YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg Pa600 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=23591)

mikimiki 04.09.2012 21:46

Korg Pa600
 
Izlazi novi Pa600.Internacionalna i quarter note verzija(za arapske skale).
96mb ram
Malo vise na Engleskom.

http://www.korg.co.uk/products/profe...a600_index.php

VUNIMRAV 04.09.2012 22:04

Lijepo izgleda,bila bi prava uzivancija imati neku slobodnu "kintu:u dzepu pa ici redom i isprobati sve!!!Alii...:(

AcaG600 04.09.2012 22:14

Auu interesantna stvarcica.... :) Bolje je*ote nego Pa80,800,1x :D Uvek sam se pitao zasto nije imalo Korga Pa600, jer su ovi prvi modeli ostali imali "naslednika" sa dodatom jos jednom nulom (0)....Tipa: Pa50 - Pa500 ; Pa80 - Pa800, a Pa60 nije imao....Svidja mi se ovo sto su uradili....Ekran na Touch Screen kao veca braca Pa500 i Pa800 i cak 96MB RAM i drugaciji izgled od svih ostalih.....Izgleda da ce biti interesantna stvarcica....:) Cekamo jos informacija i iskustva....Pozdrav :)

nikadvisekorg 04.09.2012 22:20

i pretpostavljam imaće istu ploču i ram memoriju kao i prethodni modeli......

ko će više da trlja ruke, proizvođači komponenti ili serviseri?

Bokikorg 04.09.2012 22:21

Interesantno izgleda :)

zukae 04.09.2012 23:08

Entry level a ima ram. :confused: Nadam se da nisam u pravu ali možda korg pokuša kao yamaha sa s650, znači da zaradi sa gotovim setovima, a smrtnici možda neće moći ubacivati svoje samplove. Opet da bacim kost dok čekamo manual da se pojavi.:D

mklavijatura 05.09.2012 00:11

http://soundcloud.com/korg/sets/pa600-demos-styles/

Evo demo snimaka ritmova, naci cete sa strane i boje, iskreno nisam zadivljen, mada ne bih unapred da komentarisem, a ne znam ni u kom cenovnom rangu bi bila klavijatura.

tranzit 05.09.2012 00:23

Obukli PA800 u novu pidzamu. Cuj 96MB RAMa, pa sto nije bar 4GB RAMa, to je danas svakako skoro dzaba, svaki Laptop od 300 eura ima 4GB radne memorije. Ove proizvodjace treba jednostavno bojkotovati, kao i njihove igracke koje nam uvaljuju uvijek iznova kao "najnoviju tehnologiju" a koja u stvarnosti kaska citavu deceniju za aktuelnim stanjem u ovom domenu.

mikimiki 05.09.2012 00:25

Cuo sam da ovdje u Americi i Canadi cijena ce biti kao i pa500.

U tom cjenovnom rangu ce vjerovatno biti najbolja klavijatura.

Mislim da ce 96mb biti sasvim dovoljno za samplove.Pogotovo ovi sto koriste i solo klavijaturu.

Ja sam dok sam imao pa800 ram koristio samo za bubnjeve i ritam pratnju.(bas,gitare...)

diinnoo 05.09.2012 00:27

Izbacili nesto novo tek da imaju kontinuitet, nista posebno, haman isti ko pa 800.

tranzit 05.09.2012 01:24

Citat:

Originalno postovano od mikimiki (Post 223458)
Mislim da ce 96mb biti sasvim dovoljno za samplove.

Ama kako dosta, to je taman za jedan vrlo mrsavi Drum Set. Danas 4GB kvalitetnog RAMa kosta nesto preko 20 eura a adresirati 4GB u operativnom sistemu instrumenta kosta programera citavih 10 sekundi. Nego to je ocigledno samo za*ebavanje korisnika i nista vise jer ce se za pola godine pojaviti PA700 koji ce biti opet PA800 obucen u novu pidzamu i imace 128MB RAMa... i svi ce da mu se dive.

Dell 05.09.2012 04:48

Realno, mene po izgledu podsjeca na neku djeciju casio klavijaturu.

