YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   novi Korg Kross 2 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30334)

sxkn7 13.09.2017 17:16

novi Korg Kross 2
 
novi Korg Kross 2 ima mogucnost ubacivanja semplova - narode sta mislite da li bi ovaj model mogao da bude realan nasljednik TR61 ?

http://www.korg.com/us/products/synthesizers/kross2/

striphio 13.09.2017 20:02

Ovo 128 mb izgleda samo za neke njihove zvukove i proširenja.

bogy 14.09.2017 14:20

Semplovi su samo sa Padove.

striphio 31.10.2017 21:07

Malo sam čitao manual za kross 2. Ima finih stvari:
- mono legato više opcija za programe, normal i offset
- portamento fingered, kao i dva portamento-moda rate i time, kao kod kronosa
- mogućnost user skala da se mogu praviti terce kao na tritonu
- boje se mogu slagati u combi modu kao na tritonu
- boje i kombinacije se mogu dodati da se biraju direktno preko crvenih pad tastera
(favoriti), mnogo dobra stvar za živu svirku
- 5 insert i dva master efekta.
Jedino nisam nigdje našao opciju import multisemplova. Ima ram memoriju za semplove (128 mb) sa padova kao i za korgova proširenja. Piše nešto kao da se mogu praviti multisemplovi od semplova na padovima ali ko zna šta je to i dali se može ubaciti neki multisample sa tritona ili pa2/3/4. Možda nekim novim operativnim to omoguće.

dmmacak 02.11.2017 01:33

Ja bio u prodavnici pre neki dan. I odusevio sam se sa dimenzijama klavijature. Zgodna mala lagana. Ima ubacena jedan sempl harmonike. Kaze prodavac da je on to licno ubacio. Jos razmisljam da je uzmem. Jedino me odbijaju dirke. Potpuno su iste kao kod pa 600. [emoji30]

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

nikadvisekorg 02.11.2017 09:59

Koji tip ram memorija koristi? Pretpostavljam neke korgove ili možda kao na pa600 integrisane [emoji16]

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

striphio 02.11.2017 15:53

Citat:

Originalno postovano od dmmacak (Post 298645)
Jedino me odbijaju dirke. Potpuno su iste kao kod pa 600. [emoji30]

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Ako su dirke toliko loše... odma crveni karton od mene. JBG :-<

striphio 24.03.2018 12:34

Izašao i novi operativni sistem za kross 2.

• Podrška za KROSS2 Editor i Plug-In Editor
• Učitava .KSC, .KMP i .KSF sample fajlove
• Pad Sampler – izvoz u KSC i WAV format
• Unaprijeđene REALTIME KONTROLE – VOCODERA

svirac007 24.03.2018 15:41

Jel to znaci da se mogu unositi stvari semp,pcg,ksc iz tritona tr 'le

striphio 24.03.2018 15:54

Da. :cool:

gagan 24.03.2018 19:17

I ja mu dajem dupli crveni karton sto se tice dirki ,,,, koliko ja vidim , bice takve dirke na svim buducim modelima , manje materijala ,,, a saund , ? zna li neko kako izlazi zvuk , da nae bude i on slabasan

korg4play 27.03.2018 18:20

Korg kross2 je po mom mišljenju, stvarno dobar synt, pogotovo sada sa svim popravcima, zvuk je stvarno dobar i jako izlazi, pogotovo ako se malo poigrate sa insert efektima i drugim opcijama, za svirke jako lagan i koristenje favourite padova, jedina mana je da ne mozes loadati pcg fajlove zato ima puno rada sa programima pogotovo ako se bas ne poznate na te stvari

buraz 27.03.2018 22:32

Citat:

Originalno postovano od striphio (Post 300928)
Izašao i novi operativni sistem za kross 2.

