YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Muzički Software (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Konvertovanje nki u TVN,TVD (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=26430)

NordX 12.12.2013 17:40

Konvertovanje nki u TVN,TVD
 
Cao svima. Imam par semplova za Kontakt,hteo bih da ih imam u svom Tyros-u 2,e sad me zanima kako je moguce konvertovanje? Probao sam preko Awave Studio-a ali nece,ne ide. Molio bih nekog da mi objasni. Nadam se da sam temu postavio na pravom mestu.

Hvala unapred.

NordX

casper 12.12.2013 18:08

Ubaci ga u kontakt i odradi kako je opisao Tomy

Dobit ćeš waw i onda njega složi u T2. Ne postoji direktna konverzija, barem koliko ja znam.

viktor011 12.12.2013 19:02

mozes da konverktujes sa awave ali,ekstrime senple converter,pretvara nki format kontakta(ali samo kontakt 2 ili 3 ne dalje) recimo u sff2 format koji cita awave pa ga posle prebacis u tvn ili tvd sa awave

NordX 12.12.2013 19:08

Hvala na pomoci. Ove semplove sto imam,oni su za Kontakt 5. Ne preostaje mi nista,nego kao sto je Casper rekao da slazem Wav fajlove u T2. Mislio sam da ima nesto direktno,da mogu da prebacim u TVN,sto bi mi normalno olaksalo posao.

NordX

casper 12.12.2013 19:09

1 Privitaka
Vrijedi za starije verzije kontakta, slažem se. Ovisi o verziji kontakta s kojim je sample izrađen.

casper 12.12.2013 19:12

I odmah uzmi u obzir da ćeš sample moći odraditi samo djelomično jer Kontakt ima mnogo više opcija od Tyros samplera.

NordX 12.12.2013 19:29

To znam da nece zvucati isto na T2 i Kontaktu. Semplovi su za verziju 5.2.1.

VUNIMRAV 12.12.2013 21:33

A sa kojim programom i na koji nacin se mogu "preslusati" odredjeni semplovi,da se ne uvode u klavijaturu?
Dodato:
O.K.trebao sam pre probati pa pitati.Lako i jednostavno sa 'awawe'
JBG,izvinite!

tranzit 13.12.2013 05:26

Citat:

Originalno postovano od NordX (Post 260453)
To znam da nece zvucati isto na T2 i Kontaktu. Semplovi su za verziju 5.2.1.

Uvijek sam to konvertovanje iz Kontaktovog formata u bilo koji drugi, a prije svega hardwerski, smatrao samo uzaludnim gubljenjem vremena i nerava jer samo veoma, veoma malo i izdaleka, ce to podsjecati na originalni materijal. Ovo tek da se ne razocaras bas potpuno. Kontakt je jedini sampler koji je industrijski standard, a to treba nesto i da znaci. Da ne pretjeram ali njegova struktura i mogucnost editinga jer bar stotinak puta kompleksnija, nego na Tyrosu, a i ne samo Tyrosu. Uposte, hardware instrumenti su samo masine za "ispucavanje" samplova, sa veoma malim, gotovo rudimentarnim, editorskim mogucnostima. Probaj, nista ne kosta sem vremena, a rezultat... cuces i sam.

NordX 13.12.2013 17:47

Razumem sta hocete da kazete. Imam jedan klavir i jedan Drum Kit i hteo bih da ih prilagodim za T2. Semplovi su zajedno svega oko 20-ak MB-a. Nisam mislio nikakav library da radim,samo ta dva sempl-a. Zato sam pitao.

Hvala Vam na pomoci.

NordX


Trenutno vrijeme na Forumu 13:00

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org