DinO74 05.09.2012 09:34

Nista spektakularno...klasicni marketinski trik. Slazem se sa @tranzit. Moj Fantom star 7 godina ima 512 MB. Nije mudro slovo napraviti sint sa 512 ili 1GB ali to naravno nije u interesu proizvodjacima jer bi u tom slucaju vecina muzicara bila zadovoljna i sretna sa svojom "igrackicom" duzi niz godina bez potrebe da kupuju nove modele. Po meni, marketinski potez i nista vise.

sale_band 05.09.2012 09:46

Ovo verovatno znaci kraj proizvodnje PA800

zukae 05.09.2012 10:11

Ne bi trebalo da znači kraj za pa800. Iako malo zasad znamo, ova Pa600 nema harmonizer, predpostaviti da će keybed biti kao na Pa500 znači banana. A još uvijek sumnjam da će od samplova moći samo kupljeni od Korga (ovo je moja spekulacija).
Možda bude kraj za pa500, ali poznavajući korg i koliko mrcvari sa pa50, pa500 će se još godinama motati možda sa nižom cijenom.

Vex 05.09.2012 10:15

Citat:

Originalno postovano od tranzit (Post 223457)
Obukli PA800 u novu pidzamu. Cuj 96MB RAMa, pa sto nije bar 4GB RAMa, to je danas svakako skoro dzaba, svaki Laptop od 300 eura ima 4GB radne memorije. Ove proizvodjace treba jednostavno bojkotovati, kao i njihove igracke koje nam uvaljuju uvijek iznova kao "najnoviju tehnologiju" a koja u stvarnosti kaska citavu deceniju za aktuelnim stanjem u ovom domenu.

Bk5 ti je dobra sprava sa ZERO rama (kao i svaki Roland aranzer, uostalom) , a na pa600 se pretrgli... Stvarno ne volim da vidim ovakve " diskriministicke" postove...Nije u redu...ljudi menjaju sound iz korena sa 32mb rama,a kamo li sa 96mb... Ne znam koja ce cena biti pa600 pa samim tim ne zelim da idem u dalju diskusiju. Ukapirao sam da velike firme jos uvek ne zele da se petljaju sa VST i ogromnim kolicinama rama, verovatno im jos uvek nije moranje... Ali sa druge strane, kad pogledam, sve je to dovoljno rama za pristojan sound na terenu i za tamosnje uslove.

Sent from S3

bojanzivkovic 05.09.2012 11:01

A gde ste vi to videli da ima RAM-Memoriju?????
Ja koliko sam video ima sam ROM ... PCM boje ... znaci bez semplera i primanja semplova kao sto je na PA800.

Ja bih rekao da je ovo naslednik PA500 a ne PA800

Pozz

Vex 05.09.2012 11:29

96 mb PCM USER memory... Imas na korg UK specifikaciju pa pogledaj.

Sent from S3
Dodato:
Moram da dodam... Ima 96 mb user memory, ali moguce da to nije klasican user RAM kao na dosadasnjim semplerima, malo sam obratio paznju i Korg mi je malo konfuzan u specifikacijama, tako da ne mogu da tvrdim da je to 96mb memorije za semplove korg formata (kmp)... Videćemo... Ako jeste super, ako ne, onda je pa600 klasican naslednik pa500 :-\

Sent from S3

sale_band 05.09.2012 12:14

Isto $r@nje drugo pakovanje...

Dell 05.09.2012 12:53

Slusao sam i demo snimke, drumkit zvuci kao kombinacija serpica i jupol kanti.

Ace 05.09.2012 13:32

Dell, tebi je preslo u navike da pljujes po korga brate. Trebao bi da budes malo vise objektivan kad donosis zakljucke. Meni recimo ne zvuci na serpice.
Postovano sa mobilnog uređaja

EmirTotic 05.09.2012 14:23

A sta mislite o tome da prvo izadje ova sprava u prodaju pa da onda pucamo po komentarima? :) Treba izbacivati razne modele da sve bude koliko toliko raznovrsnije. :) Ova politika me malo podseca na nedavno izbacenu yamahu psr a 2000, nesto kao osrednje u odnosu na tyrose (u ovom slucaju na pa2x ili pa3x). Dzabe se stvara tenzija a niko jos nije ni imao kontakt sa ovom klavijaturom od nas. Ko je isproba neka ostavi svoje misljenje, tako je mnogo lepse nego ovako na slepo. :)

Todorgm 05.09.2012 15:49

Simpaticna spravica jos ako ima 96 mb rama i ako je jeftina,pa ode pa80 :)

tranzit 05.09.2012 15:58

Citat:

Originalno postovano od Vex (Post 223477)
Stvarno ne volim da vidim ovakve " diskriministicke" postove...Nije u redu...ljudi menjaju sound iz korena sa 32mb rama,a kamo li sa 96mb...

