YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=61)
-   -   Roland Fantom G - Pitanja (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=5232)

josipv 12.07.2008 19:57

Roland Fantom G - Pitanja
 
KAda slozim boju u SINGLE modu,znaci podesim sve onako kako meni pase,efekti....memoriram je i sve,i kada je prebacim u LIVE mode ona nezvuci tako kako sam je podesio vec onako kako je tvornički podesena,zasto?

Dali u krivom mode-u radim ili?

LIVe-mode bi trebalo biti kao COMBI na tritonu a SINGLE kao PROGRAM na tritonu,ili griješim?

Vule 13.07.2008 01:06

Citat:

Originalno postovano od josipv (Post 43848)
KAda slozim boju u SINGLE modu,znaci podesim sve onako kako meni pase,efekti....memoriram je i sve,i kada je prebacim u LIVE mode ona nezvuci tako kako sam je podesio vec onako kako je tvornički podesena,zasto?

Dali u krivom mode-u radim ili?

LIVe-mode bi trebalo biti kao COMBI na tritonu a SINGLE kao PROGRAM na tritonu,ili griješim?

Ne grešiš,tako je,ali ti ne povuče efekat sa tim patchem koji ubaciš u live mod,pa ti boja i ne zvuči isto...ne znam da li si me razumeo?

josipv 13.07.2008 13:38

Zbog cega ne povuce efekat?Dali ima neka opcija da se mora ukljucit?

Vule 14.07.2008 03:09

Citat:

Originalno postovano od josipv (Post 43878)
Zbog cega ne povuce efekat?Dali ima neka opcija da se mora ukljucit?

Ne...pazi ti kada kreiraš PATCH,on je sastavljen od 1-4 kombinovane boje tj sempla,i ako sviraš u Patch modu to ti je to,znači sredio si efekat i sve je spremno za svirku...a u LIVE modu (Combi kod KORGA) ti imaš opciju da staviš ukupno 16 PATCHEVA i nelogično je da on povuče efekat,jer zamisli dva Patcha da ponesu efekte sa sobom na šta bi ličilo,nego kad popakuješ PATCHEVE moraš staviti efekat posebno na to što si sklopio....Ne bih da se petljam u tvoj način sredjivanja kljave,ali praktikuj da taj LIVE mod ostaviš za terce,a sve ostale boje sviraj u PATCH modu,osim neke za koju ti baš treba više od 4 kombinovana sempla...to bi bilo to,ako nisam bio dovoljno jasan pitaj slobodno?

josipv 14.07.2008 14:46

Ok.hvala! JOs jedno pitanje:Zasto kad bilo sta stavim na usb,recimo midi file,slika... klavij.nista ne prepoznaje,kao da je prazan stick?

Vule 14.07.2008 18:11

Citat:

Originalno postovano od josipv (Post 43915)
Ok.hvala! JOs jedno pitanje:Zasto kad bilo sta stavim na usb,recimo midi file,slika... klavij.nista ne prepoznaje,kao da je prazan stick?

pa fantom prepoznaje samo odredjene formate,wav,aif,txt,mid i ne znam šta još...verovatno te ekstenzije ne poznaje?

josipv 14.07.2008 18:19

To znam ali trebao bi procitati midi file ne?

Vule 15.07.2008 02:45

Citat:

Originalno postovano od josipv (Post 43930)
To znam ali trebao bi procitati midi file ne?

da,čita on midi fajlove,zašto ne...to puštaš u sekvenceru

TomyCroSound 18.07.2008 23:36

hello
 
što se wallpappera tiče, treba ih konvertirati u bmp i veličina fotke treba bit 800x600, to sam skužio maloprije. (bmp pomoću photoshopa - bitmap nešto...). Midi još nisam probao. (Možda se učitava iz SEQ (ideja samo - nije provjereno)). Ja imam drugi problem. Ubacim samplove jedne boje, SPREMIM u klavijaturu, zatim posložim kao multisample, SPREMIM kao multisamp. i napravim patch te boje ili zvuka, kako hoćete, SPREMIM, sve ok! Nakon nekoliko sati kada je klavijatura ugašena NEKAD se desi da onaj "original key" se razbaca, ne bude složen onako kako sam ga ja složio i spremio... Wtf??!?

