YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Promasene profesije na estradi (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29277)

jasmin2207 14.03.2016 23:52

Promasene profesije na estradi
 
Pozdrav kolege muzičari
Već neko vrijeme pratim te razne forume i pomalo tv..youtube...ili mi se čini ili ovo što se danas pjeva i svira sve manje liči na narodnu muziku? (govorim samo za narodnjake a boga mi i u ostalim muzičkim pravcima je isto)...
Modernizacija čini svoje ali ipak ovo je previše... Zanima me vaše mišljenje koja grupa ljudi/djece ili čega već je ciljana sa ovakvom muzikom?...Trovanje do bola...
Ajmo' da se čuju i vaši komentari...

Vux 14.03.2016 23:59

Promasene profesije na estradi
 
E ispisao sam kilometarski post i shvatio da nisam razumeo šta si hteo da kažeš hahahah

gagan 15.03.2016 00:08

heheh moj aranzer ima sve i bas i kontru i bubanj gde je on bitan m al na dvojkama samo bas kontra stings , picikato viola , a bubanj tek tek se cuje ..... to bubanj i bas , a kontre nema nigde ili se jedva cuje , to stvarno ruzno zvuci ,, ja imam tyrosa 2 posto sam 15 godina sviro bas kontru , naviko sam da mi bas kontra bude prisutna , a ne kao kod drugih . hvala

jasmin2207 16.03.2016 20:55

Nezzz jel sam ja pravilno napisao ili...
U glavnom šta sam mislio sa promasenim profesijama?
Više tzv pjevačica bi bile uspješnije kao fotomodeli,ili neki glumci,glumice,kuhari, prodavači... Šta god...na ovoj našoj balkanskoj estradi ima više nakazne muzike i muzičara (čast svakom... Al izuzetaka je sve manje i manje)... Polugole pjevačice iza kojih u pozadini gruhaju bubnjevi i pokoja gitara,harmonika ili kakav fini melos su rijetkost ,pjesme koje se svode na dva akorda... Na to sam mislio.
Zato sam i napisao promasene profesije
Primjer jedne pjesme: kilo gore kilo dole - mene asocira na tržnicu i jabuke...

Mafia 16.03.2016 23:44

Potražnja diktira ponudu prijatelju.... Kad publika bude zahtjevnija onda će biti bolje a dotad nam ostaje ovako. Ali nije to samo kod nas.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Belmo 17.03.2016 00:27

Plagijati na sve strane.

Ja sam siguran da postoji mnogo talentovanih muzicara, aranzera, tekstopisaca, ali ne mogu se probiti, jer sta ce tebi neko novi ? Daj neku grcku ili rumunsku, napisi neki glup tekst na melodiju i eto ga, za par dana pjesma gotova.Na sve to snimi neki skup spot sa bijesnim autima i glavni si.

Danas su klubovi "in", pa se muzika radi prvenstveno za tu namjenu, mora da drma jbg :lol:

sale_band 17.03.2016 03:54

Sviranjem takvih pesama na tezgama se jos ubrzava propast...

Belmo 17.03.2016 12:10

Trziste tako nalaze, ko god radi te svirke po klubovima nema mu druge

Poslano sa mog L500S koristeći Tapatalk

Dell 17.03.2016 15:33

Kakvo vrijeme takva i muzika.
70-ih i 80-ih se raja družila i izlazila vani, bilo je Korza, zezanja, boljih prijateljstava i pjesme su o tome pjevale.
Danas imate vrijeme u kojem smo zarobljeni tehnologijom, ne izlazimo iz kuća, da prostite kurčimo se autima, mobitelima, satovima u diskotekama i to obavezno u separeu, naručuju se boce Dom Perignona, Jack Danielsa, Ballantinesa, a cure su minićima koji im ne trebaju, jer su praktično gole.
To su ujedno i teme današnjih pjesama...

zeljko_mo 17.03.2016 17:55

upravo to Dell, zato Tomu svak slusa vec 50 godina, a ove danasnje narodne ako izguraju godinu to je to...


Trenutno vrijeme na Forumu 01:54

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org