YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg Pa3x 61/76 baterija (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31769)

sinisa 11.03.2020 11:18

Korg Pa3x 61/76 baterija
 
Dali je greska ili slucajnost ali primetio sam da baterija za ram ne drzi semplove u memoriji na pa3x od 76 dirki dok ista radi normanlo na Pa3x 61 dirke. :(

Ima li neko na ovom sajtu da mu semplovi ostaju u ram memoriji,a da koristi PA3x 76?

Jodik 11.03.2020 23:12

Imam Pa3x 76,drze semplovi al sam mjenjao bateriju prije godinu dana,jer je za nekih 5 min nakon paljenja klavijature dosla od 0 do 100%,i brzo se ispraznila,sad drzi 5 dana.

Cegor5 13.03.2020 11:19

O kojoj bateriji je riječ?

sinisa 14.03.2020 00:12

rec je bateriji od 7.2v ,nalazi se tamo gde i hdd. ja sam svoju probao na pa3x 61 i vidi se potrosnja baterije radi sve normano ali kod mene nema ni potrosnje uvek stoji kao da je puna. Sve sam pregledao i premerio sto se moglo i sve je ispravno.

Cegor5 14.03.2020 17:53

Ta baterija uopce nema veze sa semplovima. Ona služi isključivo za brže podizanje sistema kad upališ klavijaturu. Ako je neispravna ili prazna, nećeš imati nikakvih problema, jedino će se klavijatura paliti mozda minutu-dvije duze nego da je puna.

sinisa 14.03.2020 21:46

@Cegor5

Aha za podizanje sistema,znaci sitem se brze podigne kad je baterija ispravna,odnosno podize se za manje od minut. :)
Mozes mi malo samo objasniti posto se ja ne razumem bas u te stvari sa tehnologijom,a zasto brze podize sistem kad je baterija ispravna ili kad je klavijatura na stendby ?

Jel to mozda zato sto drzi semplove ucitane u Ram memoriji ili ih ucitava ponovo prilikom svakog podizanja sistem bez obzira radila baterija ili ne?

jos jedno pitanje posto sam totalni laik. Zasto joj treba vise vremena da podigne sistem kad imam vise semplova,a za isto vreme podigne sistem kad radi baterija bez obzira na kolicinu semplova? :-O

splendid 20.03.2020 22:17

Jesu na istom softveru taj 61 i tvoj 76 ? Možda da uradiš update softvera....mada su te baterije često pravile problem.

Druga stvar možda ti je isključeno učitavanje semplova prilikom paljenja klavijature...?

Kako misliš to da ti ne drži semplove ? Moraš ručno da ih učitaš kad upališ klavijaturu ?

sinisa 28.03.2020 18:45

Evo trenutno ima 3 pa3x,svi na istom softveru. Kod 61 kad se iskljuce sa napajanja baterija drzi semplove u ram memoriji i u tom slucaju klavijatura se pali za minut i po,znaci samo podigne sistem ne mora da ucitava semplove.

Dok kod 76 sa istom baterijom ukoliko se iskljuci sa napajanja isto je kao i da je nema. Cak nema ni potrosnje baterije,odnosno ne pokazuje potrosnju u sistemu,a punjenje iste radi normalno i ocitava je kao punu.

splendid 28.03.2020 19:03

Probaj sa nekog drugog pa3 bateriju da zamenis mozda ste potrafili bas bateriju koja je pri kraju. Kad je baterija ispravna trebala bi nekoliko dana da drzi pa ako se u tom periodu klavijatura ne ukljuci naponskim kablom ili ne upali onda se baterija isprazni pa mora duze da se ceka. Na koliko vremena ti se baterija isprazni na tom 76 ?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

sinisa 29.03.2020 13:04

Problem je u tome sto se baterija uopste ne prazni na 76,dok na oba pa3x61 radi normalno.


Trenutno vrijeme na Forumu 13:28

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org