GALA 19.07.2008 02:13

Dobro vece Tomy-(amadeus)...... Rolandinjos ovo je onaj moj kolega sto sam ti pricao

Vule 19.07.2008 02:19

Citat:

Originalno postovano od amadeusvk (Post 44302)
što se wallpappera tiče, treba ih konvertirati u bmp i veličina fotke treba bit 800x600, to sam skužio maloprije. (bmp pomoću photoshopa - bitmap nešto...). Midi još nisam probao. (Možda se učitava iz SEQ (ideja samo - nije provjereno)). Ja imam drugi problem. Ubacim samplove jedne boje, SPREMIM u klavijaturu, zatim posložim kao multisample, SPREMIM kao multisamp. i napravim patch te boje ili zvuka, kako hoćete, SPREMIM, sve ok! Nakon nekoliko sati kada je klavijatura ugašena NEKAD se desi da onaj "original key" se razbaca, ne bude složen onako kako sam ga ja složio i spremio... Wtf??!

a na koju memoriju ih beležiš...internu ili na USB?
Mislim,nemam pojma zašto se to dogadja,prvi put čujem za tako nešto...:confused:

GALA 19.07.2008 02:28

Buraz i ja sam se uvijerio u to

TomyCroSound 19.07.2008 13:46

pa nisam još ni našao opciju da spremim samplove na usb...
na internu memoriju...
MOŽDA ima veze spremim li samplove u memoriju prije ili poslje slaganja kao multisample??!

Vule 19.07.2008 14:03

Citat:

Originalno postovano od amadeusvk (Post 44337)
pa nisam još ni našao opciju da spremim samplove na usb...
na internu memoriju...
MOŽDA ima veze spremim li samplove u memoriju prije ili poslje slaganja kao multisample??!

Gledaj...oni su naknadno u SW ubacili opciju multisemplovanja,tako da je moguće da postoji neka greška,ovo samo nagadjam,ali svakako ti je bezbednije da sve pakuješ na USB...samo provali kako se to radi,ja sad ne znam napamet jer inače imam malo memorije na g6 pa ga još nisam počeo "puniti"...

josipv 19.07.2008 14:22

Meni se to ne desava,za sad radi sve ok,meni ocitava samplove kad ga upalim i sa USB-stickom i bez njega i sve radi,ali ja sad imam drugi problem jedan:ubacio sam nekoliko semplova tj.slozio sam odprilike 5-6 multisemplova i sad kad hocu IMPORT AUDIO da slozoim jos a on meni kaze da je MEMORY FULL,U cemu je problem?

josipv 19.07.2008 16:10

Citat:

Originalno postovano od amadeusvk (Post 44302)
što se wallpappera tiče, treba ih konvertirati u bmp i veličina fotke treba bit 800x600, to sam skužio maloprije. (bmp pomoću photoshopa - bitmap nešto...). Midi još nisam probao. (Možda se učitava iz SEQ (ideja samo - nije provjereno)). Ja imam drugi problem. Ubacim samplove jedne boje, SPREMIM u klavijaturu, zatim posložim kao multisample, SPREMIM kao multisamp. i napravim patch te boje ili zvuka, kako hoćete, SPREMIM, sve ok! Nakon nekoliko sati kada je klavijatura ugašena NEKAD se desi da onaj "original key" se razbaca, ne bude složen onako kako sam ga ja složio i spremio... Wtf??!

Probaj ovako:kada slozis sve znaci multisemplove ptcheve i sve to odes ne MENI pa PROJECT i onda SAVE AS,tu ti se otvara opcija spremanja na Usb-memory ili u samu klavij.ti odabires Usb-memory tj.USB-stick i sve sto radis sve spremas na USb,on ti je ubiti kao sto je Flas cartica na X6 ili kod Extrema i ostali semplera,znaci on mjesto te kartice koristi USB stick i sve sto radis znaci spremaj na njega!

Pozdrav!

TomyCroSound 19.07.2008 17:48

Ehej!
pa mempry full je ako nisi ubacio dodatnu memoriju...
ps. ja sam obrisao one njegove gluposti u wave.. ooooh, alright, ok i te glasove što ima...

josipv 19.07.2008 20:07

Ma imam ja prijatelju 544mb.ali se to desava ako snimas semplove u njega tj.u User memoriju,sad sam rijesio problem na nacin koji sam ti opisao u prijasnjem postu!