• Podrška za KROSS2 Editor i Plug-In Editor
• Učitava .KSC, .KMP i .KSF sample fajlove
• Pad Sampler – izvoz u KSC i WAV format
• Unaprijeđene REALTIME KONTROLE – VOCODERA


Jel to znaci da se mogu unositi KSC , KMP, KSF U USER BANK ILI U PADOVIMA.

korg4play 28.03.2018 02:42

Svi ovi formati(ksc,kmp...) se ucitavaju u flash ram, ja sam ubacio triton ksc file 64 mb, oko 2 sata treba , a onda se izvade sa multisempla u program modu.Kad jednom imas semplove u ramu, onda se klaviatura upali stvarno brzo.
Dodato:
A kad bice uradeni i dobri setovi za kross2 (pcg fajlovi),tada ce biti sve još lakše i bolje

buraz 02.04.2018 01:32

Evo imam priliku da dobijem polovni Kross2 za 500 euro, e sad je pitanje dali uzeti Kross2 ili Korg Tr za iste pare.Sta mi preporucujete koju Sint da uzmem.

dmmacak 02.04.2018 10:39

Sve je na strani Kross 2 osim dirki. Koje su mnogo bolje na TR-u

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

striphio 03.04.2018 14:05

Juče sam probao kross 2 u radnji... tj. dirke su me interesovale. Mnogo loše, šteta... Inače je klavijatura ekstra, fini zvukovi i opcije i interfejs... ali to sve dobro što su u nju ubacili srozali lošim dirkama.

ZLI_011 03.04.2018 23:05

Ljudi ako jsu jedine mane dirke onda se to da vrlo lako popraviti tegicima. Nije neresivo.
Ono sto mene vise interesuje jesu ti padovi, kako izlazi zvuk. Kako se menjaju boje, da li je to moguce na padovima i tako neke sitnice. Ako je neko imao prilike da proveri neka podeli ta iskustva s nama.
Ok, dirke nisu dobre idemo dalje.
Menjanje boja?

Bas sam se zagrejao za ovu spravu :D

svirac007 04.04.2018 12:07

Ista stvar i mene zanima da cujem-vidim kako sprava odgovara soundom i operativnoscu za nas balkance...... a tipke se daju modifikovati pa nakraju i izmijeniti...
Volio bi da neko sredi par nasih boja pa da nabaci kakav youtube snimak

ZLI_011 04.04.2018 23:31

Hteo bih da dodam jos par pitanja ako ima nekog da dobro poznaje materiju da nam objasni. Uh bas sam se zagrejao, mnogo mi se svidja sprava. Cini mi se da je velicina RAM-a korektna, PAD-ovi i naravno sama velicina klavijature koja je stvarno fenomenalna :D

Da li KORG KROSS 2 moze da koristi formate semplova sa TR/LE ili samo wave?

S obzirom da ima samo 128 MB da li je to dovoljno za spremanje neki korektan br . semplova za ovu nasu muziku u wave formatu? (nisam uspeo da nadjem podatak o velicini nekog dobrog sempla u wave formatu)

Tomy 05.04.2018 11:37

gore iznad ti piše. set od 64MB učitava 2sata. kad nam je nekad bilo dovoljno 64MB zašto sad ne bi bilo dosta 128MB pokraj veće tvorničke memorije, boljeg zvuka i PC editora... to TR i LE nije imao.

korg4play 05.04.2018 14:47

Pa idemo po redu;
Pored korg pa 4x imam i kross 2 ( prije tr ) zbog padova , na koje usnimiš i combi i programe koje trebaš na dohvatu ruke , i to radi stvarno dobro,
zasad imam usnimljene 2 banke od 8 ( A-H ) po 16 combi i programa,
minus ovde je kad ideš iz A banke u B banku, a onda kad se vratiš na A banku ,
treba skroz sve banke ( B-H) da stizeš nazad u A banku( stvar navike ),
synt je lagan i mozeš upotrebiti na baterije , kad nema struje i za kakve druge prilike;
Što se tiče 128 mb rama je u mom slučaju sasvim dovoljno;
čita ksc kmp wave fajlove to znači od tr/ le , kronosa ...
minus ovde je de ne mozeš loadati pcg. fajlove od tr/le ..., zbog toga imam problem napraviti dobar program, jer kod semplova ne znaš točno kako su složeni u oscilatoru i velocity i druge stvari koje prave dobar zvuk,
zato se nadam da če biti uskoro i kompletni setovi za kross 2;
Što se tiče zvuka po mom mišljenju su bolji brass instrumenti na korg tr,
također orchestral strings puno bolji na korg tr, i još kakve boje bi se našle
koje zvuče bolje na korg tr

