YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   EM 2000 Hard disk (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=3654)

bube2006 20.02.2008 12:07

EM 2000 Hard disk
 
Pozdrav svima, ovo je moje prvo pitanje na ovom forumu a citam ga stalno i sve pohvale!!
Dali neko zna dali moze i kako ako bi bilo moguce na mestu gde je zip drajv stavim hard disk ili ne mora na njegovo mesto nego da ugradim disk.
Bube

Darko88 20.02.2008 20:53

Moze Moze
 
Naravno da mozes, ne mora umesto zipa, ima ljudi koji to rade ali nemam broj. Bio sam kod jednog ugradjivao je hard d u tritona i imao je jedan em2000 u koji je trebao da ugradi

ERKOOO 20.02.2008 23:17

Ma sto ces Zip vaditi,imam ja ugradjen Hard disk na svom G1000 i odlicno radi! Stvarno brzo vuce ritmove s njega! Moj ti jedan drug to moze ugraditi samo ti moras naci taj hard disk sto je malo teze! Evo ti moj broj pa mi javni a ja cu te odvesti do momka koji ce ti to ugraditi

vingula 21.02.2008 00:21

zašto misliš da je teško nač takav hard disk,pa zar u se ne spaja preko IDE kabla koji je i na ZIP-u i na CD-ROM / DVD i na HD-u ?????

Ima 2 vrste Hard Diskova: ATA--(PATA,RAID)-- i SATA -(SATA2)-
Hard Disk kupiš u bilo kojoj trgovini kompjuterske opreme.

vladamusic 21.02.2008 10:56

Nije ni IDE, ni ATA, ni SATA nego SCSI, a takvi se malo teze nalaze, ali ima ih.
HDD treba da je malog kapaciteta, (Rolanda ga ionako vidi do 1GB), jump treba da bude na ID broju koji predhodno odgovara ZIPU,(ako bi HDD radio umesto ZIPA), ili na nekom drugom od 1- 6 ako rade zajedno.
Potrebno je napraviti jos odgovarajuce napajanje po specifikaciji za taj HDD (obicno 12V, 2A)i to je to.
Inace sa HDD-om radi prilicno brze, lakse ucitava, a i ima vise memorije.

bube2006 23.02.2008 00:42

Hvala
 
Hvala vam svima
Mislim da sam razumeo, ali nesto me muci opet
Na zadnjem panelu ima SCSI konektor, sto bi trebalo da znaci da se na njemu direktno ukljuci Hard a kazete treba posebno napajanje????
Pozdrav!

ERKOOO 23.02.2008 02:29

Ma kakva posebna napajanja? Ne treba to nista,nadji samo Hard disko i to je to!
G1000 a naravno i Em 2000 ima fabricki ostavljeno da se moze prikljuciti Hard disk...nije to nikakva komplikacija! Vidjeces prijatelju koja je razlika kad ga ugradis...vuce ritmove sa njega bas brzo,uuuuuuuu!

vladamusic 23.02.2008 15:12

BUBE, ti si napisao da hoces na mestu gde je ZIP da stavis HDD, odgovor koji sam ti dao je tacan. Ako prikljucis HDD na zadnjem panelu, moze i to. Nabavi samo externo kucuste za HDD sa SCSI prikljuckom i naravno napajanje ide spolja.
Ako SARAJ kaze da ne treba napajanje, ja za tako nesto nisam cuo.
Pozdrav

ERKOOO 23.02.2008 15:31

Dobro...ali sto ce beze umjesto ZIPA,kad moze oboje da mu radi!?
Kod mene radi i ZIP i Hard disk! Ja mislim da to nije nikakav problem! Al dobro,tako je bar kod mene,vidim da se Vlada dosta bolje razumije pa nek on kaze sta je bolje!

vladamusic 23.02.2008 19:19

Da, najbolje je oba.
Umesto ZIPA se ubacuje kad crkne ZIP.


Trenutno vrijeme na Forumu 16:48

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org