NEgo jesi zadovoljan kako radi?

TomyCroSound 20.07.2008 22:21

ma još nisam ni počeo programirati, navikao sam skoro za svaku pjesmu imati poseban set, tako da ima tu dosta posla. Može li se uraditi import patcheva (mislim na user boja) jedan po jedan, od nekog drugog, npr. tvog seta?

GALA 21.07.2008 00:28

A i vi znate kupit klavijaturu treba ti tri fakulteta da slozis multi sample.....hehehehee
Zato i necu da kupujem taj sint imam samo 8 razreda škole....hehheheheee

josipv 21.07.2008 00:33

Citat:

Originalno postovano od amadeusvk (Post 44414)
ma još nisam ni počeo programirati, navikao sam skoro za svaku pjesmu imati poseban set, tako da ima tu dosta posla. Može li se uraditi import patcheva (mislim na user boja) jedan po jedan, od nekog drugog, npr. tvog seta?

To ti neznam,ali sudeci po svemu do sad,mislim da nemoze!
Ja isto tako na tritonu imam slozene kombinacije za svaku pjesmu skoro i isto me ceka puno posla sad!

Citat:

Originalno postovano od GALA (Post 44423)
A i vi znate kupit klavijaturu treba ti tri fakulteta da slozis multi sample.....hehehehee
Zato i necu da kupujem taj sint imam samo 8 razreda škole....hehheheheee

a Gala jesi lud majke mi!HA HA HA!

GALA 21.07.2008 00:38

Jedva sam savlado i ovaj Va7 a to je za preškolsku dob....hhahaha heeee

TomyCroSound 23.07.2008 12:55

khm...
 
novi (stari) problem...
napravim LIVE set...
...odaberem jednu od boja i idem na efekte, npr reverb, namjestim, sve radi... SPREMIM.
Nakon što spremi on automatski ugasi efekt s te boje...
kako, zašto?

josipv 23.07.2008 13:04

Citat:

Originalno postovano od amadeusvk (Post 44724)
novi (stari) problem...
napravim LIVE set...
...odaberem jednu od boja i idem na efekte, npr reverb, namjestim, sve radi... SPREMIM.
Nakon što spremi on automatski ugasi efekt s te boje...
kako, zašto?

E to i mene muci prijatelju i vec sam izludio stim,sve slozim i cim ga WRITE,on vrati kak je bilo!

TomyCroSound 23.07.2008 15:49

khm..
 
ako prokužiš, javi!

TomyCroSound 23.07.2008 20:06

Khm... opet ja!
 
Ajde da postavim par pitanja od koji su neki i bili postavljeni tu, pa tko je pametan nek odgovori.
Dakle...
Slažem multisample, (samplovi su već spremljeni i imaju bijeli kvadratić pored sebe), nakon što je sve posloženo i spremljeno kao multisample i napravljen patch, zatim, naravno i spremljen, ponekad se dogodi da, nakon sat - dva, kada upalim klavijaturu, patch je tu, ali tonovi (original key) su razbacani posvuda.
Drugi problem je taj što ne mogu (ili ne znam) na sve boje u kombinaciji (LIVE) staviti efekt. Upalim npr. reverb i sve fino radi, ali nakon što set spremim kao takav, tog efekta više nema na tom zvuku!
Da li G6 može čitati cijeli set samplova od X6?
Može li se ubacivati user PATCH jedan po jedan od X6 ili G6?
Čemu služi txt. format koji fantom čita?
Može li G6 uraditi terce? Negdje sam pročitao da ima??!
Kako se u G6 ubacuje MIDI file?

josipv 23.07.2008 20:52

Prijatelju ovako:

Fantom G6 ne cita apsolutno nista od X6 niti od bilo kojeg drugog Fantoma,mozes samo prebaciti semplove(ne multisemplove)i to iz X6 gdje pise SMPL U G6 u Import folder!