ZLI_011 06.04.2018 07:28

Hvala na iscrpnom odgovoru :D
Neko je pomenuo da set od 64mb ucitava 2h je l to moguce?:-O

U principu kazes da brass i orkestra str. nisu na nekom visokom nivou, mada nije da bi mi to bilo presudno, ne korisim ih toliko cesto :">
Vise me zanima da li KROSS 2 moze da zameni LE/TR kao solo sprava. Najvise koristim harmonike, terce, klarinete, standardne solo boje za Balkansku muziku.

Korg4play kolega ti te dve banke koje si napunio to su wave format sa kronosa?
Bas me zanima koliko toga moze stati na 128 mb :D

korg4play 06.04.2018 10:25

To sam pomenuo ja; tako je , prvi put kad sam ksc. file od tritona ( 64 mb )
ucitavao u ram negde oko 2 sata, a onda više ne , onda se pali klaviatura vrlo brzo.
Onda sam semplove sa rama ubacivao i sacuvao redom po redom u razlicite programe a tek onda sacuvao u favourite padove , naravno to nisu wave formati sa kronosa, to su semplovi( ksc, kmp ) od triton.
Naravno da moze da zameni LE/TR kao solo sprava, te neke minuse koje opomenem to su tek sitnice i stvar navike, a koja klaviatura jih nema.
To što me nervira kod brass i strings instrumenata je da zvuce vrlo uzko,
a mozda treba neko vrijeme da se naviknem

Tihotyros 07.04.2018 01:01

Evo jedan video gdje tip koristi Korg Kross 2 kao solo klavijaturu uz Yamahu Genos https://youtu.be/PZR9aL3IZcw

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

ZLI_011 07.04.2018 09:54

Vise bih voleo da cujem neku nasu muziku, kako to izlazi :D

buraz 06.08.2018 01:41

Ajmo programeri Setova zasucite rukave i sklopite neki dobar Set za ovu Kljavu,tu su pare jer tu nemate jos konkurenciju.A ako bude dobar set kupujem i ja Kljavu a onda i Set.

milosvasic 09.09.2018 00:23

Citat:

Originalno postovano od svirac007 (Post 300930)
Jel to znaci da se mogu unositi stvari semp,pcg,ksc iz tritona tr 'le




pozz moce da ucita KSC od tritona ali nemoze pcg :D to jos trazim da provalim
Dodato:
https://www.youtube.com/watch?v=opkYFnXsLWY


dejca iz nisa pravi set

korg4play 09.09.2018 10:01

Pcg fajlovi se ne mogu loadati, i stvarno tezko je sloziti sve te semplove i puno rada treba , da uradis svoje pcg fajlove

buraz 09.09.2018 15:08

milosvasic;303115]pozz moce da ucita KSC od tritona ali nemoze pcg :D to jos trazim da provalim
Dodato:
https://www.youtube.com/watch?v=opkYFnXsLWY


Dejca iz Nisa pravi set [/quote]


Dejca iz Nisa je pred 10 dana javio na Facebook da je set gotov ali nigde nema ni demo gotovog seta ni cena,a na stari Demo se nigde ne vidi da je to sto se cuje odsvirano na Kross 2 i da to izlazi sa te Klavijature.Ili nezna covek da predstavi svoj trud ili se proseravase i hoce da ljude zajebe i prevari,ima dosta takvih jevtinih prevaranata po Internetu.

