YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Vocal Harmony i mikrofon na psr 3000 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=8907)

b.o.Y.c.h. ČK 09.04.2009 23:21

Vocal Harmony i mikrofon na psr 3000
 
Meni nikada nije uspelo da bi mikrofon i vocoder preko yamahe solidno zvučao.
Jel ima koga da peva isključivo preko te yamahe te da se glas super čuje i da je vocal harmony podešen kako treba??? Zanima me dal se to može podesiti, il je to napravljeno za "kućnu upotrebu"??
Dajte ako ko ima kakav recept za ovaj problem neka pomogne meni a naravno i drugima koji bi želeli poboljšati nastup..tnx

makso68 10.04.2009 10:20

Ja pjevam preko Yamahe PSR 3000 i koristim njen vokalist.Uspio sam izmiksati glas,ali kao što ti reče,nisam zadovoljan sa vokalistom.Nisam nešto specijalno pokušavao da ga podesim,koristim ga samo u zabavnjacima(u glavnom one fabričke postavke),pošto moj harmonikaš ne zna ni odapeti prateći vokal na zabavnjacima,a za narodnjake ga,u glavnom,ne koristim.Radio sam isa eksternim vokalistom,isto zvuči sintetički.Ja do sad nisam čuo ni jedan vokalist koji ne zvuči sintetički.Najbolje je da,kao kolega Dovijarski,nađeš sebi živi vokalist.Pozdrav!!!

caka012 10.04.2009 16:15

Kao sto Maksa rece, ne koristim ga za narodnjake, jer pravu tercu na njemu nema sanse da izvedes. Koristim malo one zenske pratece vokale i slicno, jer imam pevaca i ja pevam terce i pratece vokale. Vise radi fazona, i to samo za zabavnjake.

b.o.Y.c.h. ČK 10.04.2009 17:44

da, tako sam i mislio...Onda se neću ni pokušavat trudit sa vocoderom...
Imam mixetu yamahu EMX5000 , ako na klavi uspijem izmixat bolji efekt i ton (govorim za mic) onda ću koristit yamahin, ako ne jbg..baš me zanima kako to ima t3,hm...

makso68 10.04.2009 18:43

Može se uštimati dobar efekat,onaj snimak u demo sekciji sam otpjevao preko klavijature.E,sad i efekti na mikrofonu su stvar ukusa.Ja radim samo sa halom,bez dileja.Pozdrav!

tony 10.04.2009 22:53

Citat:

Originalno postovano od boych (Post 80139)
da, tako sam i mislio...Onda se neću ni pokušavat trudit sa vocoderom...
Imam mixetu yamahu EMX5000 , ako na klavi uspijem izmixat bolji efekt i ton (govorim za mic) onda ću koristit yamahin, ako ne jbg..baš me zanima kako to ima t3,hm...

PSR3000,Tyros2,Tyros3-vocalist gotovo identičan.Ja sviram 3 godine na Tyros2 i za jednu takvu vrhunsku spravu vocalist je relativno loš-moje najveće(jedino) razočarenje na tyrosu

caka012 10.04.2009 23:08

Ne verujem ni da ces na klavijaturi dobiti bolji efekat nego na mixeti. Premda to i moze nekako da zvuci, nervira me to sto moram stalno da podesavam jacinu mikrofona, imam utisak da mikrofon kada ide preko klavijature ima nekako manju osetljivost, pa kada je ritam ili boja na kojoj sviras malo probojnija, vokal se slabo cuje, iako je level isti.

b.o.Y.c.h. ČK 11.04.2009 10:21

da,to je istina,mikrofon je slabiji...šalje slabiji signal,a ako glasnije pevaš onda probija,tj. svetli žaruljica "over"

jmikulc5 20.04.2010 23:56

Jel netko uspio naštelova harmonizer, odnosno vokalist????

b.o.Y.c.h. ČK 21.04.2010 11:17

Davno je bilo dok sam postavio ovu temu kako složit mic i voc na psr3000... :)
Na tyrosu mi je sređen mikrofon i vocal harmony onako kak sam zamišljao, pomogli su mi neki strani forumi, puno truda, više mi ne pada napamet da bi mic spajao preko mixete


Trenutno vrijeme na Forumu 11:34

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org