Kada slozis znaci set ide u MENI pa PROJECT i SAVE AS PROJECT,onda te pita kako ces nazvat taj set(pisat ce ti FantomG001.prj)ti to mozes promjenit,kada sve to sejvas,spojis usb stick na kompjuter ili jednostavno spojis klavijaturu i onda ti se pojavljuju tri ikone(2 foldera-jedan je IMPORT a druga onaj set sto si sejvo i jedna BIN datoteka)Ti otvaras taj set i tu ti se nalaze opet folderi SEQ I SND,ti otvaras SEQ i u njemu opet imas folder SMF i u njega stavljas MIDI FILE! (VALJDA SAM BIO JASAN???)

G6 moze terce ali se moraju prepisat parametri sa nekog X6 koji vec ima slozene terce(jednostavnije je nego sve slagat ispocetka)

TXT file je ubiti tekst koji mozes napisat na kompjuteru(ali neznam u kojem programu) i ubacis ga u IMPORT i onda ocitas u FAVORITE MODU(a moze ti sluzit kao teks pjesme,podsjetnik nekakakav,za harme itd...u biti sve sta ti napises to ce ti pisat i na njemu!

Evo nadam se da sam ti pomogao,ako sta nije jos jasno pitaj??

Pozdrav!

TomyCroSound 23.07.2008 21:48

Naravno da jesi, iako ima još neodgovorenih pitanja...
Dakle, 300MB samplova koje sam dobio (pod naslovima 001,002,003...) od dečka koji ima X6, trebao bih sam složit u klavijaturi, boju po boju??!


Hej, a to da G ne čita ništa od X, jesi probao?

josipv 23.07.2008 23:22

Tako je,sve moras slagati boju po boju,ja to vec radim tjedan i po dana,i evo sad sam isto tako al vec sam ocoravio od onog ekrana,vec sam ga poceo sanjat!

Probao sam ocitat od X6 i nejde,znaci provjereno 100000000000%

A sto se tice efekta sto se neda memorirat to nisam ni ja skuzio,mozda je to neki BUG,ja kad slozim jednu koja je dobra po njoj radim sve ostale samo je memoriram na drugo mjesto!

Vule 24.07.2008 00:52

Momci...samo jedno pitanje...kada uradite tu boju,gde je sačuvate...na USER ili na USB direktorijum?
Moj predlog vam je sva na USB,semplovi,multisemplovi,patchevi...sve...

TomyCroSound 24.07.2008 13:30

Citat:

Originalno postovano od josipv (Post 44763)

A sto se tice efekta sto se neda memorirat to nisam ni ja skuzio,mozda je to neki BUG,ja kad slozim jednu koja je dobra po njoj radim sve ostale samo je memoriram na drugo mjesto!


Ajd probaj u LIVE set ubacit gitaru konkretno 0414 pa na nju stavi reverb.., pa javi da li možeš spremit s efektom

josipv 24.07.2008 13:40

Citat:

Originalno postovano od amadeusvk (Post 44802)
Ajd probaj u LIVE set ubacit gitaru konkretno 0414 pa na nju stavi reverb.., pa javi da li možeš spremit s efektom

Mogu spremit sa reverbom ali mi ne spremi parametre koje sam ja odredio.....

TomyCroSound 24.07.2008 14:21

Citat:

Originalno postovano od josipv (Post 44803)
Mogu spremit sa reverbom ali mi ne spremi parametre koje sam ja odredio.....

...koje parametre?
ja konkretno na toj gitari ne mogu dobit reverb u Live setu, tj, ne mogu ga spremit! reverb nestane!!!

...izgleda da ću morat sve na suho radit i onda na svirci na kanalu (na mixeru) dat malo efekta...
jbg!

josipv 24.07.2008 14:33

Pa one sto odredujes koliko ce efekta ici van i to!
Ja na vecini mogu memorirat al neki me isto za.ebavaju!
Mora postojat neki nacin!

TomyCroSound 25.07.2008 01:36

khm...
 
evo, terca radi, (samo dur-mol) , za onu drugu sam skužio da nešto ne valja...
a, sa izmjenama - na g6 midi kanali moraju ić redom 1,2,3,4... a boje, tj. terce se pale na kbd (žuta kockica svijetli pored layera kad je upaljeno)
a, ja sam sve terce stišao u startu iako su upaljene. pa ih aktiviram tj pojačavam na slider...
onu stvar s reverbom još nisam skužio...
bit će da se na tvorničke boje koje su bez halla ni u live setu ne može stavit hall...
jbg.

