YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Direct HD opcija na Korgu PA 80 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=3987)

raderumun 21.03.2008 09:27

Direct HD opcija na Korgu PA 80
 
Pozdrav svima
A narocito za one koji "upravljaju" dobro Korgom ;)
Imam problem oko ove komande na mom Korgu PA80 koji se sastoji u tome da posle Load-ovanja style fajlova na DirectHD sve bude u redu dok je klavijatura pod strujnim naponom.
Posle gasenja klavijature i ponovnog paljenja svi benkovi DirectHD su prazni...
Molim ako ko zna vise o tome da mi objasni da li ima mogucnost da se sve to memorise ili ne:)?
Unapred hvala

kreso 21.03.2008 10:46

Sve te ritmove moraš "spremiti" tj save-ati u SET-ove pod rednim brojem 123!.SET 456!.SET i 789!.SET. Tada ti oni zauvjek ostaju pod direct HDD. U gorenavedenim setovima ne trebaš snimati sve. Usnimi samo style, a global, performance i program ti nije potreban posebice ako koristiš na svim ritmovima iste performance i programske boje. Također možeš dio tih stylova spremit i na FMC od 8 ili 16 Mb.

A snimit češ ih tako da prvi set kad posložiš ideš na MENU- SAVE-OPEN-STYLE
Tada mu daš ime 123!.SET i usnimiš ili snimiš komplet SET pa potom s erase u tom setu izbrišeš nepotrebno (global, program i performance). Znači ostaviš samo STYLE.
Potom tako napravi za SET 456!.SET i 789!.SET.
To ti je sva mudrost.

pa80korg 22.03.2008 16:07

I ja imam isti problem
Mislim - iako detaljnije nisam probao - predpostavljam da je problem negdje u setovima gdje su uradjene terce na oscilatorima.
Dva puta loadujem setove gdje ima terce na oscilatorima i onda izgubim sve na direct HDD - pa moram kad upalim klavijaturu da loadujem svaki put direct HDD.
Ja hocu da pitam ako neko zna problem kako se zastititi od ovoga ili brzi nacin da se resi to a ne da se instalira cjeli sajzer iz pocetka, za da se vrati direct HDD i ostane kad se upali klavijatura.
Hvala

nurfet 22.03.2008 17:18

Drage Kolege evo pratim ovu temu,pa sam se i ja nasao u tome,kod mene je isti problem.
probao sam i ovako i onako i da samo style memorisem i sve ali uvijek nema nista dok ugasim klavijaturu,
ima li to veze sa Hard Disc Protect?
hvala !!!!!!

zeko 23.03.2008 17:25

Citat:

Originalno postovano od pa80korg (Post 30252)
I ja imam isti problem
Mislim - iako detaljnije nisam probao - predpostavljam da je problem negdje u setovima gdje su uradjene terce na oscilatorima.
Dva puta loadujem setove gdje ima terce na oscilatorima i onda izgubim sve na direct HDD - pa moram kad upalim klavijaturu da loadujem svaki put direct HDD.
Ja hocu da pitam ako neko zna problem kako se zastititi od ovoga ili brzi nacin da se resi to a ne da se instalira cjeli sajzer iz pocetka, za da se vrati direct HDD i ostane kad se upali klavijatura.
Hvala

s tim sam se i ja zabavljao, ali nisam skuzio..ali ako ti loadujes terce,od kuda ti vuce onda "stare" boje za ritam, tj. onaj ritam koji ti je u direct hd?

pa80korg 24.03.2008 13:27

Kad upalim klavijaturu sve ritmove sto su u !123, !456 , !789 - svi su postavljeni na svoje mesto mislim u direct HDD - dva puta loadujem setove koje imaju terce ali loadujem sa programom, performanse i style ( osim globala) - kompletno , i izgubim sve ritmove koje su u !123, !456 i !789 pa kad upalim klavijaturu moram ih smestiti na svoje mjesto za da mogu snjim raditi.
Sada neznam - mozda je problem u tercima a moze biti i neki style - ako neko zna tacno gdje se nalazi ovaj problem nek odgovori.

Gorance 25.03.2008 22:12

Ako se dobro secam treba ovako
 
Ovo sam vec pisao.Svaku banku sa ritmovima prvo loadujes u user (1ili2ili3 nije bitno)onda ides na <save> pa kad se otvori pisa <all> ides na <open> paobelezis stile pa <open> i onda obelezis user (na kom su ti ritmovi za hd)i potvrdis.tada ce ti se iz user-a sejvovati na hd.To ponovis za svaku banku i to je to.Drugim recima nemojte samo prekopirati setove u 123456789,nego ih prvo loadujte na user 123 pa sa njega save na hd u123,456,789.Ajd javite jel radi mislim da bi trebalo.Pozzzzzzzzzzzzzzzzzz

nurfet 26.03.2008 18:11

neide opet ili spakovano ili raspakovano

vingula 26.03.2008 18:15

A jel zna netko (eto da ne otvaram novu temu pošto je ovo slićno) kako da iz HD snimim ritam na Floopy,radi se o PA1X seriji.

Gorance 27.03.2008 02:04

Sta spakovano,raspakovano!?Ajde jos jednom Probaj da prvo ucitas u user pa onda na save to hd.Znaci ucitas user 1 pa sejvujes na 1 na hd pa probaj dali radi,ako radi ponovi sve ostale pa vrati na user1 sta ti je bilo pre i to je to.Mora da radi.


Trenutno vrijeme na Forumu 01:42

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org