To je samo tvoje misljenje i to pogresno jer nema tu nicega "diskriministickog", a i to da l ti volis ili ne volis da vidis te postove opet je samo tvoj problem. Aman ljudi dozovite se pameti, diskutuje se o komadu plastike i metala, kakva diskriminacija, kakvi bakraci. Taman kao da imate intimne veze sa tim instrumentima... pa nikom nije opsovana majka. Diskriminacija je socijalna kategorija koja se odnosi iskljucivo na odnos jedne gupe ljudi ili pojedinca, prema drugoj grupi ili pojedincu. Fakat je da je to u sustini smece, pa kome to ne smeta nek' se slobodno davi u smradu. Sa 96 MB RAMa nista se ne moze izmijeniti niti to uopste moze biti sound, to je veoma, veoma smijesno a i zalosno jer jedan profesionalni muzicar tako ne bi trebalo da razmislja. Samo jedna ozbiljna Crash cinela se ne moze uraditi ispod 30MB samplova. Izgleda da nismo u istim relacijama, a trebalo bi da smo jer sound je sound pa bilo to u studiju ili na bini, tu nema i ne smije biti razlike. Ako je u sutudiju jedan prosjecan GM Set tezak oko 15GB sampling materijala, sto bi to na bini trebalo da bude drugacije. Nego su nas navikli i drogirali da se divimo stvarima koje su u sustini za pljuvanje i da ih tapsemo po ramenu za svaku novu glupost koju nam uvale. Ko god hoce nek se divi a ja cu da pljujem na sve sto je za pljuvanje, naravno uvijek argumentovano do detalja. Sramota je samo sto ljudi odmah uzimaju vrlo licno kritiku instrumenta, taman kao da njega nego kritikuje i to bez razloga. Tu nisu cista posla posto odnos izmedju covjeka i gomile plastike i metala nikako ne smije da preraste u intimni jer to se u psihologiji naziva fetisizam i teska je bolest. Ukoliko nekom nije jasno o kakvom soundu govorim i sta je to "pravi" sound i zasto on jednostavno mora da bude "tezak" da bi bio dobar, samo neka pita, dobice opsiran i vrlo argumentovan odgovor, da ne bi dalje bilo zabuna. Od g*vana se pita nije nikad mogla napraviti, pa ne moze ni sada, a ko to uspije bice vrlo brzo, vrlo bogat covjek.

Vex 05.09.2012 16:28

@ tranzit : vrlo dobro znam sta je diskriminacija, zato sam je i stavio pod navodnicima, nisi morao da trosis kilobajte servera da o tome pises sada u ovoj temi... A kada sam spomenuo uslove na terenu mislio sam pijane budale i tone prasine pod satorima, otvorenim prostorima, i srche od stakla... A na Balkanu su takve situacije ne retke, pa sam shodno tome ukapirao da velike bogate biblioteke zvukova nemaju sta da traze na takvim mestima i da je najbolje da ostanu u studiju... A ako cemo da budemo realni i objektivni onda bi trebao kao sto ovde ovako ocenjujes pa 600 da isto tako ocenis i BK5,jer to realno sve spada u isti kosh... I samim tim, bas zbog toga sto je sve ovo entry level kvaliteta ne bi trebalo da dolazi do bilo kakve bezvezne rasprave, jer ne vredi.

Sent from S3

Dell 05.09.2012 17:00

Ace, imam ga sa sve setom kantica i serpica pa zato znam, pa ako se na svoje moze nazvati pljuvacinom ;)

tranzit 05.09.2012 17:02

Dell, uvijek stvar treba nazvati pravim imenom pa taman da je stotinu puta tvoja. Potpuno si u pravu.



@Vex

Nema potrebe da se brines za kilobajte servera a zaista mi se ucinilo da nisi siguran po pitanju znacenja te rijeci a prije svega jer si je stilski i gramaticki sasvim pogresno napisao, no to nije ni vazno. I u prasnjavim satorima, medju pijanim budalama i u srchi, sound ostaje uvijek sound. Vidis to je vec bila diskriminacija sa tvoje strane, ali bas prava i bez navodnika. Ocjenjujem tako i BK5 i sve ostalo sto je u tom domenu ali... smetnuo si s uma da BK5 kosta samo 800 eura a ne 2, 3 ili 4 hiljade i BK5 ne barata ni sa kakvim sampling RAMom niti to Roland uopste i pokusava. Ako ponudis, ponudi kako valja ili nemoj nikako. BK5 ima u odnosu na ostale realnu cijenu i to sa svih svojih 256MB ROMa pa zato nema mjesta slicnoj kritici. Radi se uvijek o odnosu cijena/kvalitet. Nema potrebe da pokusavas da diskutujes samnom na taj nacin a pogotovo ne tako licno. U temi se radi o PA600 a ne o tome sta tranzit kritikuje a sta ne. Ostanimo pri temi jer u protivnom necemo daleko stici.