Vule 25.07.2008 02:17

Citat:

Originalno postovano od amadeusvk (Post 44863)
evo, terca radi, (samo dur-mol) , za onu drugu sam skužio da nešto ne valja...
a, sa izmjenama - na g6 midi kanali moraju ić redom 1,2,3,4... a boje, tj. terce se pale na kbd (žuta kockica svijetli pored layera kad je upaljeno)
a, ja sam sve terce stišao u startu iako su upaljene. pa ih aktiviram tj pojačavam na slider...
onu stvar s reverbom još nisam skužio...
bit će da se na tvorničke boje koje su bez halla ni u live setu ne može stavit hall...
jbg.

koje druge terce ti ne valjaju brate...ako je dur-mol onda sviraš kako jeste a one druge se drugačije sviraju...evo ti primer pa probaj...ako ti je recimo osnovni akord D dur za neku pesmu,da ne lupam sad,evo npr Čik Pogodi od Brene,ti pališ G mol tercu i sviraš...te terce su ti sve molovi,tačnije HARMONIJSKI MOL...ne znam jesam li ti bio jasan...dur tu ne postoji...

TomyCroSound 25.07.2008 11:02

Citat:

Originalno postovano od rolandinjos (Post 44867)
koje druge terce ti ne valjaju brate...ako je dur-mol onda sviraš kako jeste a one druge se drugačije sviraju...evo ti primer pa probaj...ako ti je recimo osnovni akord D dur za neku pesmu,da ne lupam sad,evo npr Čik Pogodi od Brene,ti pališ G mol tercu i sviraš...te terce su ti sve molovi,tačnije HARMONIJSKI MOL...ne znam jesam li ti bio jasan...dur tu ne postoji...

MA ZNAM! ali ne paše, čak nema ni tonova na svim tipkama...
ma, možda nisam sve točno prepisao... iako mislim da jesam...
al malo mi sve ipak čudno izgleda...
http://www.yu-midi.com/forum/%5BURL=...G%5D%5B/URL%5D


na ovoj drugoj (što valja) na jednom mjestu je postavljeno samo jedan ton na -40... jel to greška il tako treba bit

Vule 25.07.2008 12:02

Citat:

Originalno postovano od amadeusvk (Post 44879)
MA ZNAM! ali ne paše, čak nema ni tonova na svim tipkama...
ma, možda nisam sve točno prepisao... iako mislim da jesam...
al malo mi sve ipak čudno izgleda...
http://www.yu-midi.com/forum/%5BURL=...G%5D%5B/URL%5D


na ovoj drugoj (što valja) na jednom mjestu je postavljeno samo jedan ton na -40... jel to greška il tako treba bit

To je greška ali se ne primećuje u svirci,pomeri na -50....ovo sigurno nisi dobro prepisao,to su harmonijske terce i bez njih nema sviranja narodnjaka...;)

TomyCroSound 25.07.2008 16:28

hitno
 
kada spremamo projekt na usb...
tj, ajd ovako...
ubacio samplove u klav. - loadirao, bez spremanja.
spremio projekt (save as) na usb pod svojim imenom.
Upali / ugasi klav da vidim jel čita sam. Sve ok.
učitano, sve .
složio multisamplove itd...
kada ponovo spremam projekt,
trebam li ići na save as ili je dovoljno save da bi ga sam spremio na usb!???!

Vule 25.07.2008 16:40

Citat:

Originalno postovano od amadeusvk (Post 44879)
MA ZNAM! ali ne paše, čak nema ni tonova na svim tipkama...
ma, možda nisam sve točno prepisao... iako mislim da jesam...
al malo mi sve ipak čudno izgleda...
http://www.yu-midi.com/forum/%5BURL=...G%5D%5B/URL%5D


na ovoj drugoj (što valja) na jednom mjestu je postavljeno samo jedan ton na -40... jel to greška il tako treba bit

Ja sam Gali rekao da ti prenese...prepiši prvih 7 mesta,to su terce i deveto je osnovni ton...e sad možeš staviti više boja kao osnovne...sve provereno radi,jedino je moguće da nisi prepisao kako valja


Trenutno vrijeme na Forumu 10:23

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org