controls assigned to the Voice
Mic Harmony Level Processor
Mic Double Level
Mic Filter Level
Mic uMod Level
Mic Delay Level
Mic Reverb Level
Mic EQ Gain Low
Mic EQ Gain Mid
Mic EQ Gain High
FX CC12 Ctl
FX CC13 Ctl

taletdkmk 23.06.2012 08:39

Hvala ti na iscrpnom odgovora. Provericu u Mic slider nisam se setio toga a ovo zadnje sto si pisao sta mogu stavite u slider video sam nema tu opciju. Pozdrav

Vex 23.06.2012 11:04

Ja koliko sam razumeo,(a možda i nisam :-D) želiš da imaš negde prečicu da pojacavas i smanjujes prateće vokale... Sve sto tebi treba je da regulises potenciometar pored kog piše "HARMONY" -gornji desni ugao klavijature... Na pa3x mi se jako svidja sto su napravili posebne hardverske komande za mikrofon... Napraviš presete i posle na potenciometrima samo doziras sta ti u kojoj meri treba (jacina pratecih, jacina efekta, ili volumen samog mikrofona)

Sent from Ttalk

taletdkmk 24.06.2012 03:10

Da ali na harmony kontrolises sva 4 glasa zajedno. Interesiralo me dali se moze kontrolirati sa slidera bilo koji glas oddelno. Pozz

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk

Vex 24.06.2012 03:55

Pa ako zelis nesto posebno -sredis i usnimis preset, i pozoves ga po potrebi. .. Ne znam zasto bi u real time podesavao glasove posebno? Možeš to, ali direktno tamo u opcijama... Sa ove tacke gledista ne vidim svrhu toga... Mada sam mozda nesto prevideo??

Sent from Ttalk

ELKO 24.06.2012 10:20

Opcija razdvajanja kontrola za vokale bi bila zahvalna prilikom pozivanja pratećeg vokala po želji. Negdje je potrebna terca, negdje donja ili gornja oktava negdje kombinacija i sl. Pošto sviram i pjevam koristim presete gdje sam uradio prateće vokale po skalama i pretežno mi na mjestima zatreba da pored terce dodam oktavu i sl. i to bude veoma komplikovano u toku svirke. Taj problem sam riješio postavljenjem preseta koji su blizu, npr. br 1 Amol+3, br 2 Amol+3 -12, br 3 Amol +3 +12.To je za sad po meni jedini način koji olakšava pozivanje pratećih vokala u realnom vremenu. Zahvalan sam svakome ko poznaje neki drugi način i voljan je da ga podijeli s nama.

Jaki 24.06.2012 12:45

Kada smo vec kod ove teme zamoliaau da mi neko od vas koji poznajete pa1x objasni kako da naštimujem uključivanje vokal procesora (1,2,3,4 glas) na ona 4 dugmeta Asignable switch .Znači da ne idem preko tač skrina postavljanjem onih kvačica
pa1x sam kupio prije par dana i ne poznajem ga

Vex 24.06.2012 15:32

@ ELKO: Slazem se,ali zato postoje externi,posebni vocalist uredjaji...kod all-in-one masina uvek treba biti spreman na neki kompromis ;)

@ Jaki:
http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz1yiW1Twx9

ELKO 24.06.2012 20:19

Idealno bi bilo pošto prateći glasovi ne pjevaju u cijeloj pjesmi da označiš onoliko glasova koliko ti treba, npr. prvi glas Amol+3, drugi glas Amol +12, treči glas -12 isl. Stavi im level na najtiše, tj da budu nečujni, ne znam kolika je vrijednost kod tebe, kod mene na voice works plus je -50. Uđeš u globalu u opciju asignable slider i odrediš da svaki od vokala 1, 2, 3, 4 bude na posebnom prekidaču. Zatim kad pjevač pjeva kontrolišeš prateće vokale tako što pomjeriš slajder 1 i dobiješ tercu, pomjeriš 2, dodaš mu oktavu i sl. Igraj se malo i biće to ok. PozdravB-)


Trenutno vrijeme na Forumu 03:48

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org