aleksandar031 05.09.2012 18:09

Ljudi i dalje sviraju na prcaljkama od 300-400e i uzimaju lovu, a ovde se prica o crah cineli od 30mb, ma da,to je veoma bitno u live svirci. Mnogo bitno za onog sto svira i za njegove slusaoce da li mu cinela ima 1 ili 30mb.

tranzit 05.09.2012 18:30

To je nas mentalitet, zato nam muzicka kultura i jeste tamo gdje je. Naravno da je bitno da li je jedan sound dobar ili nije, mada se to tebi ne cini jer da nije tako, mogli bi smo da ostanemo na guslama i talambasima a ne da trcimo za svakim mnovim instrumentom. Je l' da, da si kontradiktoran. Ajd' da se drzimo teme, pametnije je.

mirandess 05.09.2012 18:50

@ Dell, ti isto kao da nisi svirao ni na pa3x ni na pa2x ni na pa800... a znam da jesi... Mislim, ne mozes reci da su to korgove kante i serpe, prijatelju mozda je u pa50 kanta i serpa, ali bome u ostalih "novijih" korgovih mašina nije, to dokazuje i cijena a i NAMM nagrade itd itd itd... Sorry za off.

Dell 05.09.2012 19:23

Nisam ni rekao za tvoj korg i ostale, rekao sam konkretno za ovaj pa600 i to za demo snimke, nemojmo generalizirati ;)

Ace 05.09.2012 19:44

Dell, nema logike porediti bubanj u pa50 i u novi pa600. Cuo sam dosta klavijature koje koriste malo modifikovan Jazz kit, jer fabricki kitovi nisu kante. Mozda samo nisu po ukusu nekome al zato imas na korg mnooogo opcije za editing pa ga doteras jos bolje da zvuci. U ostalom na onim snimcima mogu se cuti razliciti muzicki pravci .... pop, jazz, latino, unpluged itd. Sve muzika koja nije karakteristicna za nase podnebje, tako da nemozes ocekivati drum kit od Tokana.
Postovano sa mobilnog uređaja

nikadvisekorg 05.09.2012 20:59

Citat:

Originalno postovano od tranzit (Post 223462)
Nego to je ocigledno samo za*ebavanje korisnika i nista vise jer ce se za pola godine pojaviti PA700 koji ce biti opet PA800 obucen u novu pidzamu i imace 128MB RAMa... i svi ce da mu se dive.

Ja to odavno trubim za te seronje iz korga koji prave nas korisnike na budele, a tek što su od kvaliteta koji je imao korg otišli daleko ispod granice, uporedite kvalitet izrade jednog m1 i pa800...... ili pa50. Plastični tetrisi.......

a tek 96mb ram. Moj nick sve govori...........

aleksandar031 05.09.2012 21:05

@tranzit

Ja nisam rekao da je sound nebitan ni da je ,,sjajno,, sto se i dan danas sviraju dx11 i ostale prcaljke. Govorim o toj crash cineli,konkretno (posto si je spomenuo,pa nek bude ona primer).
Da vidim bas kako ce ona da dodje do izrazaja u live svirci, ta od 30mb, za razliku od neke od 3-4mb,nema sanse.
Nema svako mogucnosti da radi sa vst instrumentima i ostalim cudesima,vec uzmu klavijaturu i pravac svirka.Jedno je studijski rad a drugo je ziva svirka gde svako po svom ukusu sredjuje svoj instrument. 32,64,96,128mb - sasvim je nebitno za onoga ko zna da to upakuje da zvuci kako treba.

makso68 05.09.2012 21:06

Lijepo piše u specifikacijama na Korgovom sajtu PCM User memory 96 MB.Znači nema govora o sample RAM memoriji.Ovo je nasljednik Korga PA 500.Pozdrav!

zukae 05.09.2012 21:18

@makso68 upravo tako.

Inače cijena se pojavila na nekoliko online shopova znači 1099 dolara i 800 britanskih funti. Nema još kontinentalne evropske cijene ali gledajući pomenute cijene bit će 1000 eura, a u našim zemljicama vjerovatno i više.