korg4play 24.09.2018 11:30

korg kross2
 
Posto sam do sad vec više puta svirao na svircama, sada mogu da kazem kako
zvuci korg kross 2 uistinu kao solo kljava .
Kada nastelujem zvuk doma na ozvučenju( sa istim i sviram na svircama ) se mi cini da dobro i jako zvuci,
a na svircama , pogotovo ako je festa kao se zvukovi nekamo skriju ,udaram mocnije ,dodajem volumen ali nikakve moci da jako zazvuci;
najvise problema je kod semplovima, i sa performensima sa više zvuka odjednom sve to zvuci na svirkama uzko i ostro,
ukratko nikako da spravim u red programe iz semplova i performense,
a stvarno tezko je bilo sta uraditi jer doma zvuci drugacije;
vjerovatno je treba znati raditi sa insert i master efektima ali nikako
da se snađem, mozda da neko uradi kakav tutorial za korg kross 2 ,kako da sempl zazvuci stvarno kako treba , ali najviše fali jedan dobar set za sve zanrove ( zabavne, narodne ... )

milosvasic 25.09.2018 22:27

Citat:

Originalno postovano od buraz (Post 303124)
milosvasic;303115]pozz moce da ucita KSC od tritona ali nemoze pcg :D to jos trazim da provalim
Dodato:
https://www.youtube.com/watch?v=opkYFnXsLWY


Dejca iz Nisa pravi set


Dejca iz Nisa je pred 10 dana javio na Facebook da je set gotov ali nigde nema ni demo gotovog seta ni cena,a na stari Demo se nigde ne vidi da je to sto se cuje odsvirano na Kross 2 i da to izlazi sa te Klavijature.Ili nezna covek da predstavi svoj trud ili se proseravase i hoce da ljude zajebe i prevari,ima dosta takvih jevtinih prevaranata po Internetu.[/quote]



Ovako ja sad imam kompletan set od dejce iz nisa i stvarno je ekstra odrađeno. po mom ukusu je stvarno Full set.
Dodato:
Znači set za korg kross 2 je gotov (dejca Niš) . Ja sam vise nego zadovoljan,imao sam već prvu svirku i mogu da kažem da ima sve u setu sta treba

buraz 26.09.2018 00:14

To su samo reci,ajde onda ti postavi video na kom se vidi da zvuk izlazi iz Krossa kad nezna taj Dejca pa imas gajbu Piva i Rostilj od mene.Al znam da nece biti nista od toga tebi je sigurno Dejca rekao da to postiras, to su vam Jevtini Dzukacki Trikovi.Postavio bi Dejca odavno Video kad bi postojao taj set.

veselinovicvs 03.10.2018 23:44

Molim za pomoc drage kolege...Imam par pitanja vezano za KROSS 2
1.Koji je tacan broj PROGRAM boja?
2.Koji je tacan broj COMBI boja?

psr 18.03.2019 01:32

Ja kao aranzera koristim jamahu, u stvari uvek sam ali solo mi je stari triton le sa Rakic setom koji je po meni ekstra dobar. E sad, dugmici vec poceli da uapdaju skoro se raspao od svirke i treba mi nekakva zamena. opcija je bila da dam nekom da mi reparira ili da kupim drugi ocuvaniji al opet to je stara masina pa je mozda bolje nesto novije. mene interesuje da li mogu da taj set koji sam koristio na tritonu ubacim u kross (u stvari ja ne znam ni da li u krome moze) ili ne. i da li posle tog prvog puta kad ucitava dva sata svaki sledeci put u nekom realnijem vremenu ucitava semplove ili mozda moze da se neki sempl usinimi na njemu pa da bude uvek tu? Bas nemam predstavu. Inace slicno sam pitanje postavio i za roland juno ds (tamo bih set sa fantoma ako moze) jer jednu od te dve klavijature bih uzeo, nista skuplje

dmmacak 18.03.2019 01:52

Ja sam imao istu dilemu ranije. Sto se tice tog cenovnog ranga nista nema da se uzme od klavijatura sto zavrsava nase potrebe. Zato sam ja uzeo Juzi sempler. I spojio na Yamahu i extra radi

