YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   novi Korg Kross 2 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30334)

gagan 24.03.2018 19:17

I ja mu dajem dupli crveni karton sto se tice dirki ,,,, koliko ja vidim , bice takve dirke na svim buducim modelima , manje materijala ,,, a saund , ? zna li neko kako izlazi zvuk , da nae bude i on slabasan

korg4play 27.03.2018 18:20

Korg kross2 je po mom mišljenju, stvarno dobar synt, pogotovo sada sa svim popravcima, zvuk je stvarno dobar i jako izlazi, pogotovo ako se malo poigrate sa insert efektima i drugim opcijama, za svirke jako lagan i koristenje favourite padova, jedina mana je da ne mozes loadati pcg fajlove zato ima puno rada sa programima pogotovo ako se bas ne poznate na te stvari

buraz 27.03.2018 22:32

Citat:

Originalno postovano od striphio (Post 300928)
Izašao i novi operativni sistem za kross 2.

• Podrška za KROSS2 Editor i Plug-In Editor
• Učitava .KSC, .KMP i .KSF sample fajlove
• Pad Sampler – izvoz u KSC i WAV format
• Unaprijeđene REALTIME KONTROLE – VOCODERA


Jel to znaci da se mogu unositi KSC , KMP, KSF U USER BANK ILI U PADOVIMA.

korg4play 28.03.2018 02:42

Svi ovi formati(ksc,kmp...) se ucitavaju u flash ram, ja sam ubacio triton ksc file 64 mb, oko 2 sata treba , a onda se izvade sa multisempla u program modu.Kad jednom imas semplove u ramu, onda se klaviatura upali stvarno brzo.
Dodato:
A kad bice uradeni i dobri setovi za kross2 (pcg fajlovi),tada ce biti sve još lakše i bolje

buraz 02.04.2018 01:32

Evo imam priliku da dobijem polovni Kross2 za 500 euro, e sad je pitanje dali uzeti Kross2 ili Korg Tr za iste pare.Sta mi preporucujete koju Sint da uzmem.

dmmacak 02.04.2018 10:39

Sve je na strani Kross 2 osim dirki. Koje su mnogo bolje na TR-u

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

striphio 03.04.2018 14:05

Juče sam probao kross 2 u radnji... tj. dirke su me interesovale. Mnogo loše, šteta... Inače je klavijatura ekstra, fini zvukovi i opcije i interfejs... ali to sve dobro što su u nju ubacili srozali lošim dirkama.

ZLI_011 03.04.2018 23:05

Ljudi ako jsu jedine mane dirke onda se to da vrlo lako popraviti tegicima. Nije neresivo.
Ono sto mene vise interesuje jesu ti padovi, kako izlazi zvuk. Kako se menjaju boje, da li je to moguce na padovima i tako neke sitnice. Ako je neko imao prilike da proveri neka podeli ta iskustva s nama.
Ok, dirke nisu dobre idemo dalje.
Menjanje boja?

Bas sam se zagrejao za ovu spravu :D

svirac007 04.04.2018 12:07

Ista stvar i mene zanima da cujem-vidim kako sprava odgovara soundom i operativnoscu za nas balkance...... a tipke se daju modifikovati pa nakraju i izmijeniti...
Volio bi da neko sredi par nasih boja pa da nabaci kakav youtube snimak

ZLI_011 04.04.2018 23:31

Hteo bih da dodam jos par pitanja ako ima nekog da dobro poznaje materiju da nam objasni. Uh bas sam se zagrejao, mnogo mi se svidja sprava. Cini mi se da je velicina RAM-a korektna, PAD-ovi i naravno sama velicina klavijature koja je stvarno fenomenalna :D

Da li KORG KROSS 2 moze da koristi formate semplova sa TR/LE ili samo wave?

S obzirom da ima samo 128 MB da li je to dovoljno za spremanje neki korektan br . semplova za ovu nasu muziku u wave formatu? (nisam uspeo da nadjem podatak o velicini nekog dobrog sempla u wave formatu)


Trenutno vrijeme na Forumu 00:13

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org