AcaG600 05.09.2012 21:31

Citat:

Originalno postovano od aleksandar031 (Post 223517)
@tranzit

Ja nisam rekao da je sound nebitan ni da je ,,sjajno,, sto se i dan danas sviraju dx11 i ostale prcaljke. Govorim o toj crash cineli,konkretno (posto si je spomenuo,pa nek bude ona primer).
Da vidim bas kako ce ona da dodje do izrazaja u live svirci, ta od 30mb, za razliku od neke od 3-4mb,nema sanse.
Nema svako mogucnosti da radi sa vst instrumentima i ostalim cudesima,vec uzmu klavijaturu i pravac svirka.Jedno je studijski rad a drugo je ziva svirka gde svako po svom ukusu sredjuje svoj instrument. 32,64,96,128mb - sasvim je nebitno za onoga ko zna da to upakuje da zvuci kako treba.

Od reci do reci se slazem....:) Isto je moje misljenje i realno i jeste tako....Kao kad ti odes na svirku i neko ce da gleda kako ti radi Crash, Splash i dobos i da ti kaze neki pijanac "au brate lose ti je to nabaci nesto bolje" i slicno....Kao sto rece kolega gore, nebitno je kako ce ta cinela ili bilo koj drum da zvuci....Mislim, naravno da je bitno i da ga stelujemo najbolje sto mozemo i po nasem ukusu i kako to zelimo da zvuci najbolje po nama i nemoze to promeniti ni Sveti Petar, a kamoli cinela od 30mb, dobos od 100mb ili neki sempl od 834269GB....Ko da je sad to bitno i da se primeti u live svirci da li je cinela od 30mb ili 3mb, a i ako je lepo uradjena od 3 naprimer, sto da se ne koristi....Bitno je da pare sa svirke lezu na "racunu", a to koja je cinela, drum, sempl i to, to je na poslednjem mestu....I studijski i tezgaroski sound nije nikako isti niti ko iko preferira da radi, jer bitno je da za sto manje para bude sto vise muzike, a ne obrnuto....Onaj ko ima para za bacanje, moze naravno da radi i sa 500GB sempl prostora pa nek ubaca sta hoce i koliko hoce....Pozdrav :)

romario 05.09.2012 21:54

Gdje vi to svirate pa su toliki pijanci oko vas ?
Kakve su to svirke sa samim pijancima ?

Zar su pijanci mjerodavni za izbor intrumenata ;)

mladenkom 05.09.2012 22:00

Po toj logici onda bi svi trebalo da kupe neku yamahicu od 150-200 eura,koja prima 1 user ritam,pa celo vece odsvira u beginu prateci nekim fabrickim stringsom I pianom,jer sta onaj pijani gost zna sta je rumba sta je 7/8 sta je disco,jel tako?Kao sto taj isti pijani gost ne primeti razliku izmedju cinele od 3mb I 30mb,isto tako nece primetiti razliku izmedju pa50 I pa3.Zasto onda kolege kupuju pa3 koji kosta 5x vise od pa50?Moze im se,i vise vole zvuk pa3.Isto tako neko voli cinelu od 30mb,violinu od 3gb itd,tako da je rasprava bezvezna jer se radi o ukusima.

@romario

Bas tako,ne svira svako pijancima,nije ni tip publike uvek isti

AcaG600 05.09.2012 22:26

"Pijanac" u ovom slucaju je vise kao figurativan izraz....I uopste se ne radi o pijancima, nego nesto sasvim drugo....I nigde nije pomenuto 1 user ritam i Yamahica od 150e-200e kako ih nazivate....Ili tamo Pa3x i Pa50, a nijednom to nije pomenuto....Samo neki razlozi....Ali ajde ovako pa da vidimo nesto....Pustite nekom komsiji ili komsinici koji "nije ucen" sa muzikom i da nema nikakve veze niti da je svirao ili da poznajte, znaci nista nista i 7/8 ritam primer sa cinelom od 30Mb i isti taj ritam samo sa cinelom od 3Mb....Svirajte mu/joj jednu omiljenu pesmu sa ta 2 razlicita ritma i pitajte ga/je za razliku....Ae da vidim koliko ce komsija ili komsinica da kaze da je primetilo ogromnu razliku?!?!?!I tako vi tu istu cinelu pustite negde na svirci gde ovog puta nema pijani ljudi posto se sad vadite da spominjem pijance, ali to je vise figurativno bilo, i da ste odma skapirali, nebi pominjali pijance uopste, ali nebitno....Da ne zalazimo dublje u korenje....Pozdrav :)


Trenutno vrijeme na Forumu 22:52

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org