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

korg4play 18.03.2019 10:03

Citat:

Originalno postovano od psr (Post 306462)
Ja kao aranzera koristim jamahu, u stvari uvek sam ali solo mi je stari triton le sa Rakic setom koji je po meni ekstra dobar. E sad, dugmici vec poceli da uapdaju skoro se raspao od svirke i treba mi nekakva zamena. opcija je bila da dam nekom da mi reparira ili da kupim drugi ocuvaniji al opet to je stara masina pa je mozda bolje nesto novije. mene interesuje da li mogu da taj set koji sam koristio na tritonu ubacim u kross (u stvari ja ne znam ni da li u krome moze) ili ne. i da li posle tog prvog puta kad ucitava dva sata svaki sledeci put u nekom realnijem vremenu ucitava semplove ili mozda moze da se neki sempl usinimi na njemu pa da bude uvek tu? Bas nemam predstavu. Inace slicno sam pitanje postavio i za roland juno ds (tamo bih set sa fantoma ako moze) jer jednu od te dve klavijature bih uzeo, nista skuplje

korg kross2

Svi ovi formati(ksc,kmp...) se ucitavaju u flash ram, ja sam ubacio triton ksc file 64 mb, oko 2 sata treba , a onda se izvade sa multisempla u program modu.Kad jednom imas semplove u ramu, onda se klaviatura upali stvarno brzo.
Dodato:
A kad bice uradeni i dobri setovi za kross2 (pcg fajlovi),tada ce biti sve još lakše i bolje
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od korg4play (Post 306465)
korg kross2

Svi ovi formati(ksc,kmp...) se ucitavaju u flash ram, ja sam ubacio triton ksc file 64 mb, oko 2 sata treba , a onda se izvade sa multisempla u program modu.Kad jednom imas semplove u ramu, onda se klaviatura upali stvarno brzo.
Dodato:
A kad bice uradeni i dobri setovi za kross2 (pcg fajlovi),tada ce biti sve još lakše i bolje

ne mozes da ubacis ceo set odjednom zato ima stvarno puno rada, da napravis set po svom okusu

veljan 15.12.2019 11:36

Citat:

Originalno postovano od milosvasic (Post 303370)
Dejca iz Nisa je pred 10 dana javio na Facebook da je set gotov ali nigde nema ni demo gotovog seta ni cena,a na stari Demo se nigde ne vidi da je to sto se cuje odsvirano na Kross 2 i da to izlazi sa te Klavijature.Ili nezna covek da predstavi svoj trud ili se proseravase i hoce da ljude zajebe i prevari,ima dosta takvih jevtinih prevaranata po Internetu.



Ovako ja sad imam kompletan set od dejce iz nisa i stvarno je ekstra odrađeno. po mom ukusu je stvarno Full set.
Dodato:
Znači set za korg kross 2 je gotov (dejca Niš) . Ja sam vise nego zadovoljan,imao sam već prvu svirku i mogu da kažem da ima sve u setu sta treba[/quote]

bojanzivkovic 23.12.2019 06:44

Pozdrav,

Da li Korg Kross 2 prima PCG (Program boje, eventualno pojedinacno) od Korg M3 ili Korg Krome??
Da li je neko probao??

korg4play 23.12.2019 15:02

pozdrav,

Svi ovi formati(ksc,kmp...) se ucitavaju u flash ram, ja sam ubacio triton ksc file 64 mb, oko 2 sata treba , a onda se izvade sa multisempla u program modu.Kad jednom imas semplove u ramu, onda se klaviatura upali stvarno brzo,
ako M3, Krome... imaju isto strukturo (ksc, kmp ...) onda vjerovatno ide, ako nemaju tih fajlova onda ne


Trenutno vrijeme na Forumu 05:36

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org